Ваньо Шарков: Досега не сме имали по-глупав председател
Емил Кабаиванов (вляво) и Ваньо Шарков   
Източник: БГНЕС

За мое огромно съжаление никога не сме имали по-глупав председател. Това заяви изключеният от СДС Ваньо Шарков по адрес на синия лидер Емил Кабаиванов в сутрешния блок на Би Ти Ви.

Шарков се включи по телефона, за да коментира разговор в студиото с Кабаиванов и депутата Михаил Михайлов.

Той ме призовава да напусна парламента и е толкова против ДСБ, но едва ли знае, че ако аз напусна Народното събрание, следващият, който влиза след мен от търновската листа, е от ДСБ, каза Шарков.

Той обвини Кабаиванов, че не е избран честно за председател на СДС. Шарков обясни, че след вътрешнопартийните избори е поискал списъците къде как е гласувано, но до ден днешен не ги е получил. Това го карало да мисли, че има нещо нередно.

Шарков каза още, че няма намерения да "отива при Костов", но подчерта, че това е най-малкият проблем. Основният е, че хората, които ръководят СДС в момента имат слаб политически опит, вкарват партията в скандали и се занимават с неща, които не решават никакви проблеми на българите.

През юли Кабаиванов победи Шарков на балотажа на вътрешнопартийните избори за председател на партията.

Преди включването на Шарков, Емил Кабаиванов обясни защо се е срещал с министър-председателя Бойко Борисов, преди да предложи на Петър Стоянов да е кандидат на СДС за конституционен съдия.

Синият лидер подчерта, че партията му

"не се нуждае от ничие благоволение",

но когато се прави такава сериозна заявка като издигането на кандидат за конституционен съдия, е естествено да се поиска политическа подкрепа. Затова и е отишъл при премиера. Политиката трябва да се прави на открито, затова след разговора с Борисов веднага излязох пред пресата, каза Кабаиванов. Освен това зам.-председателите на СДС са били информирани за тази среща. "При БСП ли трябваше да отида или при ДПС?", запита той.

Според него дори Екатерина Михайлова - кандидатът, издигнат от "Синята коалиция" за конституционен съдия, е ходила при премиера да иска подкрепа.

Михаил Михайлов коментира, че вместо да се занимава с важните за българите въпроси, СДС се занимава с кадруване. Той

обвини Кабаиванов, че се държи като Искра Фидосова –

СДС влиза в капана на ГЕРБ да се обяснява кой къде какво е намерил, каза той.

Депутатът попита защо, ако се е смятало, че Петър Стоянов ще получи нужната подкрепа, кандидатурата му не е била представена преди няколко месеца.

Кабаиванов обясни, че парламентарната група на "Синята коалиция" вече е била издигнала една кандидатура – на Екатерина Михайлова, и не е било нормално СДС да издига втора. Освен това депутатите са подкрепили Михайлова, без да се консултират с ръководството на СДС.

Според Михайлов

никой от останалите депутати на СДС няма да издигне нова кандидатура

за КС, защото "всичко е сбъркано".

Да, всичко е сбъркано, но в парламентарната група. Ролята на депутата е да представлява волята на партията, контрира Кабаиванов.

Запитан дали и тези депутати ще бъдат изключени, ако наистина откажат да внесат кандидатурата на СДС, синият лидер обясни, че "председателят не приема и не изключва, това прави националният съвет".

По въпроса с изключените вчера депутати, Кабаиванов каза, че според него, ако девет души (депутатите на СДС в Народното събрание) не могат да намерят общ език с 15 хил., това не е проблем на тези 15 хиляди.

Кабаиванов

призова Надежда Нейнски, която вчера напусна партията, да се оттегли от и Европейския парламент.

Забелязахте ли, че тя говори със СДС през медиите? И на кого става депутат – на несъществуващ политически субект. Моралното е да напусне и Европарламета, тя няма кого да представлява там, каза Кабаиванов.

Той подчерта, че партията е преживяла много трусове през годините, но сега продължава на чисто и се връща към корените си. Запитан каква подкрепа очаква на следващите избори, Кабаиванов каза, че СДС ще има по-голяма парламентарна група от тази на несъществуващата вече "Синя коалиция".

В сутрешния блок на Нова телевизия друг от изключените вчера депутати - Димо Гяуров, каза че

хунта е узурпирала властта в СДС.

Дотук се стигна благодарение на натрупалата се нетърпимост. От доста време ни търсят чалъма, каза той.

Гяуров предупреди, че има опасност формации да започнат да напускат партията лавинообразно. 

"Четата е предадена отвътре, предадена е от ръководството. Върви се към изпълнение на сценарий по ликвидиране, външен, най-вероятно ГЕРБ-ерски сценарий, то е очевидно. Финалът на този сценарий е ГЕРБ сам на коня вдясно", каза той.

"Когато виждаш едни хора, които целенасочено загърбват печелившия проект "Синя коалиция" и целенасочено вървят към самоубийство, не можеш да им дадеш оценка - те са или идиоти, или предатели", коментира Гяуров.

Според него ръководството на СДС не казва кого ще предложи за КС, защото "някой още не им е съобщил".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Вътрешната комисия отхвърли ветото на президента за Закона за ДАНС

Вътрешната комисия отхвърли ветото на президента за Закона за ДАНС

България Преди 15 минути

При гласуването 10 народни представители бяха "за", един - "против" и четирима се въздържаха

Картата за градския транспорт в София става дигитална

Картата за градския транспорт в София става дигитална

България Преди 25 минути

Според експерти, това е правилна, но закъсняла стъпка в модернизацията на градския ни транспорт

Зеленски: Предложението на Тръмп е "добър компромис"

Зеленски: Предложението на Тръмп е "добър компромис"

Свят Преди 2 часа

Украйна се стреми през следващата година да придобие шведски изтребители "Грипен"

Сблъсък на умовете определя следващите номинирани в “Игри на волята”

Сблъсък на умовете определя следващите номинирани в “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Новото попълнение Радостина дебютира за Завоевателите

НКЖИ уволни 9 от 15-те свои служители, крали ябълки

НКЖИ уволни 9 от 15-те свои служители, крали ябълки

България Преди 3 часа

Вецков: Подобни действия нямат място в нашето предприятие

Много сигнали и обвинения за фалшиви евро в България

Много сигнали и обвинения за фалшиви евро в България

България Преди 3 часа

При единия от случаите е задържано едно лице след информация

"Лошите момчета", които могат да провалят срещата на върха на ЕС

"Лошите момчета", които могат да провалят срещата на върха на ЕС

Свят Преди 4 часа

Какво ще правите, когато ви наложат вето?

Европейските депутати обсъдиха върховенството на закона в България

Европейските депутати обсъдиха върховенството на закона в България

Свят Преди 4 часа

Дебатът беше включен в дневния ред по искане на групата на „Обнови Европа“

Обвиниха строители, измамили хора със стотици хиляди

Обвиниха строители, измамили хора със стотици хиляди

България Преди 4 часа

За схемата разказа журналистът Вероника Симеонова

<p>Истинската история зад хоръра &bdquo;Хелоуин&ldquo;</p>

Истинската история зад „Хелоуин“: Смразяващият поглед на 12-годишно момче вдъхновил Майкъл Майърс

Любопитно Преди 5 часа

Джон Карпентър се вдъхновил от един пациент, който срещнал по време на посещение в психиатрична болница

Евроюст: Уредените тенис мачове са координирани от България

Евроюст: Уредените тенис мачове са координирани от България

Свят Преди 5 часа

Девет заподозрени са арестувани във Франция, четирима в България и по един в Испания и Румъния

КЗК, КЗП, КРС и „Активни потребители“ обединяват усилия за защита на потребителите по време на „Черен петък“

КЗК, КЗП, КРС и „Активни потребители“ обединяват усилия за защита на потребителите по време на „Черен петък“

България Преди 5 часа

Целта е защита на потребителите и недопускане на нелоялни търговски практики, които засягат и конкурентните отношения

Президентът наложи вето на Закона за ДАР

Президентът наложи вето на Закона за ДАР

България Преди 5 часа

Според Радев така се нарушава разделението на властите

От Porsche 911 до Aurus: Какви луксозни коли карат държавниците?

От Porsche 911 до Aurus: Какви луксозни коли карат държавниците?

Свят Преди 5 часа

Държавниците по света обичайно се возят в черни бронирани лимузини

Нови правила за цената на водата приеха на първо четене

Нови правила за цената на водата приеха на първо четене

България Преди 6 часа

Територията на страната се разделя на 28 обособени територии