Полк. Марков: Хора от НСО работят за организираната престъпност
Полк. Марков: Хора от НСО работят за организираната престъпност   
Източник: Гергана Костадинова, БГНЕС

"Хора от знаковата организирана престъпност са получили охрана от НСО. Всички знакови престъпници са с хора от НСО и в момента", заяви пред БНР полк. Николай Марков, бивш офицер от НСО, уволнен от президента Георги Първанов.

"Познавам лично хора, пратени от сградата на президентството,

отиващи при организираната престъпност като частна охрана

Това е недопустимо, но е факт", заяви Марков.

"НСО хора участват в тези неща, в убийства. Това е абсурд. Тези неща, които са се случвали, те носят определени последствия. Имаше хора, които след отчет на Сметната палата се самоубиха", продължи разказа си той.

"Четири години ходя по съдилища - за това, че отказвам да правя лицеви опори пред охраната на Маргините.

Когато бях при Първанов му казах, че не искам смъртна присъда на свобода. Или ме разстреляйте, че

не искам да правя лицеви опори на оградата на Маргините,

или ми се извинете и всеки по пътя си.

Дал съм това, което трябва в ръцете на г-н Плевнелиев. Той трябва да се произнесе какво се прави оттук нататък", отбеляза Марков.

Защитеният свидетел по делото "Наглите", обяви, че докато е работел за НСО му е поръчано убийство. Това малко доказателство ли ви се струва, попита Марков.

"Аз съм човек, който не губи войни, губи битки, но не войни. С нищо не се занимавам, защото ходя по съдебни дела. Съдят ме за всичко, включително и за опит на убийство на генерали", каза Марков за себе си.

"Страхът винаги превръща човека в подлец.

Първанов като президент беше страхлив човек

Това, на което съм свидетел и това, което знам - защото съм бил и негова охрана, е, че той е страхлив човек, който използва всякакви хора, които да прикриват неговите глупости.

А Първанов направи безкрайни глупости в сферата на сигурността", категоричен бе уволненият полковник.

"В Националната служба за охрана (НСО) е имало ловци, назначени в първи отдел на службата, които били ангажирани само с това, всеки петък, събота и неделя да организират лов.

Ходеха с Първанов и стреляха по животни в българските резервати. И как може да има такава лъжа - открито Първанов да застава и да казва, че не е вярно. Как да не е вярно, като аз съм бил там", добави той.

Марков отново подчерта, че

организираната престъпност се ръководи от хора, свързани с бившата ДС

"Когато Първанов ме извика при него на Консултативния съвет по национална сигурност, аз казах пред журналистите тогава, че закон за НСО няма да има. А темата на КСНС беше срещу приемането на такъв закон.

Тогава президентът беше от БСП и премиерът от БСП. Защо, когато цялата власт беше тяхна, и толкова са се загрижили да има закон, защо тогава 10 години нямаше такъв закон?

Това е, защото тези служби бяха ползвани, за да се обучават кадри на организираната престъпност."

"Изумявам се как бившите комунисти превръщат темата за националната сигурност, темата за НАТО, за ЕС, като тяхна тема. Тези бивши комунисти са възрастни хора, които нямат представа от национална стратегия за сигурност.

Бриго Аспарухов много добре знае кой е ген. Димитър Димитров - това е учител по физическо възпитание, шеф в НСО. Той е един от 17-те души в НСО, които имат досиета в ДС. Как тези хора могат с тези качества да управляват национални служби", запита Марков.

"Това са полуграмотни хора, назначени от

Първанов, който реално реабилитира апарата на ДС

Комунистите са работили за БКП, когато партията и държавата бяха едно и също, а този режим е обявен за престъпен в цяла Европа.

В Европа на тези хора се отнемат се имущества, вкарват се в затвора, 40 души в Германия са в затвора от този режим вече", каза още Марков. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Застреляха жена в Пловдив, съпругът ѝ опита да се самоубие

България Преди 2 часа

Подозират, че именно той е сложил край на живота ѝ

Марко Рубио: САЩ може да не успеят да изготвят план за прекратяване на войната в Украйна

Марко Рубио: САЩ може да не успеят да изготвят план за прекратяване на войната в Украйна

Свят Преди 2 часа

Той така заплаши Русия с нови санкции, ако не бъде постигнато споразумение

Земетресение край Сливен

Земетресение край Сливен

България Преди 3 часа

Трусът е регистриран в 5:28 ч.

.

Уиткоф: Путин направи отстъпки от исканията за размяна на украински територии

Свят Преди 3 часа

Според специалния пратеник на САЩ руският президент се е съгласил на „солидни гаранции за сигурност” за Украйна

.

Голям пожар в Старозагорско, обявяват бедствено положение

България Преди 4 часа

Временно е спряно движението на превозни средства по пътя от областния град до разклона за село Пряпорец

,

Трима убити и 11 ранени при стрелба в препълнен нощен клуб в Ню Йорк

Свят Преди 4 часа

"Това е ужасяваща стрелба в град Ню Йорк“

Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди катастрофата

Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди катастрофата

България Преди 5 часа

Софийската градска прокуратура иска постоянен арест за Виктор Илиев

Зеленски пристигна в Брюксел за среща с Фон дер Лайен

Зеленски пристигна в Брюксел за среща с Фон дер Лайен

Свят Преди 5 часа

След нея те заедно ще заминат на визита във Вашингтон

Експлозии разтърсиха Харков

Експлозии разтърсиха Харков

Свят Преди 5 часа

Това съобщи ръководителят на Харковската областна военна администрация Олег Синегубов

Тази напитка ще ви спаси от камъни в бъбреците

Тази напитка ще ви спаси от камъни в бъбреците

Любопитно Преди 5 часа

Подробности четете в следващите редове

Нетаняху: Край на войната без разгрома на Хамас е победа за терористите

Нетаняху: Край на войната без разгрома на Хамас е победа за терористите

Свят Преди 5 часа

Нетаняху остро разкритикува протестиращите в страната, които настояват за прекратяване на войната в Газа

о

Европейски лидери ще придружат Зеленски при срещата му с Тръмп

Свят Преди 6 часа

Фон дер Лайен обяви, че ще посрещне Зеленски в Брюксел

Пожар до аквапарка в Несебър

Пожар до аквапарка в Несебър

България Преди 6 часа

Заради силния вятър огънят бързо се е разпространил

<p>Голям пожар и 250 евакуирани в Галиполи</p>

Голям пожар и 250 евакуирани в Галиполи

Свят Преди 7 часа

Пожарникарите работиха през цялата нощ, а 12 самолета и 18 хеликоптера се включиха отново в гасенето на зазоряване в операция с участието на 900 души

<p>Откриха телата на двамата изчезнали в морето край Слънчев бряг</p>

Откриха телата на двамата изчезнали в морето край Слънчев бряг

България Преди 8 часа

Двамата изчезнаха в бурното море край хотел „Вянд“ в четвъртък

114-годишна жена разкри храната, която според нея е причина за дългия ѝ живот

114-годишна жена разкри храната, която според нея е причина за дългия ѝ живот

Любопитно Преди 9 часа

„Никога не споря с никого, слушам и правя това, което ми харесва“, каза столетницата