Vivacom празнува 15 години от създаването си
Източник: Vivacom

З а 15 години Vivacom е инвестирал близо 3 млрд. лева в иновации, технологии, човешки ресурси и българската икономика, обяви компанията по време на специалното си юбилейно събитие. Благодарение на тези инвестиции телекомът е осигурил неограничена свобода на общуването за над 2 милиона клиенти, които използват над 5,5 милиона услуги, базирани на най-новите технологии.

„За 15 години името Vivacom се превърна в символ на иновации, революционни решения за потребителите и най-високи технологични стандарти в телекомуникациите. Заедно с клиентите и партньорите навлязохме в дигиталния свят. Превърнахме се не само в движеща сила за развитието на целия сектор в страната, но преди всичко спечелихме ключова роля в ежедневието на нашите клиенти, които могат да се свързват, работят, забавляват и общуват свободно. Този успех се дължи на постоянния ни фокус върху иновациите и грижата за клиентите. Изградихме най-голямата 5G мрежа[1] и първата 10 GIGA мрежа, лансирахме първите неограничени планове и направихме революция в телевизионното изживяване с EON. Благодаря на целия екип и всички клиенти и партньори, които ни мотивират да разширяваме границите на възможното в потребителските технологии и да предоставяме продукти, които не само отговарят, но и надхвърлят очакванията“, коментира Николай Андреев, главен изпълнителен директор на Vivacom.

Източник: Vivacom

Vivacom е един от малкото успешни примери за пълна трансформация от държавен монополист във водещ модерен телеком. Компанията постига впечатляващ успех в резултат на колосални инвестиции в иновации и бързо развитие и авангардни технологии, насочени към все по-нарастващите нужди на потребителите. Ускореното развитие на иновациите и най-мащабните инвестиции на Vivacom са най-видими през последните 5 години, откакто компанията се присъедини към голямото семейство на United Group – водещият телекомуникационен и медиен оператор в Югоизточна Европа.

За да изгради 5G мрежа с покритие от 85%[2] от населението и с планирано разширение до 90% до края на 2026 г., Vivacom е инвестирал над 1 млрд. лв. само в мобилната мрежа. С поглед напред към дигиталния свят, компанията вече разглежда възможността за внедряване на 6G през 2030 г. и първа в България и сред първите в света тества 5.5G с впечатляващи резултати.

Оптичната мрежа на Vivacom e най-голямата в страната и по данни на Vivacom покрива 1,5 млн. адреса. EON, с модернизирани функционалности, конкурентни на тези на стрийминг гигантите, а сега и с подобрен изкуствен интелект, промени начина, по който потребителите гледат съдържание навсякъде, по всяко време и на всяко устройство.

Илияна Йотова
Илияна Йотова

В резултат на инвестициите от над 44 млн. лв. за сателитни комуникации, Vivacom е сред 10-те най-бързо развиващи се оператори за сателитни услуги за бизнеса в света.

През тези 15 години телекомът се утвърди като един от водещите партньори на местната власт, като със своите интелигентни решения създаде възможности за високоскоростна цифровизация и модернизация на над 130 общини в България.

Зад постиженията на Vivacom стоят хиляди часове усилия на отдаден екип от над 5000 служители, почти 40% от които работят в компанията от 15 години. Vivacom е най-големият работодател в телекомуникационния сектор и един от четирите най-големи в страната.

Компанията се е доказала и като активен корпоративен гражданин, подкрепяйки обществени каузи в областта на образованието и околната среда. За 15 години Vivacom е дарил над 6 млн. лева, като е подкрепил повече от 300 каузи и над 200 различни организации.

Източник: Vivacom

[1] Най-голямо покритие на 5G мрежа след сравнение по публично достъпна информация към 21.05.2024 г. за покритието на операторите по брой населени места и курорти. Повече на vivacom.bg

[2] Изчисление на дружеството на база на покритите от 5G мрежата на Vivacom брой населени места и курорти и статистическите данни за население в тях на НСИ. Повече на vivacom.bg и nsi.bg.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Демерджиев: Създадена е организация за екстрадицията на Мавродиев

Демерджиев: Създадена е организация за екстрадицията на Мавродиев

България Преди 18 минути

Демерджиев: Разговарях с отговорните за това да бъде поет и доведен пред правоохранителните органи

Ивайло Мирчев с остра критика към правителството: Гоним немски инвеститори

Ивайло Мирчев с остра критика към правителството: Гоним немски инвеститори

България Преди 38 минути

Мирчев: Няма никаква логика да гоним един от най-големите световни оръжейни немски производители от България

Със зехтин и узо: Миконос вече има собствен шоколад, вдъхновен от Цикладите

Със зехтин и узо: Миконос вече има собствен шоколад, вдъхновен от Цикладите

Любопитно Преди 1 час

Новият шоколад е вдъхновен от калдъръмените улички, ароматите и морския дух на Цикладите, а всяка разновидност носи име, свързано с лятото на гръцкия остров

.

Изгубената мечта на Даяна: Скритият палат, където принцесата искаше да избяга с Хари и Уилям

Любопитно Преди 1 час

Близки до принцеса Даяна разкриват непоказвани детайли за нереализирания ѝ живот в САЩ с Доди Ал-Файед. Вижте как е изглеждало имението в Малибу, което е трябвало да спаси момчетата ѝ от строгата британска класова система

Жилищата в България поскъпват почти три пъти по-бързо от средното за ЕС

Жилищата в България поскъпват почти три пъти по-бързо от средното за ЕС

Парите ни Преди 1 час

Страната ни е сред европейските лидери и при ръста на наемите, показват данните на Евростат

<p>Ще оцелее ли отбранителното наследство на Макрон след края на мандата му?</p>

Повече ядрени оръжия, повече НАТО: Ще оцелее ли отбранителното наследство на Макрон след края на мандата му?

Свят Преди 2 часа

Последната среща на върха на НАТО за Макрон идва в момент, когато Франция е изправена пред финансови предизвикателства

Украйна продължава унищожаването на руското нефтопреработване

Украйна продължава унищожаването на руското нефтопреработване

Свят Преди 2 часа

През последните три месеца Украйна удари 25 руски петролни рафинерии и експортни терминали

Оставили златото и избягали: Разкриха мистерията на корабокрушение с 400 златни монети

Оставили златото и избягали: Разкриха мистерията на корабокрушение с 400 златни монети

Любопитно Преди 2 часа

През 1995 г. под водите на залива Салкомб, край южния бряг на Англия, е открито корабокрушение с товар, който включва над 400 златни монети. Невероятната находка поставя началото на 30-годишна мисия за идентифициране на кораба – мисия, която току-що приключи

ГЕРБ: Провал на проекта с „Райнметал” би бил стратегическа грешка за България

ГЕРБ: Провал на проекта с „Райнметал” би бил стратегическа грешка за България

България Преди 2 часа

Теменужка Петкова заяви, че са осигурени средствата и условията за изграждането на завода за боеприпаси

<p>От &bdquo;еднорог&ldquo; до &bdquo;кентавър&ldquo;: Българската компания Payhawk влезе в още по-елитен световен клуб</p>

Българи стоят зад един от най-редките софтуерни успехи в света

Парите ни Преди 2 часа

Payhawk достигна 100 млн. долара годишен повтаряем приход и вече е не само еднорог, а „кентавър“

НЗОК обсъди анализите на „Диагноза България“ със създателя на платформата

НЗОК обсъди анализите на „Диагноза България“ със създателя на платформата

България Преди 2 часа

Срещата беше посветена на използваните източници, методологията и интерпретацията на публичните данни

Голям пожар край АМ „Струма“, гъст дим затруднява движението

Голям пожар край АМ „Струма“, гъст дим затруднява движението

България Преди 2 часа

Огънят гори в района между селата Левуново и Генерал Тодоров, на място са изпратени няколко екипа пожарникари

19-годишен катастрофира при дрифт в Пазарджик, остана без книжка

19-годишен катастрофира при дрифт в Пазарджик, остана без книжка

България Преди 3 часа

Младият шофьор се е ударил в паркиран автомобил, няма пострадали, но са нанесени материални щети

Петър Павел и Володимир Зеленски

Петър Павел: Украйна има „два месеца, преди Путин да ескалира войната“

Свят Преди 3 часа

Чешкият президент предупреди, че прозорецът за дипломация ще се затвори след руските избори през септември, и призова НАТО за максимален натиск върху Кремъл

Арест и солена глоба за двама българи, причинили пожар в Гърция

Арест и солена глоба за двама българи, причинили пожар в Гърция

Свят Преди 3 часа

Инцидентът е станал във вторник сутринта в парцел в местността „Акротири“ в Палио Цифлики, община Кавала

България се сбогува с Надежда Захариева: Поетесата, чиито думи останаха завинаги в сърцата ни

България се сбогува с Надежда Захариева: Поетесата, чиито думи останаха завинаги в сърцата ни

България Преди 3 часа

Лили Иванова, Илияна Йотова и културният елит отдадоха почит на авторката на едни от най-обичаните български песни