С офийската районна прокуратура повдигна обвинение срещу 47-годишен мъж, който е шофирал с близо три промила алкохол и е предизвикал катастрофа с четири паркирани автомобила в столицата.
Оставиха в ареста мъжа, причинил катастрофа в София с близо 3,5 промила алкохол
Пътният инцидент е станал малко след полунощ на 28 юли на ул. „Цар Иван Асен II“ в София. По данни на разследването водачът загубил контрол над колата и се блъснал в четири паркирани превозни средства.
Пристигналите на място полицейски служители тествали водача с дрегер, който отчел 2,71 промила алкохол в издишания въздух - повече от два пъти над границата, при която деянието се счита за престъпление.
Мъж с над 3 промила алкохол блъсна кола в центъра на София и опита да избяга
По случая е образувано досъдебно производство за шофиране след употреба на алкохол с концентрация над 1,2 промила. Законът предвижда за това престъпление наказание от 1 до 3 години лишаване от свобода и глоба от 1000 до 5000 лева.
От прокуратурата съобщиха, че обвиняемият е задържан за срок до 72 часа. Шофьорската му книжка е отнета, а ако бъде признат за виновен, държавата ще му наложи глоба, равняваща се на стойността на автомобила, с който е извършено престъплението - около 53 000 евро.
На 29 юли наблюдаващият прокурор е внесъл в Софийския районен съд искане на мъжа да бъде наложена най-тежката мярка за неотклонение - „задържане под стража“.