Под надслов „Заедно създаваме бъдещето“
Източник: iStock/Getty Images

Пощенска банка, част от Юробанк Груп, отбеляза 30 години успешно присъствие на българския пазар. По този повод на 18 октомври 2022 г. в Гранд хотел Милениум в София беше организирано специално събитие под надслов „Заедно създаваме бъдещето“. Събитието беше уважено от президента на Република България г-н Румен Радев и посланика на Гърция в България Н.пр. Димитриос Хронопулос, които произнесоха приветствени речи.

Главният изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на Пощенска банка Петя Димитрова приветства в словото си главния изпълнителен директор на Юробанк Фокион Каравиас, който също произнесе реч, както и Ставрос Йоану, заместник-главен изпълнителен директор на Юробанк.

Източник: Postbank

В речта си пред гостите президентът Румен Радев акцентира върху утвърждаването на банката през годините сред лидерите в своя сектор. Той допълни, че това е станало възможно благодарение на визионерския поглед на мениджмънта в лицето на Петя Димитрова, както и на сплотения екип, които са извели финансовата институция до водещи позиции в банкирането и в предлагането на иновативни продукти. Държавният глава отбеляза още, че през юли тази година именно на Петя Димитрова е връчил приза „Банка на годината“.

Румен Радев обърна внимание в речта си на социално отговорната дейност на Пощенска банка, както и на партньорството ѝ с водещи университети по света и аналитични центрове и допълни, че „тя не само улавя тенденциите, които се развиват в банковия сектор, бизнеса и технологиите, но и успява много бързо да ги въведе в своята дейност в България“. Румен Радев отправи пожелание екипът и ръководството да останат все така близо до своите клиенти и партньори и да продължат уверено и иновативно да гледат в бъдещето.

Източник: Postbank

„С утвърждаването на Пощенска банка като системна банка за българския пазар гръцките предприемачи откриха стабилен партньор за своите инвестиционни планове, докато българските граждани намериха доверен партньор за своите финанси. С лидерска позиция на българския пазар Пощенска банка се превърна в пионер, инвестиращ в иновации, технологии и зелено бъдеще в съответствие със своята ESG стратегия“, посочи в речта си посланикът на Гърция Димитриос Хронопулос.

Главният изпълнителен директор на Юробанк Фокион Каравиас заяви: „Гордеем се с постиженията на Пощенска банка през тези 30 години. Устойчиво разширявайки се, днес тя се радва на водещата си позиция на българския пазар, благодарение на доверието на своите клиенти, българското общество и, разбира се, на енергията, креативността и ангажираността на служителите си, на които искрено благодарим. Всичко това е постигнато в предизвикателни времена, тъй като Групата стъпи в България през деветдесетте години и все още сме единствените, които присъстваме на българския пазар оттогава, а този факт сам по себе си е много показателен и подчертава нашата ангажираност с инвестициите ни в Пощенска банка. Ще останем отворени към пазарните възможности за по-нататъшен растеж в тази обещаваща икономика, ако и когато възникнат“.

Източник: Postbank

„За тези три десетилетия се доказахме като една от най-успешните системни банки в България и затвърдихме реномето си на доверен партньор, предпочитан работодател и социално отговорна компания. Утвърдихме се като институция, на която клиентите имат доверие, защото им предлагаме индивидуални решения за тяхното бъдеще. Усилията ни да помагаме на бизнеса и обществото логично са отразени в пазарния ни дял и позиционирането ни като топ банка на българския пазар с впечатляващи финансови резултати. Те са такива, защото ги постигнахме заедно, благодарение на мотивирания и сплотен екип на Пощенска банка, на постоянната подкрепа от Групата Юробанк и на акционерите, както и на изградените устойчиви отношения с вас – нашите партньори и клиенти, с които създаваме бъдещето заедно“, заяви в официалното си обръщение Петя Димитрова, главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на Пощенска банка.

Тържеството събра повече от 300 бизнес лидери, представители на различни индустрии, влиятелни общественици, партньори и клиенти на финансовата институция.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
САЩ и Иран удължават 60-дневното примирие

САЩ и Иран удължават 60-дневното примирие

Свят Преди 5 минути

Вашингтон и Техеран дадоха съгласие да удължат 60-дневното споразумение, изтичащо на 17 август. Преговорите бяха блокирани заради разногласия около Ормузкия проток и последвалите взаимни военни удари в Близкия изток

Държавата ускорява финансирането на общините и ключови инфраструктурни проекти

Държавата ускорява финансирането на общините и ключови инфраструктурни проекти

България Преди 9 минути

Предвиждат се проверки за разходването на публичните средства и нови възможности за финансиране на общински проекти с европейски средства

Предложената цена на природния газ за септември е 41,31 евро за мегаватчас без достъп, пренос, акциз и ДДС, но окончателното решение предстои да бъде взето от КЕВР.

„Булгаргаз“ предлага ново поскъпване на природния газ

Парите ни Преди 44 минути

Исканата цена за септември е 41,31 евро за мегаватчас – с близо 5% над действащата през август

<p>&bdquo;Пиратство и бандитизъм!&ldquo; Путин с нова заплаха&nbsp;срещу Европа</p>

Путин заплаши с конфискуване на европейски кораби

Свят Преди 59 минути

Руският президент определи конфискациите на товари като „пиратство и бандитизъм“

<p>Mинималната заплата за 2027 г. ще бъде определена до края на септември</p>

Размерът на минималната заплата за 2027 г. ще бъде определен до края на септември

България Преди 59 минути

Държавата, синдикатите и работодателите се договориха за основните критерии, но конкретната формула все още предстои да бъде изработена

Тръмп подписа изпълнителна заповед относно ваксинационните дози в детска възраст

„Просто съм бременна“: Джейм Франклин отвърна на теорията за „будилника“ на Тръмп

Свят Преди 1 час

Джейм Франклин отхвърли шеговитата теория, че има „будилник“, с който държи Тръмп буден, след като видео от Белия дом стана вирусно, тя обясни защо държи ръката си върху корема

Опозицията с остра реакция срещу премиера Радев след думите му за убийството в Пловдив

Опозицията с остра реакция срещу премиера Радев след думите му за убийството в Пловдив

България Преди 1 час

Отправиха критики към министър-председателя, че политизира тежкото престъпление

<p>Стратег на Клинтън вещае край на мандата на Тръмп</p>

Стратегът Джеймс Карвил: Тръмп „ще се откаже“ от президентския пост до Великден 2027 година

Свят Преди 1 час

Според стратега Тръмп ще се откаже от поста след „зашеметяващ“ изборен удар

Средната брутна заплата продължава да расте, но разликата между най-високо и най-ниско платените сектори остава над три пъти.

Средната заплата в България достигна 1444 евро

Парите ни Преди 1 час

Най-високи остават възнагражденията в информационния сектор, а частният сектор отчита по-силен ръст от обществения

Митрофанова призова Русия и България да възстановят нормалния диалог

Митрофанова призова Русия и България да възстановят нормалния диалог

България Преди 1 час

Руският посланик заяви, че Москва практически няма контакти с новото българско правителство и призова за възстановяване на нормалните отношения между двете страни

Рекордни жеги в Арктика: Извънредни температури и нова заплаха от Сибир

Рекордни жеги в Арктика: Извънредни температури и нова заплаха от Сибир

Любопитно Преди 1 час

Арктика преживя един от най-горещите си месеци в историята с температури над 35°C в Сибир. Учените алармират, че топенето на вечно замръзналата почва освобождава огромни количества метан

Ужас в Дупница: 20-годишен бит с гумена палка и държан против волята си

Ужас в Дупница: 20-годишен бит с гумена палка и държан против волята си

България Преди 1 час

Пострадалият бил откаран до паркинг в града, където му бил нанесен побой. Впоследствие бил закаран в къща, където е държан против волята си и бит с гумена палка

Снимката е илюстративна

Какви са правилата за дроновете в България и кога се изисква регистрация

България Преди 1 час

ГД ГВА проверява оператори и може да ограничава правото им на полет

Арестуваха мъж за побой и отвличане в Дупница

Арестуваха мъж за побой и отвличане в Дупница

България Преди 2 часа

Престъплението е извършено в нощта срещу вторник

Осъдиха на една година затвор мъж, обрал Кътинския манастир

Осъдиха на една година затвор мъж, обрал Кътинския манастир

България Преди 2 часа

Наказанието ще се изтърпява при първоначално "строг" режим