Маджо: Уважавам държавата си и съдебната система
Младен Михалев в СГС през 2007 г. като свидетел по делото за убийството на Милчо Бонев-бай Миле   
Източник: БГНЕС

Никога не съм се крил от правосъдието, заяви пред журналисти бившият шеф на СИК Младен Михалев-Маджо, след като даде показания като свидетел по делото "Маргините".

Братята Красимир и Николай Маринови - Маргините, заедно с Веселин Тошев, Стефан Рангелов, Иво Карагеоргиев и Бисер Илиев, са подсъдими за подготовката на убийствата на генерал Любен Гоцев и покойните Никола Дамянов и Иван Тодоров-Доктора.

Михалев се яви с двама адвокати и четирима охранители в съдебната зала, а в сградата на Съдебната палата имаше разположена както цивилна, така и униформена охрана.

"Никога не съм се крил и не спекулирайте с моето появяван", заяви Михалев. Бях призован и се явих, защото уважавам държавата си и съдебната система, коментира Михалев пред журналисти и допълни, че се съобразява с българските закони.

Той заяви, че се чувства в безопасност в България, но живее в чужбина заради бизнеса си.

Пред съда Маджо заяви,

че познава Красимир Маринов-Големия Маргин. Двамата били съученици, а след това са имали и бизнес отношения. Разделили са се преди 7-8 години, но са запазили нормални човешки отношения.

Михалев обаче бе категоричен, че не е имал конкретни бизнес интереси с Красимир Маринов - двамата били свързани преди всичко юридически. Михалев не посочи пред съда какво е станало с фирмата.

Той заяви, че не познава Николай Маринов-Малкия Маргин.

Попитан познава ли сочените за мишени на Маргините - Любен Гоцев, Иван Тодоров-Доктора и Никола Дамянов, Маджо отговори, че е виждал само Гоцев няколко пъти.

Михалев не изключи възможността да познава и другите двама, които вече са покойници, но тъй като от години не живее в България, не можел да отговори конкретно на този въпрос.

След продължилия около пет минути разпит той бе изведен под конвой от личната си охрана от сградата на съда.

В началото на заседанието адвокат Ваня Траянова, защитник на подсъдимия Бисер Илиев,

поиска отлагане на делото.

Тя пожела от председателя на Софийски градски съд (СГС) да отговори дали съдебните заседатели по процеса са действащи служители на МВР, а от вътрешния министър Цветан Цветанов - дали някога са имали ангажимент към ведомството.

Адвокат Траянова мотивира искането си след като вчера стана ясно, че по друго знаково дело един от съдебните заседатели е служител на МВР.

Защитничката на Бисер Илиев цитира закона за Министерството на вътрешните работи, според който ведомството е йерархично изградена структура и поради тази причина е възможно, ако съдебните заседатели са негови служители, да бъдат предубедени.

Траянова припомни, че на нейния подзащитен обвинението по това дело и материалите по него са били предявени именно от работещи в системата на МВР.

Съдът отхвърли искането с мотива, че няма основание да се иска отвод на съдебни заседатели.

Делото продължава на 18 март.

Наблюдаващият прокурор по делото Николай Кокинов коментира въпроса дали си е заслужавало чакането в съдебна зала да се яви Маджо: "Не мисля, че си заслужаваше чакането".

Кокинов допълни, че не е държал на разпита на този свидетел, припомняйки, че още на предходното заседание е заявил, че ако не се яви, е щял да поиска неговото заличаване от списъка на свидетелите.

– Скъпи, защо не ми говориш вече трети ден? – Не искам да те прекъсвам...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пътят към сърцето на жената: Съпругът на Селена Гомес разкри какво ястие ѝ готви всеки ден

Пътят към сърцето на жената: Съпругът на Селена Гомес разкри какво ястие ѝ готви всеки ден

Любопитно Преди 2 часа

Селена Гомес е известна с любовта си към необичайните вкусове

Пожар в Свиленград, изгоряха къщи и автомобили

Пожар в Свиленград, изгоряха къщи и автомобили

България Преди 2 часа

Междувременно друг голям пожар пламна в стърнища край село Белица

Съдбоносна капитанска битка определя бъдещето на племената в “Игри на волята”

Съдбоносна капитанска битка определя бъдещето на племената в “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Още един изгнаник от Блатото влиза в голямата игра

Мистерия със смъртта на висш дипломат насред Париж

Мистерия със смъртта на висш дипломат насред Париж

Свят Преди 2 часа

Посланикът на Южна Африка вероятно е скочил от 22-рия етаж на хотел

Мишел Пфайфър

Мишел Пфайфър разкри, че вече е баба

Свят Преди 2 часа

„Бях много тиха за това и е... рай е. Просто е невероятно,“ сподели Пфайфър

<p>В битка с жилищната криза: Гърция активира &bdquo;призрачни&ldquo; имоти</p>

В битка с жилищната криза: Гърция активира „призрачни“ имоти

Свят Преди 2 часа

Според Асоциацията на брокерите на недвижими имоти в Атина и Атика, около 5000 жилища в столицата стоят затворени, голяма част от които са част от завещания, управлявани от различни фондации

Русия печели милиарди от втечнен газ за ЕС

Русия печели милиарди от втечнен газ за ЕС

Свят Преди 2 часа

Компаниите от ЕС са сред най-големите клиенти на Yamal LNG

<p>Ако сте почитател на кето диетата - имаме лоши новини</p>

Проучване: Кето диетата носи скрити рискове за здравето

Свят Преди 2 часа

„Въпреки че кетогенната диета може да предотврати и лекува затлъстяването, тя причинява хиперлипидемия, хепатична стеатоза и глюкозна непоносимост"

КЗП и НАП: Край на спекулата с цените при еврото

КЗП и НАП: Край на спекулата с цените при еврото

България Преди 2 часа

Проверяващите ще извършват контролни покупки, за да установят нарушенията

„Аз ще бъда баща на децата ти“: Истинската история на любовта между Катрин Зита-Джоунс и Майкъл Дъглас

„Аз ще бъда баща на децата ти“: Истинската история на любовта между Катрин Зита-Джоунс и Майкъл Дъглас

Любопитно Преди 3 часа

Любов, скандали, болести и триумфи – вижте истинската история на 25-годишния брак между Катрин Зита-Джоунс и Майкъл Дъглас

КЕВР утвърди нова цена на природния газ

КЕВР утвърди нова цена на природния газ

България Преди 3 часа

Утвърдената цена е по-ниска от месечния индекс на международните газови борси

.

Селища, кръв и блокади: Защо Западният бряг е в центъра на конфликта

Свят Преди 3 часа

Западният бряг неминуемо ще играе важна роля за всяко бъдещо решение на израелско-палестинския конфликт

Бивш военен осъди прокуратурата за 50 000 лева

Бивш военен осъди прокуратурата за 50 000 лева

България Преди 3 часа

Петров е сред тримата висши офицери, които бяха съдени и оправдани за взривовете в поделението в Челопечене

Смъртта на Джеймс Дийн: Истината за катастрофата, която отне живота на идола преди 70 години

Смъртта на Джеймс Дийн: Истината за катастрофата, която отне живота на идола преди 70 години

Любопитно Преди 3 часа

Джеймс Дийн умира на 30 септември 1955 г. на 24-годишна възраст

<p>MrBeast завърза мъж в горяща сграда за 500 000 долара</p>

MrBeast защити скандално видео: "Би ли рискувал живота си за 500 000 долара"

Свят Преди 3 часа

"Отнасям се към безопасността по-сериозно, отколкото можете да си представите"

Китайка е осъдена за най-голямата кражба на криптовалута в света

Китайка е осъдена за най-голямата кражба на криптовалута в света

Свят Преди 3 часа

Жимин Циен, известна още като Яди Джан, се призна за виновна в понеделник в Кралския съд на Саутуарк за незаконно придобиване и притежаване на криптовалутата