Манолова: Изчакваме Сидеров търпеливо за имунитета
Сергей Станишев и Волен Сидеров разговарят в Народното събрание през май м.г.   
Източник: БГНЕС

Г ЕРБ ще уведоми европейските партии за нежеланието на управляващите да осъдят действията на Волен Сидеров. Това обяви зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ Цецка Цачева пред журналисти в парламента. Става дума за ПЕС, ЕНП и АЛДЕ (в тях членуват съответно БСП, ГЕРБ и ДПС), обясни Цачева.

Причината е предложението на ПГ на ГЕРБ 42-то Народно събрание да приеме предлаганата от партията декларация за утвърждаване на парламентаризма. Текстът не влезе в началото на днешното пленарно заседание, проектът е разпределен по комисии, което възмути най-вече опозицията - вносител на документа.

С него депутатите осъждат поведението на народните представители от ПГ на "Атака" по време на пътуването им със самолет до Варна и след него. Определя се като "хулиганска проява, която не отговаря на нормите и очакванията за поведението на народни представители".

В декларацията се заявява, че НС очаква от отговорните институции точно прилагане на закона, така както това се отнася за всички български граждани. Считаме, че БСП и ДПС потъпкаха с отказа си днес европейските принципи, коментира Цачева и добави, че така още повече се засилвало убеждението за задкулисие и съглашателство.

На свой ред зам.-председателят на НС  от БСП Мая Манолова припомни, че Цветан Цветанов е изчакал последния възможен срок и тогава е дал съгласие за отказ от депутатската си защита. "Ние го изчакахме търпеливо, сега ще изчакаме търпеливо г-н Волен Сидеров да стори същото", подчерта тя. Внесено е искане от главния прокурор за снемане на имунитета, Сидеров, както и всички депутати, имат възможността да помислят и в 14-дневен срок да се откажат, коментира Манолова.

"Оставете му възможност, аз смятам, че той ще премисли",

каза тя. Според вътрешното й убеждение всеки депутат разбирал колко абсурдно е, когато има обвинения срещу него, да не ги опровергае там, където му е мястото. Мая Манолова обясни, че ако лидерът на "Атака" сам се откаже от имунитета си, няма да има нужда от създаването на парламентарна комисия, както гласи правилникът. Тя препоръча на опозицията да не изважда парламентарния дебат извън пленарната зала - в кулоарите.

Не е обсъждан вариант всички депутати от "Атака" да се откажат от имунитета си,

заяви пред БТА Станислав Станилов по повод информациите, че всички народни представители от парламентарната група на "Атака" мислят да се откажат от имунитетите си в знак на протест срещу искането на главния прокурор Сотир Цацаров за отнемане на имунитета на Волен Сидеров заради скандала на летище "Варна". Няма такова нещо, категоричен беше Станилов. Той посочи, че такова решение не е приемано и дори не е било обсъждано.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Японските ракети уплашиха Източна Азия

Японските ракети уплашиха Източна Азия

Свят Преди 4 часа

Токио засилва трупането на военен потенциал

Затвориха плаж "Изток" в Свети Влас заради фекални води

Затвориха плаж "Изток" в Свети Влас заради фекални води

България Преди 5 часа

Ще съставят акт за нерегламентирано заустване на непречистени отпадъчни води в Черно море

Пожарът от взривения склад с боеприпаси пламна отново

Пожарът от взривения склад с боеприпаси пламна отново

България Преди 7 часа

Предстои обезвреждане на установени опасни взривни вещества в района

Отстраниха 27-килограмов тумор от жена в София

Отстраниха 27-килограмов тумор от жена в София

България Преди 8 часа

Пациентката първоначално не потърсила медицинска помощ заради страх от оперативна интервенция

Историческо - Ливан премахна смъртното наказание

Историческо - Ливан премахна смъртното наказание

Свят Преди 9 часа

Така Ливан става първата държава с основно арабско население без екзекуции

Новият механизъм за минималната заплата трябва да съчетае покупателната способност и издръжката на живот с движението на възнагражденията и производителността на труда.

Как ще се определя минималната заплата от 2027 г.

Парите ни Преди 10 часа

Правителството, синдикатите и работодателите се разбраха за критериите, но преговорите за новия механизъм продължават

Българка даде шанс за живот на трима в Германия

Българка даде шанс за живот на трима в Германия

България Преди 10 часа

От Министерството на здравеопазването и ИАМН изразяват своята най-дълбока признателност и поклон пред близките на починалата жена

Задържаха варненец за блудство с момче в Своге

Задържаха варненец за блудство с момче в Своге

България Преди 10 часа

Той е използвал заплахи, за да принуди жертвата

В Унгария избраха нов президент

В Унгария избраха нов президент

Свят Преди 10 часа

73-годишният юрист Андраш Бака беше избран с тайно гласуване със 140 гласа „за“

Над 179 000 души работят по трудов договор на 4 часа дневно, показват данните на НАП, поискани след споровете около новото изчисляване на трудовия стаж.

Колко хора ще засегне новото правило за трудовия стаж при работа на 4 часа

Парите ни Преди 10 часа

Промяната вече е оспорена пред Конституционния съд

Младежи от групата, винена за убийството на Георги Кузев, пребили чужденци и се снимали

Младежи от групата, винена за убийството на Георги Кузев, пребили чужденци и се снимали

България Преди 11 часа

Престъплението е разкрито при разследването на убийството на Младежкия хълм

<p>АЕЦ &quot;Козлодуй&quot; с превантивни мерки заради Дунав, блоковете работят по график</p>

АЕЦ "Козлодуй" с превантивни мерки заради нивото на река Дунав, блоковете работят по график

България Преди 11 часа

Екипите следят денонощно нивото на реката и почистват съоръженията за охлаждащата вода

Жена е тежко ранена, повлече я струя от самолет

Жена е тежко ранена, повлече я струя от самолет

Свят Преди 11 часа

52-годишната жена е получила тежка черепно-мозъчна травма

Голямата компания отблизо – първите впечатления на стажантите във Vivacom

Голямата компания отблизо – първите впечатления на стажантите във Vivacom

Любопитно Преди 11 часа

Реални проекти, подкрепящи екипи и свободата да учиш превръщат първите седмици в професионално приключение

Удариха кораб край Йемен, има жертви

Удариха кораб край Йемен, има жертви

Свят Преди 11 часа

Това съобщи британската Служба за морски търговски операции