Как да започнем свое бизнес начинание или франчайз
Източник: netinfo

С тартирането на бизнес начинание и на франчайз е голямо предизвикателство за тези, които сега придобиват своя опит и познания.

Стоите на стартовата права и нямате смелост да тръгнете, да наберете скорост, да изпреварите конкурентите си, да подобрите световния рекорд и да надминете очакваните резултати.

Задавате си въпроса: Кога да потеглите и дали това е вашият коридор, по който ще станете номер 1? Или сте стигнали по средата на пътя към вашата цел и се питате какво да направите, за да сте по-бързи и да можете да се състезавате и на международни формати?

Всичко звучи реално и най-вече постижимо. Имате много идеи, умения, смелост, хъс и амбиция, но все още се чудите по кой коридор да стартирате?

За всички на стартовата линия Startup Competition 2016 е най-добрият тласък.

Конкурсът е част от предстоящата конференция Нови Бизнес Идеи, която ще се проведе на 4-ти и 5-ти ноември в Мол Прадайс, и е за всеки, който иска да представи пред широка публика свое бизнес начинание, да получи насоки за развитие на бизнес идеята си и да почерпи опит от успели бизнес модели.

Участие в конференцията ще вземе Христо Христов, изпълнителният директор на „Нетинфо“.

Форматът е първата стъпка за стартиращите предприемачи, като най-добрите и иновативни три проекта ще получат специално внимание и съвети за своето начинание и развитие.

Всеки с бизнес идея има право да участва в конкурса до 15 октомври 2016 г. включително.

Конкурсът ще премине през три етапа. Екип, съставен от членове на Start It Smart, Franchising.bg, Fly Events, Launchub и други, ще селектира 10-те идеи с най-голям потенциал. Във втория етап, от 17 до 30 октомври 2016 г., ще се проведе онлайн гласуване, като най-високо оценените 3 идеи от избраните първоначално избраните 10 ще бъдат презентирани пред широката публика на конференцията Нови Бизнес Идеи.

10-те полуфиналисти ще имат право да присъстват на конференцията на 4-ти и 5-ти ноември 2016 г. напълно безплатно.

Трима успели български предприемачи от панела Get Inspired or Get Lost ще получат по една от избраните три идеи. Всеки един от тях ще трябва да доразвие и да представи пред публиката какво би запазил и променил в концепцията ѝ.

Мисията на конференцията е не само да съдейства за реализиране на нови бизнес идеи в различни браншове, но и да даде насоки за управление и развитие на вече установени бизнес модели, обхващащи и добре познатия франчайзинг модел.

Лекторите, поканени тази година по време на конференцията и уъркшопите, са доказали се мениджъри от различни сфери.

Ще научете повече и за тайните на най-успешния световен франчайз лидер с над 42,000 обекта в цял свят и 38 ресторанта в България Subway, който е генерален спонсор на събитието. Партньор на конференцията Нови Бизнес Идеи през 2016 г. е и Министерство на икономиката на Република България.

Предприемачество, стартъпи, франчайзинг, управление на растежа и излизане на нови пазари са основните панели на конференцията.

Темите са подбрани, за да отговорят на нуждите на стартиращите своя бизнес и на тези, които търсят правилната посока за развитие на дейността си.

Панелът Get Inspired or Get Lost има за цел да покаже, че теорията е едно, а в действителност трябва да имаш широк поглед върху практики от различни сфери и винаги да търсиш най-правилните решения.

Вторият панел Startup School ще ви покаже първите стъпки във вашето бизнес начинание, за да избегнете неправилни решения. Franchising панелът се фокусира върху темата за франчайзинг моделите и тяхното развитие.

По време на четвъртия панел Growth Management ще получите насоки как да расте бизнесът ви и да как да разширите и инвестирате в своя екип, който е най-ценният ви актив. По време на последния панел Start Business Abroad лекторите ще се фокусират върху това как да мислите глобално и да вземете предвид спецификите на съответния пазар, в който навлизате със своята дейност.

Проектът се организира от Symbol Media Group – агенцията, предлагаща комплексно обслужване в сферата на маркетинг комуникациите и дигиталния маркетинг, съвместно със Start it Smart и Българската франчайз медия и консултант – Franchising.bg.

Организаторите очакват засилен интерес към събитието, което за поредна година се утвърждава като различна, нестандартна и единствена конференция за нови бизнес начинания.

През 2015 г. по време на двата дни на изложението над 50 български и чуждестранни фирми представят своите бизнес модели пред предприемачи от цялата страна, желаещи да стартират своя нов бизнес, и аудитория от 3 000 посетители.

Готов ли си за твоето начинание?

Научете повече на: businessideas.bg 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Куба

"Куба е следваща": Ще има ли война между Вашингтон и Хавана?

Свят Преди 3 минути

Тръмп директно заплаши Куба с военна намеса, а Хавана явно подготвя гражданите си за военно нападение

Израелски министър показа вързани активисти, огромен скандал

Израелски министър показа вързани активисти, огромен скандал

Свят Преди 8 часа

Според организаторите на флотилията израелската полиция е задържала 430 участници в хуманитарната акция

НАТО постави червена линия пред Путин и Лукашенко

НАТО постави червена линия пред Путин и Лукашенко

Свят Преди 9 часа

Рюте: Те знаят, че ако това се случи - последствията ще бъдат опустошителни

В Северна Македония внесоха искане за референдум за конституционните промени

В Северна Македония внесоха искане за референдум за конституционните промени

Свят Преди 9 часа

За да придобие институционална тежест, предложението за референдум трябва да премине през парламентарно гласуване

Иран: Получихме ново мирно предложение от САЩ

Иран: Получихме ново мирно предложение от САЩ

Свят Преди 9 часа

Пакистан посредничи в процеса на преговорите

САЩ предложиха "нов път" на кубинците

САЩ предложиха "нов път" на кубинците

Свят Преди 10 часа

Посланието граничи с призив за бунт

Даниела Митева: Данните за нарушения са неверни

Даниела Митева: Данните за нарушения са неверни

България Преди 10 часа

По-рано днес правосъдният министър Николай Найденов съобщи, че е предложил освобождаването на Митева

Отиде си една от легендите на художествената ни гимнастика

Отиде си една от легендите на художествената ни гимнастика

България Преди 11 часа

Бончева си е отишла днес, на 89 години

Ескалация, САЩ повдигнаха обвинения срещу Раул Кастро

Ескалация, САЩ повдигнаха обвинения срещу Раул Кастро

Свят Преди 11 часа

Обвинението идва в момент, в който Доналд Тръмп настоява за смяна на режима в Куба

Руски изтребители прехванаха британски самолет над Черно море

Руски изтребители прехванаха британски самолет над Черно море

Свят Преди 11 часа

В един момент Су-27 се е приближил на едва шест метра от носа на британския самолет

"Бангаранга" покори класациите в Европа

"Бангаранга" покори класациите в Европа

Любопитно Преди 11 часа

По груби сметки "Бангаранга" звучи по около 2 млн. пъти на ден

СГС даде ход на делото срещу бившия варненски кмет Иван Портних

СГС даде ход на делото срещу бившия варненски кмет Иван Портних

България Преди 12 часа

По делото ще бъдат разпитани всички свидетели и ще се гледа по общия ред

Радев назначи нов зам.-министър на отбраната

Радев назначи нов зам.-министър на отбраната

България Преди 12 часа

Днес премиерът Радев назначи нови заместник-министри и в няколко други министерства

Тръмп: Не бързам да сложа край на войната с Иран

Тръмп: Не бързам да сложа край на войната с Иран

Свят Преди 12 часа

Постигането на целите на мисията е по-важно от определянето на срокове

Бившата полицайка Симона Радева помоли да бъде оправдана

Бившата полицайка Симона Радева помоли да бъде оправдана

България Преди 12 часа

Тя беше осъдена от Софийския районен съд на пет години затвор

Уиз Калифа е на седмо място със сумата от 28 млн. долара

Полицията в Румъния търси Уиз Калифа

Свят Преди 13 часа

Той беше осъден в Румъния на девет месеца затвор за притежание на наркотици