Цонев: Няма затопляне в отношенията с ГЕРБ, Борисов е хитрец
Йордан Цонев   

С мятаме, че е контрапродуктивно да продължаваме този разговор в обществото. Изразихме ясна позиция чрез председателя на ДПС Местан в декларация, в която се казва, че актът на президента за определяне на ЦИК е несправедлив и не отговаря на изискванията на закона. Това каза пред БНТ председателят на Комисията по бюджет и финанси в НС Йордан Цонев.

"Не може да имаме толкова представители, колкото "Атака" в ЦИК. Нека тежи на съвестта на президента защо точно ДПС реши да ощети и как това се тълкува в обществото в контекста на ролята му на обединител на нацията. Искаме да покажем, че ДПС е конструктивна партия и отчита реалностите. Не искаме да даваме повод да се развява тезата, която някои ръководни фактори в БСП и извън, да кажем Първанов, за преяждане на ДПС с власт", коментира Цонев.

"Отношенията ни с ГЕРБ няма да се затоплят, няма такъв начин това да се случи. При всички случаи отношенията ни са принципни. ГЕРБ направи много лоши неща за България, неглижира институциите, опита да разбие модела на демокрацията, не може да има затопляне с партия ГЕРБ", убеден е Цонев.

"Борисов е хитрец. Това са евтини популистки номера: виждате ли аз благодаря. Едновременно с това поведението на ГЕРБ продължава да бъде арогантно на моменти и неконструктивно. Продължават опитите в задкулисието да се ръководят и протести, и други действия, не може да има никакво разбирателство между ДПС и партията на Борисов и Цветанов", категоричен е Цонев.

По отношение на БСП, Цонев каза, че към БСП има политически знаци: "Да спрат да се заиграват с мантрата "ДПС преяждат с власт", защото това е категорично невярно. Ние това не го приемаме не от чувство на тънкообидност, а защото това всява в обществото и повдига антиДПС настроенията, които в някои случаи пораждат и междуетническо, и междурелигиозно напрежение. В тази посока представителите на БСП трябва да престанат да говорят по тази тема".

"Ние отстъпихме и показваме, че сме партия на толерантността, оттам нататък всяка партия да си направи извода. Отстъпката на ДПС не е проява на слабост, отстъпката е знак към останалите партии, че ние търсим диалога. Няма да позволим някой да прави предизборната си кампания на гърба на ДПС", подчерта Цонев.

Хората се вълнуват от това дали си изпълняваме ангажиментите, а не от самите партии. Хората наказват за лоши отношения, за неизпълнени обещания, наказват на избори за тези работи. Жалко за партиите, ако дневният им ред не съвпада с този на хората, допълни Цонев. Той смята, че сега съвпада дневният ред, защото голяма част от законодателството било насочено към решаване на проблемите на хората.

- Докторе, съпругът ми изпи парацетамол по погрешка, какво да правя? - Не хабете лекарствата напразно. Създайте му главоболие!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Поредна загуба гарантира елиминацията на един от Безименните в “Игри на волята”

Поредна загуба гарантира елиминацията на един от Безименните в “Игри на волята”

Любопитно Преди 2 часа

Николета и Радостина са вторите номинирани воини в надпреварата тази седмица

Пожар на конференцията на ООН в Бразилия, евакуация

Пожар на конференцията на ООН в Бразилия, евакуация

Свят Преди 4 часа

Екипи на ООН и охраната реагираха мигновено с пожарогасители

Протести в София, Варна и Пловдив в подкрепа на Благомир Коцев

Протести в София, Варна и Пловдив в подкрепа на Благомир Коцев

България Преди 6 часа

Организаторите смятат, че задържането на Коцев е политическа саморазправа

<p>Йотова: Референдумът за еврото все още е в НС</p>

Йотова: Предложението за референдум за еврото все още е в Народното събрание

България Преди 6 часа

Според нея след решението на КС процедурата трябва да продължи оттам, откъдето е спряла

САЩ прекратяват бойкота на Г-20

САЩ прекратяват бойкота на Г-20

Свят Преди 7 часа

Южна Африка възприема тази промяна като „положителен знак“.

Украйна обяви, че е получила проект за мирен план от САЩ

Украйна обяви, че е получила проект за мирен план от САЩ

Свят Преди 7 часа

Зеленски очаква разговор с президента на САЩ Доналд Тръмп

Кремъл: Не преговаряме със САЩ за мир в Украйна

Кремъл: Не преговаряме със САЩ за мир в Украйна

Свят Преди 8 часа

Дмитрий Песков заяви, че няма какво да добави

<p>Лула: Съединените щати може да не са се оттеглили завинаги</p>

Лула на COP30: Съединените щати може да не са се оттеглили завинаги

Свят Преди 8 часа

Бразилският президент Луис Инасиу Лула да Силва призова късно в сряда за глобално постепенно прекратяване на използването на изкопаеми горива

Протести срещу промените на паркирането в София и Варна

Протести срещу промените на паркирането в София и Варна

България Преди 9 часа

Започва поредица от протести в София заради налагането на по-високи цени за паркиране

Конституционният съд се зае със Закона за движението по пътищата

Конституционният съд се зае със Закона за движението по пътищата

България Преди 9 часа

В заседанието днес участваха 11 конституционни съдии

Арестуваха 67 души при акция срещу наркотиците в София

Арестуваха 67 души при акция срещу наркотиците в София

България Преди 9 часа

Образувани са 58 бързи и 7 досъдебни производства

Моден триумф: Джорджина Родригес впечатли Белия дом с легендарна "Оскар" рокля

Моден триумф: Джорджина Родригес впечатли Белия дом с легендарна "Оскар" рокля

Любопитно Преди 9 часа

Джорджина носеше тъмносиня рокля с гол гръб на Guy Laroche – моделът, с който Хилари Суонк се появи на наградите „Оскар“ през 2005 г.

Колко трябва да ни платят ако работим на празниците

Колко трябва да ни платят ако работим на празниците

България Преди 10 часа

Работещите по график – при сумирано изчисляване на работното време, по време на официалните празници, ще получат единствено двойна надница

ДНСК нареди да бъде разрушена корекцията на реката в Елените

ДНСК нареди да бъде разрушена корекцията на реката в Елените

България Преди 10 часа

От РДНСК Бургас започва процедура по съобщаването на заповедта на заинтересованите лица

<p>Имейл на Епстийн забърква Тръмп в нов скандал от 2017 година</p>

Прекарал ли е Тръмп Деня на благодарността през 2017 г. с Джефри Епстийн?

Свят Преди 10 часа

Появили се напоследък имейли предизвикаха спекулации за подобна среща

Ескалация, Иран скъса с МААЕ

Ескалация, Иран скъса с МААЕ

Свят Преди 10 часа

Така Ислямската република отговори на днешната декларация на МААЕ