Скандал в редиците на ГЕРБ
Кметът на Горна Оряховица Йордан Михтиев   
Източник: PRO.BG

Истинска драма настъпи в управляваща партия, след като ръководството реши да изключи кмета на Горна Оряховица - Йордан Михтиев и поиска оставката му от кметското място.

Градоначалникът обаче отказва да подаде оставка.

Пред PRO.BG Михтиев отхвърли обвиненията на ГЕРБ срещу него и заяви, че от началото на мандата си защитава интересите на всички граждани на Горна Оряховица.

Според градоначалника причина за загубата на доверието на политическите му колеги в него е дошла, защото е защитил правата на пенсионерите в града, както и защото е назначил бивши офицери в общинската администрация.

Една от критиките към Михтиев е по повод назначаването в общинската администрация на бивши офицери.

Те имат качества и могат да се справят в тази сложна обстановка, която е в държавата, защити действията си кметът.

По думите на областния лидер на ГЕРБ-Велико Търново – Христо Христов Михтиев е подвел гражданите на Горна Оряховица и е подменил вота на избирателите с няколко гафа.

Кметът бе обвинен за смяната на фирмата по сметосъбиране, провала за реконструкцията на ул. "Цар Освободител", изсичането на тополите в града и изчезването на дървесината.

Михтиев контрира, че вчера е приключило делото за сметосъбирането и съдът е преценил, че община Горна Оряховица не е била ощетена.

Христо Христов обвини Йордан Михтиев и за проваления ремонт на ул. "Цар Освободител" в Горна Оряховица. В отговор Михтиев каза, че проектът за ремонт на улицата е бил прекратен поради липса на средства.

Христов коментира още, че кметът не водел диалог с общинските съветници от ГЕРБ, нямал приемен ден, не стоял на работното си място и не изпълнявал задълженията си.

Йордан Михтиев пък обвини областния лидер на ГЕРБ, че многократно го е заплашвал с прокурорски проверки от 2007 г. досега.

"Няма да подам оставка. Очаквам среща с Бойко Борисов и ще продължа да работя за каузата на ГЕРБ", заяви в заключение кметът на Горна Оряховица.

Михтиев е изключен от партията заради поведение, несъвместимо с ценностите и с целите на ГЕРБ, съобщиха вчера от пресцентъра на ГЕРБ във Велико Търново.

В мотивите за решението на ГЕРБ се посочва, че с действията си Михтиев е доказал, че работи срещу членовете и симпатизантите на ГЕРБ и срещу препоръките на ръководството на партията.

Йордан Михтиев е 57-годишен, роден е в село Полски Сеновец, Великотърновско. Завършил е Математическата гимназия, военно училище и е магистър по икономика от Великотърновския университет. През 2000 г. се дипломира със специалност "Автобронетанкова техника" от Военната академия "Г. Раковски".

20 години е бил офицер - командир на взвод, рота и батальон в бившето жп поделение в Горна Оряховица. От 2007 г. е кмет на общината, избран с бюлетината на ГЕРБ.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Урсула фон дер Лайен: Унгария избра Европа

Урсула фон дер Лайен: Унгария избра Европа

Свят Преди 6 часа

Урсула фон дер Лайен: Съюзът става по-силен

Саудитска Арабия екзекутира седем души за ден

Саудитска Арабия екзекутира седем души за ден

Свят Преди 8 часа

Саудитска Арабия възобнови екзекуциите за наркопрестъпления в края на 2022 г.

Израел обяви повишена бойна готовност

Израел обяви повишена бойна готовност

Свят Преди 12 часа

За момента все още не е взето решение за военни действия

Мадяр: Властта на Орбан е в последните си часове

Мадяр: Властта на Орбан е в последните си часове

Свят Преди 12 часа

Той отхвърли твърденията, че някой подготвя насилствени действия

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Свят Преди 12 часа

Вековната традиция привлича ежегодно хиляди посетители

Тежка катастрофа със загинали край Берковица

Тежка катастрофа със загинали край Берковица

България Преди 14 часа

Две деца - брат и сестра са транспортирани и настанени в болницата в Монтана

И Канада се готви за война

И Канада се готви за война

Свят Преди 14 часа

Генерал Джени Каринян: Трябва да сме подготвени за мащабни конфликти

Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни президенти на САЩ?

Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни президенти на САЩ?

Свят Преди 15 часа

Те обаче отказали, твърди бившият държавен секретар Джон Кери

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Свят Преди 15 часа

САЩ не успяха да спечелят доверието на Техеран, заяви председателят на иранския парламент Мохамад Багер

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 16 часа

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

,

Какво да облечем за Великден 2026: 5 визии, които изглеждат скъпи и подходящи

Любопитно Преди 16 часа

Какви „визии“ изглеждат празнично, но същевременно остават удобни?

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Любопитно Преди 16 часа

Ароматът на прясно изпечен козунак е един от най-обичаните символи на Великденските празници

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

България Преди 17 часа

Цените на едро на повечето основни хранителни стоки продължават да се повишават, сочат данните на ДКСБТ

<p>Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации&nbsp;в болница &quot;Александровска&quot;</p>

Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации в нощта срещу Велика събота в болница "Александровска"

България Преди 17 часа

Донорът е 68–годишна жена от Пловдив, изпаднала в мозъчна смърт, вследствие на мозъчен кръвоизлив

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 18 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната