„Бургас Спортува“ превръща част от морската градина в най-голямата градска спортна арена
Източник: Getty Images/Guliver

„Ден на предизвикателството – България Спортува 2018“ е социално спортно събитие, посветено на активния живот в модерна градска среда, което представя на едно място най-обичаните, познати и нови спортни дисциплини. В рамките на събитието, всеки посетител има възможност да се включи и да участва безплатно в избран спорт, групова или индивидуална тренировка, както и да получи цялостна информация за правилно хранене и здравословен начин на живот.

Мисията на събитието, да развива спортната култура на модерния градски човек, подкрепиха Христо Стоичков, Мария Гроздева, Тереза Маринова, Евгения Раданова, Илиана Раева, Наско Сираков и много други.

През тази година „България Спортува“ ще бъде част от национална проява "Световен ден на предизвикателството", организирана от Българска асоциация спорт за всички. Това е най-голямата световна проява от програмата на Международната асоциация „Спорт за всички“ (ТАФИСА), която от 25 години се провежда ежегодно в повече от 120 страни в света. Денят е съревнование между градове и общини на държави от всички континенти. Това е ден за всички, които искат за поне 15 минути да участват интензивно в спортно занимание или друга физическа активност. Целта на инициативата е широкото популяризиране на здравословния начин на живот чрез редовни занимания с физически упражнения, вид физическа активност или спорт. Това е възможност на голям брой хора без разлика във възрастта и социалния статус, на хора с увреждания и такива в неравностойно положение, както и на хора от третата възраст, да участват в спортно занимание или конкретна физическа активност по общини, райони, квартали или на работните им места.

Досега, „България Спортува 2018“ привлече повече от 10 000 ентусиасти в градовете София, Пловдив и Благоевград, сред които начинаещи, активно спортуващи, деца и хора с двигателни увреждания. „България Спортува 2018“ превръща част от избран градски парк в арена на различни спортни и тренировъчни активности. Отделни площи ще бъдат предназначени за силови тренировки, кросфит, спортна акробатика и зумба, а на други, ще бъдат представени нови спортни активности - канго джъмпс, шанти йога и ушу.

Ще бъдат представени тренировки за ранно физическо развитие на деца до 12 години - „Детето чудо“, тренировки за бременни, както и тренировки „Мама и бебе“ за проследяване на физическото възстановяване при наскоро родили жени.

Всички посетители ще станат част от вълнуващия спортен ден, по време на който безплатно ще участват в познати и нови спортни занимания и игри, спрямо предварително изготвен график и капацитет на отделните групи/тренировки за деня.

За втора поредна година провеждането на „България Спортува“ е обвързано с кауза за изграждане на фитнес на открито, пригоден за хора с двигателни увреждания. През изминалата година такъв фитнес бе изграден в центъра на Борисовата градина. Генерален партньор на „БЪЛГАРИЯ СПОРТУВА 2018“ е Easy Credit, благодарение на които каузата на събитието ще бъде осъществена отново.

Каним всички да се включат в България Спортува – Световен ден на предизвикателството, да прекараме един ден в движение, музика и забава и да покажем, че спортът е за всички и за него възраст няма.

„Бургас Спортува“ на 9 юни от 10:00 часа в Морската градина - Пантеона, да се готвят Русе и Плевен. ИДВАМЕ!

За повече информация: www.bulgariasportuva.bg или във Facebook

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Силна буря, придружена от проливен дъжд и мощен вятър, нанесе материални щети в Петрич и общината.

Мощна буря помете Петрич, щети и паднали дървета

България Преди 1 час

По първоначална информация няма пострадали хора

Еманюел Макрон

Франция първа в ЕС забрани социалните мрежи за децата

Свят Преди 1 час

Макрон защити мярката с аргумента, че социалните мрежи не трябва да се възползват от децата и тийнейджърите

Тръмп: Ще се справим с хутите

Тръмп: Ще се справим с хутите

Свят Преди 4 часа

Тръмп: Вече сме го правили с хутите и от известно време не сме чували нищо от тя

Активираха BG-Alert за мощна буря тази нощ в Благоевградско

Активираха BG-Alert за мощна буря тази нощ в Благоевградско

България Преди 4 часа

Съветват се гражданите да предприемат действия за своята безопасност

Жените вече ще трябват да доказват, че са жени, гласи ново правило в тениса

Жените вече ще трябват да доказват, че са жени, гласи ново правило в тениса

Свят Преди 5 часа

Досега правилникът на WTA допускаше участие на транссексуални спортистки

Кръвната проба потвърди, че Стоян Колев е взел кокаин

Кръвната проба потвърди, че Стоян Колев е взел кокаин

България Преди 5 часа

Районната прокуратура в Пазарджик посочи, че е прецизирала обвинението

България остава сред най-слабо задлъжнелите държави в ЕС, въпреки че държавният дълг нараства на годишна база.

България отново е в топ 3 на ЕС по най-нисък държавен дълг

Парите ни Преди 6 часа

Задълженията са 28,5% от БВП, но на годишна база страната е сред държавите с най-силен ръст

.

Удар за футбола в САЩ: Меси излезе в почивка след финала, пропуска Мача на звездите

Любопитно Преди 6 часа

Лионел Меси и Родриго де Пол пропускат следващите мачове на Интер Маями, както и Мача на звездите в MLS. Аржентинските звезди се възползват от задължителната почивка след драматичния финал на Световното първенство срещу Испания

Кувейт, Йордания и Бахрейн отблъснаха атаки от Иран

Кувейт, Йордания и Бахрейн отблъснаха атаки от Иран

Свят Преди 6 часа

Иран е атакувал електроцентрали и съоръжения за обезсоляване на вода

,

Мат Деймън с неочаквано разкритие: Жена е заснела кадрите с мускулестите му ръце в „Одисея“

Любопитно Преди 7 часа

Мат Деймън призна, че впечатляващо развитите му бицепси в една от ключовите сцени на „Одисея“ всъщност принадлежат на жена каскадьор. Актьорът благодари лично на дубльорката за ролята ѝ в новия блокбъстър на Кристофър Нолан

Нов скандал в Унгария, проверяват сървъри на партията на Орбан

Нов скандал в Унгария, проверяват сървъри на партията на Орбан

Свят Преди 7 часа

„Фидес“ определи действията на Мадяр като „автократични“

Нивото на река Дунав е рекордно ниско за сезона

Нивото на река Дунав е рекордно ниско за сезона

България Преди 7 часа

При станция Русе измереното ниво на 21 юли е минус 69 см.

Военният министър: Нямам притеснения за американските самолети

Военният министър: Нямам притеснения за американските самолети

България Преди 7 часа

Стоянов: Предходното правителство си позволи да излъже за учението на НАТО

,

Студена война във футбола: УЕФА демонстрира открит конфликт с ФИФА

Любопитно Преди 7 часа

Президентът на УЕФА Александър Чеферин демонстративно пропусна финала на Световното първенство. Отказът му да присъства е ясен знак за открития конфликт с ФИФА след серия от политически намеси, скандални съдийски решения и скъпи билети

Лионел Меси и Ламин Ямал

Кой е Жоан Монфорт? Фотографът зад емблематичната снимка на Лионел Меси и Ламин Ямал, която обиколи света

Свят Преди 7 часа

Снимките остават неизвестни близо 17 години, докато през 2024 г. бащата на Ямал ги публикува с посланието „Началото на две легенди“