Манолова: Първанов и хората около него са предатели
Георги Първанов   
Източник: Любомир Спиров, БГНЕС

"Това, което може да спре АБВ да регистрира своя листа за евроизборите, защото аз все още се надявам, че такава листа няма да бъде регистрирана, не е партийното ръководство, не е "Позитано" 20. Това са левите хора, които заслужават друго от своите знакови лица".

Това заяви пред БНТ зам.-председателят на НС и член на ИБ на НС на БСП Мая Манолова.

Тя посъветва Георги Първанов и кръга около него да отидат при хората с леви убеждения сега, след като са обявили решението да регистрират паралелна листа и да ги попитат какво мислят за това.

"За всеки политик е ясно, че няма как да кажеш, че работиш за хората, ако не знаеш какво е тяхното мнение", категорична бе Манолова.

На въпрос дали ще се стигне до разцепление в БСП тя отговори, че за разлика от ГЕРБ, която е лидерска партия, БСП създава лидери.

"И аз, и Георги Първанов, и Сергей Станишев, и Ивайло Калфин сме продукт на партията", каза още народният представител.

Манолова изрази убеденост, че БСП няма да се разцепи, но наблюденията й от последните дни са, че болката на членовете и симпатизантите на партията прераства в гняв.

Попитана дали не е ли прекалено хората от АБВ да бъдат наричани предатели, Манолова отговори:

"С какви други думи да се нарече това, което се случи последните дни и какво са очаквали хората около Първанов – да бъдат посрещнати с букет от момини сълзи на "Позитано" ли?

Реакцията е такава, защото хората наистина се чувстват предадени.

Народният представител бе категорична, че се надява, че АБВ ще размислят, защото хората в БСП няма да им простят.

Междувременно по Би Ти Ви Ивайло Калфин коментира по повод оставката като ръководител на Делегацията на българските социалисти в ЕП:

"Не съм предател. Някой би бил наречен предател, ако за някаква лична изгода избира нещо друго и предава приятели, другари поддръжници.

Аз не виждам личната изгода в този случай, даже обратното – ако исках да си запазя спокойствието работя с удоволствие и мисля, че доста успешно в Европейския парламент. Това, което правя не е по-лесният път”.

"Аз не сменям партията, аз не съм бил и член на БСП, но съм работил много години, съвсем съвестно с пълно сърце за БСП. Продължавам да съм съпричастен и към партията, и към нейните избиратели, просто си мисля, че трябва да се случват други неща, които не се случват, аз ги казвам много пъти.

Нямам повече възможности, нито вътре в партията, нито пред медиите бих искал да влизам в конфликт, с който и да било и мисля, че е нормално в края на един мандат, в който също съм направил много за Социалистическата партия, и никой досега не постави един въпрос, нещо, което аз в рамките на този мандат съм сбъркал, мисля, че идва време да си кажа мнението. И това мнение е свързано с начина, по който се прави политика в България”, категоричен бе Ивайло Калфин.

Това, което казвам и не само аз, а и хората, с които сме заедно е – казваме си мнението.

Просто в България трябва да се прави по по-различен начин политика. Аз се имам за социалист или социалдемократ изцяло и смятам, че съм такъв човек по убеждение, но има доста проблеми по начина, по който де прави политика в България. Тя е свързана с непрозрачност, свързана е с отказ даже от прозрачност. Това не е нещо унаследено от някъде, а е умишлено поддържане на неясни структури”, заключи Ивайло Калфин.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Урсула фон дер Лайен: Унгария избра Европа

Урсула фон дер Лайен: Унгария избра Европа

Свят Преди 35 минути

Урсула фон дер Лайен: Съюзът става по-силен

Саудитска Арабия екзекутира седем души за ден

Саудитска Арабия екзекутира седем души за ден

Свят Преди 1 час

Саудитска Арабия възобнови екзекуциите за наркопрестъпления в края на 2022 г.

Израел обяви повишена бойна готовност

Израел обяви повишена бойна готовност

Свят Преди 5 часа

За момента все още не е взето решение за военни действия

Мадяр: Властта на Орбан е в последните си часове

Мадяр: Властта на Орбан е в последните си часове

Свят Преди 6 часа

Той отхвърли твърденията, че някой подготвя насилствени действия

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Хиляди ракети полетяха в небето над Вронтадос

Свят Преди 6 часа

Вековната традиция привлича ежегодно хиляди посетители

Тежка катастрофа със загинали край Берковица

Тежка катастрофа със загинали край Берковица

България Преди 8 часа

Две деца - брат и сестра са транспортирани и настанени в болницата в Монтана

И Канада се готви за война

И Канада се готви за война

Свят Преди 8 часа

Генерал Джени Каринян: Трябва да сме подготвени за мащабни конфликти

Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни президенти на САЩ?

Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни президенти на САЩ?

Свят Преди 8 часа

Те обаче отказали, твърди бившият държавен секретар Джон Кери

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Свят Преди 9 часа

САЩ не успяха да спечелят доверието на Техеран, заяви председателят на иранския парламент Мохамад Багер

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 9 часа

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

,

Какво да облечем за Великден 2026: 5 визии, които изглеждат скъпи и подходящи

Любопитно Преди 10 часа

Какви „визии“ изглеждат празнично, но същевременно остават удобни?

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Как да приготвим най-вкусния домашен козунак за Великден

Любопитно Преди 10 часа

Ароматът на прясно изпечен козунак е един от най-обичаните символи на Великденските празници

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

България Преди 11 часа

Цените на едро на повечето основни хранителни стоки продължават да се повишават, сочат данните на ДКСБТ

<p>Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации&nbsp;в болница &quot;Александровска&quot;</p>

Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации в нощта срещу Велика събота в болница "Александровска"

България Преди 11 часа

Донорът е 68–годишна жена от Пловдив, изпаднала в мозъчна смърт, вследствие на мозъчен кръвоизлив

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 11 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната