БСП обмисля вот на недоверие заради Цветан Цветанов
Сергей Станишев   
Източник: Гергана Костадинова, БГНЕС

Нямам намерение да водя нито битки, нито сблъсъци с Георги Първанов - това е вредно за БСП, коментира председателят на БСП и на ПЕС Сергей Станишев.

"Който стартира подобни битки, прокарва разделителни линии и ефективно работи за Бойко Борисов", добави той.

Станишев беше помолен да коментира "размяната на ръкавици" между него и Георги Първанов (президент на България в периода 2002 -2012 г.) и писмото на бившия държавен глава до членовете на НС на БСП от миналата събота.

"Не си спомням да съм хвърлял ръкавици по Георги Първанов, още повече нямам и в наличие, защото съм под наем. Миналия май се преместих от едно място на друго, голяма част от багажа ми е в кашони и цяла зима ходя без ръкавици, защото не мога да си ги намеря", отговори Станишев.

Президентът Първанов е един от най-успешните политици в БСП и винаги съм се отнасял с голямо уважение към неговите постижения и към възможната негова роля като част от БСП, след като е взел решение да се върне в партията, добави лидерът на БСП.

Всяка идея как да се победи ГЕРБ е добре дошла, отбеляза Станишев. Не се съмнявам, че на конгреса и президентът - като делегат по право, ще се включи и ще изрази своите виждания, посочи той.

Станишев съобщи на пресконференция след семинара на ПГ на Коалиция за България в Хисаря, че левицата вижда основания за

вот на недоверие към правителството

заради политиката на министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов. Левицата е обсъдила евентуална тема на вот на недоверие и е готова да води разговор с другите опозиционни сили.

Цялата политика на ръководството на МВР е неуспех и системна злоупотреба с власт срещу интересите на българските граждани, каза Станише. Той посочи, че Цветанов и ръководството на МВР са покровителствали купуването на гласове на изборите, че министърът води политика на системно погазване на правата на гражданите с полицейско насилие, със СРС, постоянно се меси и се старае да подчини съдебната власт.

От левицата отчитат и неспособност на Цветанов да организира при бедствия превенция и своевременно информиране на гражданите . Системно две години поред общо около 40 млн. лева за превенция на бедствия и аварии и подпомагане на общините са отклонени за текущите разходи на МВР, коментира лидерът на БСП. По думите му това е "24 карата Цветановщина".

Станишев коментира и освобождаването на директора на "Напоителни системи" Георги Харизанов с мотива, че срещу него е имало разследване през 2001 година. Според лидера на БСП това е "замитане на следите".

ГЕРБ замитат основния проблем, че Харизанов няма квалификация и право да заема съответната длъжност, посочи Станишев. Левицата ще внесе още днес предложение за

изслушване на министъра на финансите Симеон Дянков за общия обем бонуси,

които се изплащат на чиновниците в администрацията и в различни агенции.

През тази седмица започва работа паралелната независима анкетна комисия по изясняване на обстоятелствата около убийството на Мирослава Николова от Перник, добави зам.-председателят на ПГ на Коалиция за България Ангел Найденов.

Левицата ще търси много по-ефективно взаимодействие с всички опозиционни сили и с неправителствени организации за промени в изборното законодателство и за начина на правене на избори в България.

Коалиция за България е разработила програма със законодателни предложения срещу младежката безработица.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп обяви, че нито една държава няма да контролира Ормузкия проток

Тръмп обяви, че нито една държава няма да контролира Ормузкия проток

Свят Преди 1 час

Той подчерта, че САЩ не обмислят облекчаване на санкциите срещу Иран

Опозицията в РС Македония поиска референдум за конституционните промени

Опозицията в РС Македония поиска референдум за конституционните промени

Свят Преди 2 часа

Филипче: Гражданите трябва да решат това, защото те ще платят цената

България стана европейски шампион по художествена гимнастика при девойките

България стана европейски шампион по художествена гимнастика при девойките

България Преди 2 часа

Това е първата европейска титла при девойките за България в отборната надпревара

Протест срещу строителството на висока сграда в „Младост”

Протест срещу строителството на висока сграда в „Младост”

България Преди 2 часа

Кметът на София Васил Терзиев върна предложението за преразглеждане

Европа не отстъпи пред заплахите на Русия

Европа не отстъпи пред заплахите на Русия

Свят Преди 3 часа

ЕК: Русия изобщо не проявява интерес към мир

Макрон към Румен Радев: Работим заедно за по-суверенна и по-единна Европа

Макрон към Румен Радев: Работим заедно за по-суверенна и по-единна Европа

Свят Преди 4 часа

Радев открои общите позиции на двете държави по темите за европейската сигурност, диверсификацията на енергийните доставки и развитието на ядрената енергетика

Бащата на загиналото момиче от Благоевград: Мъртви деца и живи дилъри

Бащата на загиналото момиче от Благоевград: Мъртви деца и живи дилъри

България Преди 4 часа

Той реагира остро, след като днес съдът освободи задържания за убийството на дъщеря му

Зеленски бие тревога: Украйна остава без ракети за ПВО

Зеленски бие тревога: Украйна остава без ракети за ПВО

Свят Преди 5 часа

Основното средство на Украйна за сваляне на руски балистични ракети са "Пейтриът"

Иран обяви меморандум за мир, САЩ отрекоха

Иран обяви меморандум за мир, САЩ отрекоха

Свят Преди 5 часа

Техеран се е ангажирал за възобновяване на корабния трафик през Ормузкия проток

Ново, банките в Русия ще се борят с украинските дронове

Ново, банките в Русия ще се борят с украинските дронове

Свят Преди 6 часа

Банките ще поемат разходите за инсталирането на електронни системи за заглушаване

<p>Папата тества първото електрическо Ferrari, последва кошмарен старт</p>
Ексклузивно

Папата тества първото електрическо Ferrari за 500 000 евро, последва кошмарен старт

Свят Преди 6 часа

Въпреки че Джон Елкан показа 1000-конното чудовище Luce лично на Светия отец, акциите на Маранело се сринаха, а критиците го разпънаха на кръст

Защо дори милиардите на тези звезди не могат да им купят Ferrari

Защо дори милиардите на тези звезди не могат да им купят Ferrari

Любопитно Преди 6 часа

Когато егото се сблъска с традициите – разказваме абсурдните истории на знаменитостите, които разгневиха най-гордата автомобилна марка в света

Решение на съда поставя под въпрос класирането за първи клас в София

Решение на съда поставя под въпрос класирането за първи клас в София

България Преди 6 часа

До окончателното решаване на делото по същество, действат приетите от Столичния общински съвет

Търсят собственика на голяма сума пари, предадена в София

Търсят собственика на голяма сума пари, предадена в София

България Преди 6 часа

Тя е открита в столичния квартал „Борово“

Исторически успех: DARA влезе в престижната класация на Billboard

Исторически успех: DARA влезе в престижната класация на Billboard

Любопитно Преди 6 часа

DARA е поставена на 90-о място сред най-популярните за изминалата седмица изпълнители в над 200 територии по целия свят,

„Тук сме за тенис, не за ревю“: Тенисистки скочиха срещу Наоми Осака заради роклята ѝ

„Тук сме за тенис, не за ревю“: Тенисистки скочиха срещу Наоми Осака заради роклята ѝ

Любопитно Преди 6 часа

Японската звезда Наоми Осака се завърна с гръм и трясък на „Ролан Гарос“. Освен с победа на корта, тя привлече погледите и с екстравагантен тоалет на дизайнерa Кевин Германиер, който обаче предизвика сериозно напрежение сред колежките ѝ