Задава се ново дясно синьо движение - "Единство"
Надежда Нейнски   
Източник: БГНЕС
Сд даване на нова дясна и "синя" политическа формация обяви днес Надежда Нейнски.

В предаването на БНТ "Панорама" (bnt.bg/bg/news) евродепутатът от синята коалиция, бивш външен министър и бивш председател на СДС обяви, че днес в Пловдив е решено да бъде регистрирано Гражданско сдружение "Единство".

Надежда Нейнски твърди, че инициативата е на млади привърженици на дясната идея и не е задължително сдружението да стане партия. Важното е то незабавно да организира дебати и да катализира усилията за обединяване на дясното.

Като основа за  съществуването на сдружението Надежда Нейнски посочи Синята коалиция, защото именно в нея била осъзната нуждата от единство. Затова било маловажно как технологически ще бъде изграден новият съюз, нито кой ще стане лидер.

Под името Съюз "Единство" депутатите Мартин Димитров и Ваньо Шарков и Надежда Нейнски обявиха на 22 октомври в Боровец, че започват действия за възобновяване на Синята коалиция.

Те искаха "Единство" да бъде регистриран като фракция в СДС. Предложението им срещна яростна съпротива от ръководството на СДС, начело с председателя Емил Кабаиванов, а скандалите около кандидатурата на Петър Стоянов за конституционен съдия доведоха до изключването на Димитров, Шарков и Димо Гяуров от СДС, а Нейнски напусна сама партията.


Днес част от напусналите и изключените организираха в Пловдив среща, формално посветена на грижите за спасяване на дребния и средния бизнес. Тя бе назована "Проблеми, предизвикателства и възможности пред българските предприемачи на местно, национално и европейско ниво", а организатор е фондация "Конрад Аденауер".

Но очевидно нарочно беше избран денят, в който се навършват 23 години от създаването на СДС.

Според слухове около срещата в Пловдив, в събота за председател на Гражданското сдружение "Единство" ще бъде избрана или Надежда Нейнски или кметът на Свищов Станислав Благов, който също напусна СДС на 4 декември.

Междувременно от централата на СДС днес разпространиха съобщение, че след избирането на Емил Кабаиванов за председател на партията през май са се записали нови 3298 човека, а през последните две седмици са напуснали 56.

В момента СДС има 15 576, твърди ръководството от "Раковски" 134.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Голямо откритие: Археолози откриха най-ранния храм на Херакъл край Петрич

Любопитно Преди 57 минути

Ръководителят на разкопките обясни архитектурната приемственост в античния град и отправи важен апел за точното интерпретиране на историята

Сам срещу системата: Защо мъж с увреден слух чака 40 минути за връзка със Спешната помощ

Сам срещу системата: Защо мъж с увреден слух чака 40 минути за връзка със Спешната помощ

България Преди 3 часа

Той не успял да се свърже със спешния телефон 112 по време на алергична реакция

Натискът върху Вучич расте: Нов масов протест разтърси Сърбия

Натискът върху Вучич расте: Нов масов протест разтърси Сърбия

Свят Преди 3 часа

Демонстрантите поискаха предсрочни избори и почетоха паметта на 16-те жертви от трагедията на железопътната гара, която отприщи най-мащабната протестна вълна в Сърбия от години

Ще подаде ли оставка Киър Стармър? Лондон е разтърсен от слухове за бъдещето на премиера

Ще подаде ли оставка Киър Стармър? Лондон е разтърсен от слухове за бъдещето на премиера

Свят Преди 3 часа

„Обзървър“ твърди, че лидерът на лейбъристите обмисля оттегляне, но министри от кабинета категорично отричат подобен сценарий

<p>ГЕРБ още няма кандидат за президент: Първо разговори, после имена</p>

ГЕРБ още няма кандидат за президент, търси най-силната център-дясна номинация

България Преди 4 часа

Владислав Горанов призова за разговор между десните партии, а от ПП-ДБ напомниха за споразумението за общ кандидат

<p>Сменят ръководството на &bdquo;Информационно обслужване&ldquo;</p>

Сменят ръководството на „Информационно обслужване“: Държавата влиза на ускорен режим за дигитализация

България Преди 5 часа

Министър Иван Василев обяви рокади в дружеството, дигитален портфейл до края на годината и нов контрол върху обществените поръчки с изкуствен интелект

,

Откриха стотици мистериозни земетресения дълбоко под Антарктида

Любопитно Преди 5 часа

С помощта на AI учени засякоха над 500 труса под ледника Дейвид на дълбочина до 150 км. Феноменът се случва в зона без тектонични плочи и предизвика сериозни дебати в научния свят

14-годишно момче загина при тежка катастрофа край Разград

14-годишно момче загина при тежка катастрофа край Разград

България Преди 6 часа

Автомобилът излязъл от пътя, преобърнал се и се ударил в канавка край село Богданци

Йордан Камджалов пред Мон Дьо: В Берлин живеех само на хляб и ябълки

Йордан Камджалов пред Мон Дьо: В Берлин живеех само на хляб и ябълки

Любопитно Преди 6 часа

Маестро Йордан Камджалов в откровена изповед пред Мон Дьо за цената на гениалността, студентството на хляб и ябълки в Берлин и защо избра да твори в България, въпреки че я определя като „блато с делфини“

<p>Избраха новия главен мюфтия в България&nbsp;</p>

Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия в България

България Преди 6 часа

Националната мюсюлманска конференция в НДК определи ръководството на Мюсюлманското изповедание за следващите пет години

Снимката е илюстративна

Огнен ад на Евия: Евакуираха населени места, стотици огнеборци се борят с голям пожар

Свят Преди 6 часа

Силни ветрове разпалват нови огнища на острова, а властите мобилизираха самолети, хеликоптери и десетки екипи в опит да спрат разпространението на пламъците

<p>Частични избори&nbsp;в няколко населени места в страната</p>

Балотаж в село Бата: Избират нов кмет след отстраняването на Георги Георгиев

България Преди 7 часа

До предсрочния вот се стигна след окончателна присъда за купуване на гласове срещу досегашния кмет на поморийското село

<p>Украйна удря все по-надълбоко в Русия: Какво се промени във войната</p>

Как се променя войната в Украйна: Дронове, удари дълбоко в Русия и новата реалност на европейската сигурност

Свят Преди 7 часа

Четири години след началото: Конфликтът вече не изглежда по същия начин

Русия освободи 24 филипинци след намеса на президента Маркос

Русия освободи 24 филипинци след намеса на президента Маркос

Свят Преди 7 часа

Той повдигна въпроса по време на среща с руския президент Владимир Путин в Казан

Снимката е архивна

Кръвопролитие в Газа: Дете и журналист на „Ал Джазира“ сред най-малко деветте жертви на нови удари

Свят Преди 8 часа

Израел твърди, че е атакувал бойци на „Хамас“, а „Ал Джазира“ и палестински организации обвиняват армията в убийство на журналисти