Скандал с бившия главен секретар на парламента
Скандал с бившия главен секретар на парламента   
Източник: Parliament.bg

60 хил. евро са намерени в дома на бившия главен секретар на парламента Огнян Аврамов при обиск на жилището му миналия петък, 31 юли, пише в."Труд".

Оперативната група, която работи по случая, изяснява произхода на парите и съдържанието на книжата, които той се опитал да изнесе от парламента същия ден.

Зам.-градският прокурор на София Божидар Джамбазов признал пред вестника, че разследването се води по сигнал за изнасяне на документи от Народното събрание.

По-късно днес Джамбазов съобщи, че Софийската градска прокуратура е образувала проверка срещу лица, работили в администрацията на предишното Народно събрание, сред които и Огнян Аврамов.

Той допълни, че проверката е образувана по данни от сегашния парламент за извършени престъпления. Досега досъдебното производство е образувано за престъпление по служба срещу виновни длъжностни лица, като към момента то не се води срещу конкретен извършител.

Според постановлението за бюджетните заплати за 2009 г. главният секретар на парламента получава между 1147 и 1860 лв., което означава, че с всички добавки Огнян Аврамов си е докарвал около 2000 лева. В публичната си декларация за миналата година той е попълнил, че има 19 хил. лева влог от потребителски кредит.

Според служители от Народното събрание, станали неволно свидетели на случилото се с Аврамов миналия петък, тогава той се е опитал да натопи шофьора си.

Какво всъщност се е случило, обяснява "Труд".

На 31 юли около обед Огнян Аврамов е посъветван любезно от шефовете на парламента да подаде доброволно оставка поради проблемите около настаняването на новите депутати във ведомствените жилища на Народното събрание.

Казали му, че ако откаже да се оттегли, ще бъде отстранен позорно за "несправяне с работата", пише "Труд", позовавайки се на източници от администрацията.

В момента върви атестирането на държавните служители и бившият главен секретар на Народното събрание можел да се окаже с оценка 5, която е равносилна на двойка. Аврамов решил да подаде оставка.

Малко след като го направил обаче, депутат от ГЕРБ го засякъл да си тръгва от парламента със служебен мерцедес. До този момент Аврамов ползвал като служебни два автомобила.

Било разпоредено на шефа на гаража на НС мерцедесът да се върне. По-късно в багажника му били намерени документи, натъпкани в две торби, които Аврамов се опитал да изнесе.

В писменото си обяснение, което му било изискано, той написал, че е изнесъл само лични вещи. Така се опитал да прехвърли цялата отговорност за намерените торби с документи върху шофьора си.

"Труд" пише, че бившият главен секретар дори му диктувал какво да напише в своето обяснение. По-късно човекът признал, че е изпълнил искането на Аврамов от страх да не загуби работата си.

Обяснил, че до този момент не е имал вземане-даване с Аврамов, тъй като той ползвал услугите на друг шофьор, който обаче бил в отпуск.

Служителите от администрацията на парламента недоумяват защо бившият им шеф е чакал толкова време, за да замете следите си. Според запознати обаче той до последно е смятал, че от ГЕРБ няма да го пипнат, тъй като имал думата на високопоставен член на партията, коментира "Труд".

Да се прозявам със затворена уста-това е едно от малкото неща, които научих в университета.
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ЕК вкара Русия в списъка на високорисковите страни

ЕК вкара Русия в списъка на високорисковите страни

Свят Преди 7 минути

Русия отговаря на критериите, за да бъде определена за високорискова трета държава

Огромен скандал с фалшиви тестове за COVID-19 в Хърватия

Огромен скандал с фалшиви тестове за COVID-19 в Хърватия

Свят Преди 1 час

Тестовете имитирали оригиналните продукти

фсд

фсд

България Преди 1 час

Двама финалисти казват сбогом на Арената на “Игри на волята”

Двама финалисти казват сбогом на Арената на “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Елиминационна битка и сблъсък за имунитет очакват финалистите на екстремното предаване тази вечер

Министерство на правосъдието стартира Регистъра на арбитражите

Министерство на правосъдието стартира Регистъра на арбитражите

България Преди 2 часа

С промените в Закона за арбитражите за пръв път в България се въвежда регистър на арбитражите

Снимки показват американски военни кораби в Карибите близо до Венецуела

Снимки показват американски военни кораби в Карибите близо до Венецуела

Свят Преди 2 часа

Разполагането идва на фона на ескалация на напрежението между Вашингтон и Каракас

Националното следствие въвежда нова методика за тежки катастрофи

Националното следствие въвежда нова методика за тежки катастрофи

България Преди 2 часа

Документът ще служи като наръчник за младите разследващи и полицаи при първоначалния оглед на местопроизшествиет

<p>Студент изчезна край замъка на Дракула в Румъния</p>

Британски студент изчезна близо до замъка на Дракула в Румъния

Свят Преди 2 часа

18-годишният Джордж Смит последно е съобщил за хипотермия и изтощение, докато се движел сам в планината Бучеги

Уиткоф при Путин: Какво (не)постигна пратеникът на Тръмп

Уиткоф при Путин: Какво (не)постигна пратеникът на Тръмп

Свят Преди 2 часа

В продължение на пет часа руският президент Путин и американският пратеник Уиткоф обсъждаха преработения проект за край на войната в Украйна

Русия с прогноза за упадъка на Европа

Русия с прогноза за упадъка на Европа

Свят Преди 3 часа

Песков: Това само ще ускори процеса, който тече от последните години

<p>&quot;Белгия не е безопасно място&nbsp;за политически фигури&quot;</p>

Ева Кайли към Могерини: Белгия не е безопасно място за политически фигури

Свят Преди 3 часа

Това, което прокурорите представяха като незаконно чуждестранно влияние, било по думите ѝ "обичайна парламентарна дипломация"

След катастрофата, 18 години затвор за Димитър Любенов

След катастрофата, 18 години затвор за Димитър Любенов

България Преди 3 часа

Петорният състав отне шофьорската му книжка до живот

България ще пусне евтин газ за Украйна

България ще пусне евтин газ за Украйна

Свят Преди 3 часа

Малинов: Администрацията на САЩ има водещ принос в този процес

Жена, обявена за мъртва, беше открита жива в моргата

Жена, обявена за мъртва, беше открита жива в моргата

Свят Преди 3 часа

Въпреки че жената „е проявила признаци на живот, докато е била в моргата“, тя умира скоро след това