Лютви Местан: Не реформатори, а деформатори
Председателят на ДПС Лютви Местан   
Източник: БГНЕС

Д ълбоко се съмнявам дали от Реформаторският блок имат капацитет да реформират страната, но едно е сигурно - вече са на път да деформират не само дясното, а и демокрацията в България.

Това заяви лидерът на ДПС Лютви Местан на традиционния митинг-събор в местността "Демир баба теке" край Исперих.

Според него по-правилно е те да бъдат наричани деформатори на демократичните ценности и не заслужават друга оценка, защото са се "прегърнали с ултранационалистите и фашистите в България".

Местан отбеляза, че преди 23 години създателят на партията Ахмед Доган и неговите съратници са поставили началото на традицията за отбелязване на майските събития от 1989 година, "защото пролетта на 1989 година е пролетта на българската демокрация".

"Без тази пролет днес ние нямаше да имаме нашата демокрация, затова 11-те души от района, които загинаха през тези трагични събития, не загинаха само заради името, вярата и езика, те загинаха заради българската демокрация и трябва да бъдат почитани от всички български граждани", каза лидерът на ДПС. Той добави, че в замяна обаче получавали "неподправена, истинска омраза, която вече се лее и от трибуната на българския парламент".

"Ако това беше езикът на онези партии, които ПАСЕ определя като фашистки, ние не бихме имали кой знае какъв проблем, въпросът е, че този език на омразата вече се споделя и от така наречените системни партии", посочи Местан.

Затова по думите му логото на ДПС за отбелязването на Майските събития сега е "Заедно срещу омразата". Лидерът на ДПС заяви, че в тази битка не искат да са сами, а искат да бъдат заедно с другите партии от демократичния спектър.

"За съжаление обаче на мен ми е много трудно там вече да включа Реформаторския блок, изглеждат ми лика-прилика с така наречените патриоти, дори мисля, че в някои отношения ги надминават", каза той.

Местан отбеляза, че се прави опит ДПС да се сплаши с нова законодателна инициатива - по предложение на Патриотичния фронт използването на майчин език в предизборна кампания да се наказва със затвор от 3 до 6 години. Той заяви, че дори да се приеме този закон, ДПС има огромната маса и армия толерантни избиратели, които ще победят злото със своята любов.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Пожар на покрива на общината в Разград, служителите са евакуирани

Пожар на покрива на общината в Разград, служителите са евакуирани

България Преди 3 минути

Причината за пожара все още се изяснява, а екипи на пожарната продължават работа на място

Александра Братанова: "Срам ме е, но нямам избор" - апел за финансова помощ от актрисата

Александра Братанова: "Срам ме е, но нямам избор" - апел за финансова помощ от актрисата

България Преди 8 минути

Тя помоли Facebook приятелите си за финансова помощ, като остави и сметката си за всеки, който пожелае да се включи с колкото може

.

„Най-секси престъпникът“: Фенки блокираха достъпа на семейството ми в затвора

Любопитно Преди 24 минути

Джеръми Мийкс, който се превърна в световна сензация след една-единствена полицейска снимка, разкри мрачната страна на внезапната слава – обсебени почитателки са заемали часовете му за посещения, оставяйки собствения му син пред вратите на затвора

Китай изстреля спътници за картографиране на Земята

Китай изстреля спътници за картографиране на Земята

Свят Преди 30 минути

Сателитите „Сивей Гаоцзин-2-05“ и „Сивей Гаоцзин-2-06“ бяха изстреляни с ракета носител „Чанчжън-2D“ от космодрума Тайюан в провинция Шанси

Снимката е илюстративна

Интернет се влюби в тази глутница изгубени кучета, прибиращи се у дома. Жалко, че историята е фалшива

Свят Преди 36 минути

Досега видеото е гледано десетки милиони пъти. Интернет е очарован; и как да не бъдеш?

Опит за грабеж и кражба на автомобил в Солун завърши с арест на българин

Опит за грабеж и кражба на автомобил в Солун завърши с арест на българин

Свят Преди 38 минути

23-годишният водач на откраднатия автомобил катастрофирал в електрически стълб

Всеки втори българин е с нелекувано или неконтролирано високо кръвно налягане

Всеки втори българин е с нелекувано или неконтролирано високо кръвно налягане

България Преди 53 минути

Проф. Карамфилов и колегите му подчертават значението на придържането към медикаментозното лечение

,

Брокерите запретват ръкави и се включват в ремонтите в “Борба до ключ: Home2U срещу INclusive

Любопитно Преди 56 минути

Журито ще даде следващите си оценки тази събота от 20:00 ч.

На ръба на нова финансова криза ли е светът

На ръба на нова финансова криза ли е светът

Свят Преди 1 час

Войната в Иран и покачващите се цени на енергията не са единственият рисков фактор на пазарите в момента

Историческа среща в Пхенян: Лукашенко и Ким Чен-ун подписаха договор за приятелство

Историческа среща в Пхенян: Лукашенко и Ким Чен-ун подписаха договор за приятелство

България Преди 1 час

Подписването на документа е резултат от официалните преговори между лидерите на Беларус и КНДР

Секундата между контрола и катастрофата: Как да овладеем автомобила в критичен момент

Секундата между контрола и катастрофата: Как да овладеем автомобила в критичен момент

Любопитно Преди 1 час

Ние в "Нет Инфо" и CarMarket вярваме, че разговорът за пътната безопасност трябва да е постоянен и конструктивен, а не само реактивен. Затова стартираме кампанията „Отговорни на пътя“

Двама загинали при ракетна атака над Абу Даби

Двама загинали при ракетна атака над Абу Даби

Свят Преди 1 час

Още трима души са ранени

.

Страх от бежанска вълна: Австралия забрани влизането на ирански туристи с валидни визи

Свят Преди 1 час

Правителството на Антъни Албанезе предприе безпрецедентна стъпка, като анулира валидните визи на хиляди иранци заради опасения, че те няма да се завърнат в родината си след края на почивката си

Руски дрон се разби в Румъния, Букурещ вдигна изстребители

Руски дрон се разби в Румъния, Букурещ вдигна изстребители

Свят Преди 1 час

При инцидента няма пострадали хора и не са нанесени щети

Загинал е човек около хижа Грънчар

Загинал е човек около хижа Грънчар

България Преди 2 часа

Не са известни причините за смъртта му

Снимката е илюстративна

Атон след труса: Предмети летяха от рафтовете, вибрацията дойде отдолу нагоре

Свят Преди 2 часа

Земетресението в сряда вечерта, регистрирано в 21:08 ч. с епицентър край Карея, е било усетено като изключително интензивно