Лили Дейл - мистичният град на призраци и медиуми
Източник: netinfo

И до днес жителите Лили Дейл в щата Ню Йорк, САЩ, които са не повече от 500, смятат, че духовете не просто са наоколо, ами присъствието им дори може да бъде усетено.

Причината за това може би са и свръхестествените сили, които повечето от тях твърдят, че притежават, а именно – способността да се свързват с мъртвите.

В Лили Дейл още от създаването му преобладава общността на медиумите. За да открият отговори, мир или пък лек, повече от 22 000 човека годишно посещават градчето.

Лили Дейл е създаден в края на XIX в.

от спиритуалисти. През 1879 г. те основават своя общност, с цел да се събират и да си организират пикници и излети.  

По-късно семейство спиритуалисти – Уилард и Коринтия Алден, предоставят притежавана от тях земя и създават лагер на площ над 72 000 кв.м. с името „Cassadaga Lakes Free Association“.

Източник: Facebook/LilyDaleMuseum

През 1903 г. обещството се преименува на Града на светлината, а през 1906 г. окончателно се превръща в Лили Дейл, заради изобилието от цъфтящи лилии в близкото езеро.

Източник: Facebook/LilyDaleMuseum

Дневните срещи бързо преминават в сезонен къмпинг

на обществото. Още през 1880 г. къмпингът се превръща в постоянно място за живеене на мнозина. Собствениците построяват молитвена зала и хотел. Много скоро редица храмове „поникват“ наоколо, появява се боулинг алея и дори за кратко виенско колело.

Източник: Facebook/LilyDaleMuseum

Летният къмпинг започва да придобива все по-сериозен и мистичен облик. Издига се спиритуалистичен музей и библиотека, разполагаща с най-богатата колекция от книги за спиритуализма.

Източник: Facebook/LilyDaleMuseum

Дълги години най-интересна в Лили Дейл е къщата на сестрите Фокс

През 1848 г. Маргарет и Кейт Фокс втрещтяват съседите си с твърдението, че могат да общуват с духа на мъж, погребан в мазето им.

Сестрите Фокс
Сестрите Фокс Източник: Уикипедия

Според тяхната история духът си комуникирал с тях чрез почуквания по стените на къщата. Много хора посещават дома на Фокс, за да се уверят сами, и според разказите им всички оставали изумени, дори скептиците.

Покрай целия шум родителите на Кейт и Маргарет ги изпращат да живеят с по-голямата си сестра, но това не прекратява заниманията им като медиуми – хората продължават да се свързват с тях, за да ги молят да се свързват с техни починали близки.

Източник: Facebook/LilyDaleMuseum

Момичетата с радост откликват на желанията и изпълняват ритуалите по свой специален начин. Почукването всъщност идвало от Маги, която в очаквания момент си пукала пръстите на краката.

И въпреки че очевидно момичетата са измамнички, тяхната история е тясно обвързана с историята на спиритуализма и дори е описана в музея на Лили Дейл.

С право ли градът носи своята слава

През 2016 г. писателка на име Памела Хътсън неочаквано се отбива през Лили Дейл. В свой материал авторката описва посещението си при медиума Керъл Гаспър.

Още в началото Гаспър обяснила на Хътсън, че „ще водят нормален разговор, в който тя ще предава съобщения от духове на момента“.

Източник: Facebook/LilyDaleMuseum

Памела разказва:

Първите съобщения, които ми предаде, бяха от майка ми и баща ми. И двамата наистина не бяха сред живите от много време, а това беше нещо, което не й бях казала“.

Тя добавя: „Съобщенията от близките ми бяха твърде позитивни и общи в началото… а аз съм човек с трудно детство, затова бях скептична. Тя ми предаде, че баща ми ми казва, че се е държал както помня, заради това как е отгледан самият той.. Колкото повече говореше, толкова повече звучеше като баща ми…“.

Идва и моментът, в който писателката напълно се убеждава, че всичко това не е лъжа:

Тя спомена името на мой близък, който почина, когато бях на около 18 г. и добави, че е починал в катастрофа. Името, датата и начина на съмртта… а дори не й бях казала своето име – така и не й го казах“.

Накрая се връщаме в самото начало и остава всеки сам да прецени дали да вярва, или не в способността на някои да общуват с мъртвите и в места като Лили Дейл.

Във видеото вижте комуникация с духове:

Вижте още:

Хората все повече вярват в духове и свръхестествени неща

Румънските врачки използват магии срещу новите данъци

Древно село на магьосници открито край Момчилград

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ирански медии: САЩ отправят "прекомерни изисквания" по отношение на Ормузкия проток

Ирански медии: САЩ отправят "прекомерни изисквания" по отношение на Ормузкия проток

Свят Преди 8 часа

Въпросът за Ормузкия проток "е една от темите, по които има сериозни разногласия"

МВнР издаде предупреждение за българите в Ирландия заради продължаващите протести

МВнР издаде предупреждение за българите в Ирландия заради продължаващите протести

България Преди 8 часа

Препоръчва се на българите, намиращи се на територията на Ирландия или планиращи пътуване до страната, да спазват указанията на местните власти и да планират повече време за придвижване

България се готви за Великден: Храмовете очакват хиляди за посрещането на Възкресение

България се готви за Великден: Храмовете очакват хиляди за посрещането на Възкресение

България Преди 9 часа

За безопасността и сигурността около храмовете в страната, полицията наложи специални мерки

Увеселително влакче дерайлира във Виена, петима ранени

Увеселително влакче дерайлира във Виена, петима ранени

Свят Преди 10 часа

Инцидентът се е случил на атракцион, известен като „Влакчето на джуджетата“, който е особено популярен сред по-малките деца, тъй като няма завои или екстремни наклони

Защо в ресторантите в България е толкова скъпо?

Защо в ресторантите в България е толкова скъпо?

България Преди 10 часа

Ресторантьорите отново искат 9% ДДС на фона на обществено недоволство

„Не ми харесва“: Сабрина Карпентър влезе в остър конфликт с фен на Coachella

„Не ми харесва“: Сабрина Карпентър влезе в остър конфликт с фен на Coachella

Любопитно Преди 11 часа

Сабрина Карпентър предизвика вълна от полярни реакции на Coachella, след като прекъсна фен, пеещ йодъл. Докато едни я обвиниха в липса на културна чувствителност, други защитиха звездата заради шума на сцената и сценичното напрежение

САЩ започнаха „разчистване“ на Ормузкия проток

САЩ започнаха „разчистване“ на Ормузкия проток

Свят Преди 12 часа

Ходът цели отваряне на критичния за петрола маршрут на фона на тежки икономически трусове и преговори в Исламабад

Датата и мястото на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси са "разкрити"

Датата и мястото на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси са "разкрити"

Любопитно Преди 13 часа

Тейлър Суифт и Травис Келси планират лятна сватба в Ню Йорк на 3 юли, съобщават източници. След месеци на спекулации за имението им в Роуд Айлънд, двойката изглежда е заложила на мегаполиса, докато близките им запазват детайлите в пълна тайна

Започнаха мирните преговори между САЩ и Иран в Исламабад

Започнаха мирните преговори между САЩ и Иран в Исламабад

Свят Преди 13 часа

В разговорите участват пакистански посредници, като не е ясно дали делегациите от Вашинтон и Техеран се срещат директно или комуникират чрез посредниците

Патриарх Даниил

Патриарх Даниил с великденско послание за надежда и мир в смутните времена

България Преди 14 часа

Думата „Пасха“ означава преминаване – преминаваме от тлението към нетлението, от смъртта към живота, от греха към спасението, от временното към вечното

След 30 години: Марая Кери се разделя с легендарния си мезонет в Ню Йорк за $27 милиона

След 30 години: Марая Кери се разделя с легендарния си мезонет в Ню Йорк за $27 милиона

Любопитно Преди 14 часа

Имотът в „Трайбека“, станал известен с епизода на MTV Cribs, разполага с 8 спални и панорамна гледка към Манхатън. Това е първа продажба на жилището от близо 30 години насам

Румънка шофира със 176 км/ч, „за да не ѝ изгорят козунаците“

Румънка шофира със 176 км/ч, „за да не ѝ изгорят козунаците“

Свят Преди 15 часа

Жената е била глобена 1800 леи (около 360 евро), а шофьорската ѝ книжка е отнета за срок от четири месеца

Двама задържани в Търговище с 12 000 евро и списъци с имена

Двама задържани в Търговище с 12 000 евро и списъци с имена

България Преди 15 часа

Ст. комисар Михайлов каза, че нарушението е във връзка с предстоящите парламентарни избори на 19 април

На Велика събота: Отслужиха Василиева литургия в София

На Велика събота: Отслужиха Василиева литургия в София

България Преди 15 часа

С благословението на българския патриарх Даниил светата литургия бе възглавена от Браницкия епископ Йоан - първи викарий на Софийския митрополит, който съслужи с храмовото духовенство и с дякони

Чудото се случи! Благодатният огън слезе на Божи гроб в Йерусалим

Чудото се случи! Благодатният огън слезе на Божи гроб в Йерусалим

България Преди 16 часа

Всяка година на Велика събота погледите на милиони православни християни се насочват към Храм на Божи гроб – мястото, където според християнската традиция се извършва едно от най-значимите религиозни събития: слизането на Благодатния огън

Протестите в Ирландия

Ирландия пред горивен колапс: Протести спряха рафинерия и доставки

Свят Преди 16 часа

Блокадите на ирландската нефтена инфраструктура, предизвикани от повишението с повече от 20% на цените на дизела от началото на войната на САЩ срещу Иран, създадоха много тежка ситуация, която ще причини щети на икономиката, заяви премиерът Михол Мартин