Unilink продължава международната си експанзия и инвестира в Румъния
Източник: iStock/Guliver Images

П рез януари 2021 г. Ай енд Джи Брокерс привлече най-големия полски инвеститор Unilink Group и с това постави началото на международна експанзия за изграждане на най-широката застрахователна дистрибуционна мрежа в региона на Централна и Източна Европа.

Така след инвестицията в България, Unilink Group придоби Safety Broker, най-големият дистрибутор на застраховки в Румъния,  опериращ също в Молдова със застрахователни премии от приблизително 170 млн. евро и 8% дял на застрахователния пазар.

Safety Broker е безспорен лидер на румънския и молдовския застрахователен пазар. Компанията е основана през 2005 г. и разпространява широка гама застрахователни продукти чрез собствени клонове, ексклузивни франчайз клонове и интернет. След сделката, Safety Broker ще продължи да се управлява от настоящия Управителен съвет, оглавяван от неговия основател и главен изпълнителен директор Виорел Василе.

Unilink последователно прилага плана, насочен към изграждане на най-голямата платформа за продажба на застраховки в региона на Централна и Източна Европа. За 2021 г. Unilink Group очаква да завърши с премии от близо 650 млн. евро общо за пазарите, където оперира, което ще ѝ даде позиция № 1 в застраховането в региона на ЦИЕ. Една от важните цели на Unilink е да се обменя ноу-хау между отделните пазари и да се развива положителния имидж на полското предприемачество в Европа.

Инвестицията на румънския застрахователен пазар е свързана с неговия висок потенциал за развитие, произтичащ от значително по-ниско от европейското, застрахователно проникване и доминирането на традиционните канали за разпространение.

„Застрахователният пазар в Румъния е както сходен, така и различен от полския. Подобни са естеството на покупателно поведение на клиентите и значително по-ниското проникване на застраховките в сравнение със Западна Европа. Различно, поради липсата на multiagency модел (на пазара съществуват само брокери), е необходимостта от избор на модел на застрахователно консултиране между директно сътрудничество със застрахователна компания или професионални услуги на застрахователен брокер", коментира Игор Русиновски, президент на Управителен съвет на Unilink SA.

„Виждаме огромен потенциал, свързан с обмена на ноу-хау и опит в рамките на Unilink Group, по-специално в областта на ИТ, моделите на дистрибуция, включително корпоративен бизнес и програми, сътрудничество със застрахователните компании и маркетинг. Заедно с компаниите от Групата, опериращи в Полша и България, ще изградим най-силния играч в нашата част от Европа, предлагайки най-доброто обслужване на клиенти и партньори и най-професионалното сътрудничество със застрахователните компании“, добави Виорел Василе,  основател, акционер и главен изпълнителен директор на Safety Broker, Румъния.

Unilink инвестира и на полския пазар. В края на тази година в Полша ще има около 1000 застрахователни офиса под бранда на Unilink, което ще бъде силно подкрепено от национална рекламна кампания през следващата година. Освен това, от септември тази година, Unilink подкрепя националното разпознаване на своите агенти, като позиционира марката по повод игрите на Полската волейболна лига.

Групата също така непрекъснато инвестира в ИТ системи, процеси и екип, подобрявайки модела на сътрудничество за застрахователните агенти.

Сделката изисква одобрение от Румънската служба за защита на конкуренцията и защитата на потребителите и Румънския орган за финансов надзор.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Коя е Кралицата в „Като две капки вода“?

Коя е Кралицата в „Като две капки вода“?

Любопитно Преди 32 минути

Пренасяме се на кралската сцена. Там са Кралете на хумора – Димитър Рачков и Герасим Георгиев-Геро.

Това показва, че Русия вече губи войната в Украйна

Това показва, че Русия вече губи войната в Украйна

Свят Преди 1 час

Чудовищни загуби в Украйна през последните месеци

Иля Малинин

„Гнусна онлайн омраза“: Иля Малинин с мощно послание след кошмара на леда

Свят Преди 3 часа

21-годишният състезател е открит относно психичното си здраве и прекъсна мълчанието си в социалните мрежи в понеделник с мощно послание преди предстоящ проект, свързан с психичното здраве

Ужас, откриха мумифицирана жена в Германия, подозират пенсионна измама

Ужас, откриха мумифицирана жена в Германия, подозират пенсионна измама

Свят Преди 3 часа

Аутопсията не е успяла да уточни нито причините, нито датата на смъртта

ЕК, Италия и Гърция пращат наблюдатели в Съвета за мир на Тръмп

ЕК, Италия и Гърция пращат наблюдатели в Съвета за мир на Тръмп

Свят Преди 3 часа

Представителят на ЕК е еврокомисарят за Средиземноморието Дубравка Шуица

Иран демонстрира военна мощ в Ормузкия проток

Иран демонстрира военна мощ в Ормузкия проток

Свят Преди 3 часа

Иран многократно е заплашвал да блокира Ормузкия проток

Вкарват изкуствен интелект в здравеопазването

Вкарват изкуствен интелект в здравеопазването

България Преди 4 часа

В документа са посочени широк спектър от приложения

След жестоката катастрофа, в която кола влетя в автобус, повдигнаха обвинение

След жестоката катастрофа, в която кола влетя в автобус, повдигнаха обвинение

България Преди 4 часа

Обвиняемият е неосъждан и е с мярка за неотклонение задържане под стража

Подсъдимият по делото „Дебора“ осъди Районния съд в Пловдив

Подсъдимият по делото „Дебора“ осъди Районния съд в Пловдив

България Преди 4 часа

Районният съд – Пловдив е осъден да плати на Георги Георгиев 500 евро обезщетение

<p>Откриха мъртва продуцентка&nbsp;на хитов сериал по време на снимки</p>

Трагедия в Атина: Откриха мъртва продуцентката на хитовия сериал „Техеран“ по време на снимки

Свят Преди 4 часа

Тялото на 52-годишната израелка е намерено в хотелската ѝ стая след дни на мълчание; полицията отхвърли версиите за покушение

57 години по късно: Разкриха истината за „изчезналите“ лунни записи на НАСА

57 години по късно: Разкриха истината за „изчезналите“ лунни записи на НАСА

Любопитно Преди 4 часа

Въпреки това, НАСА все още разполага с хиляди часове данни, доказващи, че първото кацане на Луната наистина се е състояло

Заради Епстийн, обиск в Института за арабския свят в Париж

Заради Епстийн, обиск в Института за арабския свят в Париж

Свят Преди 4 часа

Обвиняемият Ланг заяви, че е „спокоен“ въпреки претърсванията

Най-скъпата грешка: Мъж случайно изхвърли 20 златни кюлчета на стойност $140 хил. в боклука

Най-скъпата грешка: Мъж случайно изхвърли 20 златни кюлчета на стойност $140 хил. в боклука

Свят Преди 5 часа

Мъжът осъзнал грешката си на следващия ден и алармирал полицията

Вижте как маскирани подпалват колата на кмета на Бистрица (ВИДЕО)

Вижте как маскирани подпалват колата на кмета на Бистрица (ВИДЕО)

България Преди 5 часа

Камери за наблюдение запечатаха момента, в който двама мъже с мотор заливат с бензин и палят автомобила на Самуил Попов пред дома му

Млад мъж, обявен за починал, "възкръсна" в село Ягода

Млад мъж, обявен за починал, "възкръсна" в село Ягода

България Преди 5 часа

Мистерия с фалшив акт за смърт