Президентът Георги Първанов: Премиерът става все по-зъл
Георги Първанов, президент на Република България   
Източник: Любомир Спиров / БГНЕС
П�з �зидентът Георги Първанов твърди, че министър-председателят Бойко Борисов става "толкова по-зъл, колкото нещата отиват по на зле".

В интервю, публикувано днес във в. "24 часа" държавният глава отбелязва: "Имам чувството, че неговата агресия нараства обратно пропорционално на резултатите, които има в управлението. Той търси начин да избие в публично-медийна агресия, която за мен е необяснима".

Георги Първанов открито се подиграва на Борисов като твърди, че било най-логично следственият Алексей Петров да бъде кандидат за президент на премиера.

"С него са бизнес партньори, т.е. имат си доверие от началото на прехода", заявява президентът.

Първанов все пак обещава да подпише указ за обнародване в "Държавен вестник" на бюджета за 2011 г.

"Бламирането на бюджета е бламиране на правителството и на волята на избирателите", обяснява той. И критично отбелязва, че "в този бюджет няма политики, никакви идеи за реформи, в него няма да открият себе си нито бизнесът, нито хората от образованието и науката".

Очевидно визирайки финансовия министър Симеон Дянков, с когото е в траен конфликт от месеци, президентът Първанов заявява: "Това е бюджет, който е направен чисто счетоводителски, а не политически - с управленска визия и стратегия".

Същата позиция вече заеха от БСП и експертите от АБВ, напомня в. "24 часа".

За подозренията на Борисов, че президентът и Иван Костов синхронизират атаките си срещу кабинета, Първанов заявява: "Моят сблъсък с г-н Костов е основният сблъсък за прехода в персонален план" и напомня, че между двамата има барикади.

Първанов отбелязва, че с Костов са се стремили този сблъсък да е в рамките на закона и в определени правила на демокрацията.

Според президента близостта между Борисов и Костов е "много по-сериозна и реална, беше икономически подплатена преди десетина години, доскоро се реализираше в мощна политическа подкрепа на сините за ГЕРБ".

"Очевидно сега Костов е видял, че корабът на управляващите се клати, и бяга в друга посока", посочва държавният глава.

Първанов потвърждава, че проектът му "Алтернатива за българско възраждане" (АБВ) може да застане зад силни кандидатури за кметове, "примерно издигнати от инициативни комитети".

Но в същото време държавният глава не отговаря на въпроса дали ще участва в следващите парламентарни избори.

Според него проектът за Изборен кодекс, издава стремеж "управляващата партия да си заложи лостове за служебна победа".

Първанов смята, че не са се реализирали смелите обещания на ГЕРб за радикална промяна в изборното законодателство.

Според него с премахване на възможността за избор на районните кметове в София, Пловдив и Варна и назначаването на кметовете в селата с население под 350 жители изкуствено се орязват амбициите на по-малките партии.
На интервю за работа: - Пиете ли? - О, не, въобще не мога да понасям миризмата на алкохол! - Изглежда не сте готови да работите…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Шигеру Ишиба

Японският премиер планира да пътува до Вашингтон, за да се срещне с Тръмп

Свят Преди 4 часа

Япония, която е основен съюзник на САЩ, е изправена пред налагането на т.нар. реципрочни мита от 24% на Тръмп от следващия месец

,

Великобритания официално забрани вейповете за еднократна употреба

Свят Преди 6 часа

Целта е да се намали употребата им сред подрастващите

.

Учител по немски заплаши дъщерята на италианския премиер Мелони

Свят Преди 7 часа

По случая е била сезирана полицията, която води разследване

Снимката е илюстративна

Масов протест на медици в София и страната в понеделник

България Преди 7 часа

Те ще протестират за по-добри условия и съвременни стартови възнаграждения

Какви са предложенията на Украйна за утрешните преговори с Русия в Истанбул

Какви са предложенията на Украйна за утрешните преговори с Русия в Истанбул

Свят Преди 8 часа

Текстът е публикуван от Ройтерс без никаква редакторска намеса

Човекът, който загина в търсене на изгубения град Z

Човекът, който загина в търсене на изгубения град Z

Любопитно Преди 8 часа

През вековете са правени много напразни опити да се открие изгубената цивилизация в тропическите гори на Амазонка

65% ръст в износа на турската военна индустрия

65% ръст в износа на турската военна индустрия

Свят Преди 9 часа

Страната се позиционира като основен играч на световните пазари за оръжие

Граждани се събраха на бдение в София, в памет на децата, загинали на пътя

Граждани се събраха на бдение в София, в памет на децата, загинали на пътя

Свят Преди 10 часа

Подобно събитие днес е организирано и в Пловдив

,

Издирването на затрупани при срутването на каменна кариера в Индонезия продължава

Свят Преди 10 часа

Шестима души са пострадали при инцидента, a броят на жертвите може да нарасне

Те няма да ви предадат или разочароват: Топ 4 на най-добрите съпруги по зодия

Те няма да ви предадат или разочароват: Топ 4 на най-добрите съпруги по зодия

Любопитно Преди 11 часа

Астролозите са определили знаците на зодиака, които се отличават със специална лоялност, грижа и способност да подкрепят в най-трудните моменти

Русия обяви нов успех в Сумска област

Русия обяви нов успех в Сумска област

Свят Преди 11 часа

По-рано Путин заяви, че е наредил да бъде създадена буферна зона по границата

Пожар в болница в Хамбург, трима загинали и 50 ранени

Пожар в болница в Хамбург, трима загинали и 50 ранени

Свят Преди 11 часа

Пожарникарите са спасявали хора през прозорците

Украйна съобщи за поразена при руски удари критична инфраструктура в Запорожие

Украйна съобщи за поразена при руски удари критична инфраструктура в Запорожие

Свят Преди 12 часа

За атаки с дронове и ракети се съобщава още в Житомир, Черкаси и столицата Киев