П роектът за промени в Конституцията е част от настъплението срещу демокрацията. Това заяви президентът Румен Радев.

Президентът коментира думите на лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, който нарече служебните правителства диктатура.

„Ако трябва да обвиняваме някой, че той започва да говори по този начин, това са Кирил Петков, Асен Василев и Христо Иванов, които му подариха индулгенция и легитимация, и възможността да говори по този начин“, заяви Радев.

Според него в своята изнервеност „г-н Борисов наруши един стар принцип: в дома на обесения не се говори за въже“.

„Чудя се как той повдига темата за магистралите. Кои магистрали преди да е дал отговор на въпроса къде отидоха чувалите от неговите магистрали. Защо магистралите му се разпадат? Защо хвърлянето на асфалт е било като за камуфлаж, което доказаха всички извършени проби“, заяви Радев.

Не е проява на добър вкус да се оправдават нелепите промени в Конституцията с точно това зловредно влияние, което се случва в Стара Загора, заяви Радев, цитиран от Агенция "Фокус".

"Будят тревога анализациите на фашистки тези и деяния в последните месеци. Виждате, че форумите преливат от агресия. Изготвят се списъци на неблагонадеждни журналисти, интелектуалци призовават за контрол и цензура над медиите. В същото време се заличава паметта за антифашизма. Българи доносничат срещу българи в сайта "Миротворец", а правителството не реагира. Тиражират се различни антисемитски текстове. Това е престъпление срещу свободата и демокрацията и обществото ни трябва да бди", подчерта той.

По думите му под силата на обществения натиск правораздавателните органи най-сетне реагираха адекватно на недопустимото варварско деяние в Стара Загора. "Аз смятам, че обществото ни трябва да продължава своя натиск".

"Не е проява на добър вкус да се оправдават нелепите промени в Конституцията с точно това зловредно влияние, което се случва в Стара Загора. Необходими са промени в различни закони, които да правят точно това - да поставят ясни критерии за нарушенията на закона, престъпленията и за тежестта на наказанията", изтъкна президентът.

Необходими са аварийни мерки за привличане на хора с качества в Българската армия и тяхното задържане с адекватни социални програми, за създаване на условия за тяхната пълноценна подготовка, така че да могат да разгърнат своя потенциал. Това заяви президентът Румен Радев на тържествената церемония, на която бяха връчени дипломите на слушателите от випуск „Васил Левски” - 2023 на Военна академия „Георги Стойков Раковски“.

Радев връчи дипломите на първенците на випуска.

Продължава отливът от Българската армия на подготвените офицери, сержанти и войници, каза Румен Радев. Той припомни, че преди дни участва в тържествената церемония по присвояване на първо офицерско звание и връчването на дипломите на курсантите и свидетелствата на кадетите от 145-и випуск „Васил Левски“ на Националния военен университет "Васил Левски" и каза, че под 25 % са кандидатите за обявените места.

"Тренд": Повече от половината българи не подкрепят президента

За българския офицер, независимо от историческите времена и политическите превратности, винаги е имало една висша цел и идеал – България, и една най-голяма ценност – свободата и добруването на нашия народ, заяви президентът.

„Успехът ще бъде с тези с от вас, които съзнават реалностите. Които знаят не само какви задачи трябва да изпълнят, но в каква среда ще търсят тяхното решение и какви цели си поставят. Убеден съм, че осъзнавате сериозното предизвикателство пред вас на фона на сложната геополитическа динамика и комплексните заплахи и рискове пред националната ни и колективна сигурност“, обърна се Радев към випускниците.

По думите му отстояването на националните ни и колективни интереси ще изисква все по-отговорно поведение, все повече усилия и все по-сериозна подготовка. Президентът посочи, че е убеден, че випускниците ще настояват да се възприеме на всички нива убеждението, че модернизацията е всеобхватен и дълбок процес на трансформация, който засяга всички критично важни компоненти за гарантиране на националната ни сигурност. Държавният глава благодари на преподавателския състав, че отстояват и развиват славните традиции на „тази школа за родолюбие“ – Военната академия, и ги съчетават с най-новите тенденции в образователната сфера. 

Румен Радев поздрави випускниците от Република Северна Македония. По думите му те стават важна част от усилията за изграждане на добросъседство, приятелство и сътрудничество между двете страни.

На събитието присъстват още министърът на отбраната Тодор Тагарев, заместник-министърът на отбраната Атанас Запрянов, началникът на отбраната адм. Емил Ефтимов, кметът на София Йорданка Фандъкова и посланикът на Република Северна Македония у нас Агнеса Руси Поповска.

 

Връща се мъж от командировка и пита 5 годишния си син: - Докато ме нямаше, дойде ли някой чичко на гости? - Нееее! - А,…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Какво става в Украйна, Русия се опитва да навлезе в Днепропетровска област

Какво става в Украйна, Русия се опитва да навлезе в Днепропетровска област

Свят Преди 32 минути

Регионът се намира западно от Донецка област и северно от Запорожка и Херсонска област

Транспортна стачка блокира Гърция

Транспортна стачка блокира Гърция

Свят Преди 50 минути

Препоръчва се шофьорите да избягват централните части на Атина и Солун

Районното управление в Кюстендил има нов началник

Районното управление в Кюстендил има нов началник

България Преди 2 часа

Главен инспектор Иван Георгиев работи в системата на МВР от 2003 година

"Знаем добре какво правите": САЩ с остро предупреждение към Иран

"Знаем добре какво правите": САЩ с остро предупреждение към Иран

Свят Преди 2 часа

Ще си понесете последствията на място и време, които ние ще изберем, заяви американският министър на отбраната Пийт Хегсет

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Шест месеца от трагедията на жп гарата в Нови Сад

Свят Преди 2 часа

Студенти и синдикати продължават с протестните действия

Петима души загинаха при трагичен инцидент в семейна ферма в Сърбия

Петима души загинаха при трагичен инцидент в семейна ферма в Сърбия

Свят Преди 3 часа

Властите го определят като един от най-тежките подобни случаи в региона в последните години

Шофьор без книжка загина при катастрофа на АМ „Хемус“

Шофьор без книжка загина при катастрофа на АМ „Хемус“

България Преди 3 часа

Инцидентът е станал на 384-ия километър на магистралата, в района на Провадия

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Хан Док Су подаде оставка и обяви кандидатурата си за президентските избори

Свят Преди 3 часа

Постът временно ще заеме министърът на финансите Чой Сан Мок, както изисква законът

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

Министерството на туризма поема управлението на плаж „Болата“

България Преди 4 часа

Ще се работи за осигуряване на свободен достъп до плажа

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Отбелязваме 149 години от избухването Априлското въстание

Любопитно Преди 4 часа

Това е едно от най-значимите събития в българската история

<p>Илюминатите &ndash; мистерия, конспирации, но каква е истината</p>

Илюминатите – мистерия, конспирации, но каква е истината

Любопитно Преди 4 часа

Историята на едно от най-известните тайни общества

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Гърция поема председателството на Съвета за сигурност на ООН

Свят Преди 5 часа

Това е органът, който има главната отговорност за поддържането на международния мир и сигурност

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

На 116 години: Почина най-възрастната жена в света

Свят Преди 5 часа

Това е бразилската монахиня Ина Канабаро Лукас

Снимката е архивна!

Руска атака с дрон срещу Одеса, има загинали

Свят Преди 5 часа

Нанесени са и редица материални щети

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Милена Златкова откровено за Христо, майчинството и каузите

Любопитно Преди 6 часа

През изминалите 25 години гласът ѝ е безспорно един от най-известните в българското радио