Близнашки назначи нови 7 областни управители
Източник: БГНЕС

П ромени в ръководството на седем областни управи направи правителството на днешното си заседание.

Като областни управители на Софийска област и на Силистра бяха освободени Емил Иванов и Насуф Насуф във връзка с подадени от тях заявления.

С решение на кабинета постовете си освобождават и Георги Рачев (Велико Търново), Николай Григоров (Габрово), Стоян Ненчев (Разград), Емел Мустафова (Търговище) и Венцислав Венков (Шумен).

Областен управител на Софийска област става Юлиян Леков. Той е бакалавър по бизнес администрация и стопанско управление от Колежа по икономика и администрация в Пловдив, в момента следва публична администрация в Стопанската академия "Д. Ценов". Управител е на дружество за търговия и услуги.

Начело на областната управа в Силистра застава Стоян Бонев, който в последните години работи като началник отдел и главен инспектор в ИА "Главна инспекция по труда" в града. Магистър е по счетоводство и контрол от СА "Димитър Ценов".

Георги Камарашев поема областната администрация във Велико Търново. Той е професор в катедра "Национална и регионална сигурност" в НВУ "Васил Левски". Завършил е ВНВАУ в Шумен, както и ВА "Г. С. Раковски".

Лиляна Хранова-Петкова е новият областен управител на Габрово, досегашен главен секретар на областната дирекция "Земеделие". Завършила е електронна техника във ВМЕИ – Габрово.

Областен управител на Разград става Илиян Драмалиев, началник отдел "Контрол на храните" при ОДБХ-Разград. Ветеринарен лекар е от Висшия институт по зоотехника и ветеринарна медицина в Стара Загора.

Севда Ерменкова, която застава начело на областната администрация в Търговище, вече е била заместник областен управител в периода 1999-2001 г. В момента е регистриран земеделски производител. Тя е зооинженер от ВИЗВМ-Стара Загора и магистър по финанси от ВТУ "Св. Св. Кирил и Методий" във Велико Търново.

Областната управа в Шумен ще бъде оглавена от Петко Шаренков, старши експерт във факултет "Артилерия, ПВО и КИС" към НВУ "Васил Левски". Завършил е ВНВАУ – Шумен.

Само за един месец от встъпването си в длъжност Георги Близнашки освободи 9 от общо 28-те областни управители и заплаши останалите, че ако смятат да се впускат в предизборната надпревара е по-добре да хвърлят оставки, вместо да излизат в отпуск.

Всички областни управители, които участват в предизборната кампания и са включени в листи на някоя партия, са освободени, каза Близнашки. Той посочи, че указанията към областните управители са да работят с всички политически партии и да запазят неутралност. Той изразни надежда, че това ще бъде последната смяна на губернатори.

По отношение на новоназначения областен управител на Софийска област Юлиян Леков, за когото е ясно, че е член на СДС, Близнашки коментира, че Леков не участва от предизборната надпревара, но въпреки, това увери, че той ще се дистанцира от своите виждания. "Всеки има своите политически пристрастия, но и при най-малка проява на такива, министър-председателят ще вземе незабавно мерки", каза служебният премиер.

Нови областни управители вече има в Сливен, Стара Загора, Варна, Перник, Благоевград, Пловдив, Русе, Монтана и Плевен, от онзи ден и в Хасково.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
София ще има нова структура на управление

София ще има нова структура на управление

България Преди 9 минути

Една от най-дълго чаканите промени е създаването на направление „Градско планиране и развитие“

<p>&quot;Хамас&quot; обяви, че е готова да предаде властта на Младенов</p>

"Хамас" обяви, че е готова да предаде властта на Николай Младенов

Свят Преди 49 минути

Настояват за пълното и безпрепятствено отваряне на граничния пункт Рафах

Рубио: Режимът в Иран е по-слаб от всякога

Рубио: Режимът в Иран е по-слаб от всякога

Свят Преди 2 часа

Рубио коментира и отстраняването на високопоставен генерал в Китай по-рано тази седмица

Путин се срещна с новия президент на Сирия

Путин се срещна с новия президент на Сирия

Свят Преди 3 часа

Нито един от двамата не спомена пряко руското военно присъствие в Сирия

Съдът върна делото срещу Портних на прокуратурата

Съдът върна делото срещу Портних на прокуратурата

България Преди 4 часа

Според съда допуснатите несъответствия в обвинителния акт пречат на обвиняемите да разберат в какво са обвинени

България подкрепи Гренландия и Дания в Съвета на Европа

България подкрепи Гренландия и Дания в Съвета на Европа

България Преди 4 часа

Въпросът ще бъде обсъден утре в Парламентарната асамблея на Съвета на Европа

Медицински хеликоптер закара малко дете с грип в Пловдив

Медицински хеликоптер закара малко дете с грип в Пловдив

България Преди 5 часа

Детето ще бъде прието в инфекциозна клиника в Пловдив

Кейт Мидълтън показа неочаквана прическа

Кейт Мидълтън показа неочаквана прическа

Любопитно Преди 5 часа

Принцесата на Уелс Кейт Мидълтън изненада с промяна във визията си, появявайки се със странична „ученическа“ плитка по време на официално посещение в Брадфорд, съчетавайки елегантност и небрежен стил

“Ще деескалираме малко”: Тръмп и проблемът му с Минесота

“Ще деескалираме малко”: Тръмп и проблемът му с Минесота

Свят Преди 5 часа

В лагера на Доналд Тръмп най-радикалната фракция гледа на имиграционните операции като на жизненоважни

Бивш сенатор упои депутатка, за да я изнасили във Франция

Бивш сенатор упои депутатка, за да я изнасили във Франция

Свят Преди 5 часа

Защитата на Герио заяви, че той смята да обжалва присъдата

Смятан за мъртъв моряк се появи на борда на танкер

Смятан за мъртъв моряк се появи на борда на танкер

Свят Преди 5 часа

Двайсет и девет годишният моряк беше обявен за изчезнал от танкера „Сонга Пърл“

Калас: Европа трябва да се съобрази с новата реалност

Калас: Европа трябва да се съобрази с новата реалност

Свят Преди 5 часа

Калас: Стана болезнено ясно, че Русия ще остане дългосрочна заплаха за сигурността

Полша показва укрепления по границата си

Полша показва укрепления по границата си

Свят Преди 5 часа

Варшавското военно командване добави нови укрепления по почти 64 километра от границата

Доклад: Загубите във войната в Украйна достигат 2 милиона

Доклад: Загубите във войната в Украйна достигат 2 милиона

Свят Преди 5 часа

Руските бойни загуби в Украйна са „повече от 17 пъти по-големи от съветските загуби в Афганистан през 80-те години, 11 пъти по-високи от тези по време на първата и втората чеченски войни на Русия и повече от пет пъти по-големи от всички руски и съветски войни, взети заедно, от Втората световна война насам“

Съпругата на Брус Уилис: Той не осъзнава, че има деменция

Съпругата на Брус Уилис: Той не осъзнава, че има деменция

Свят Преди 5 часа

Ема обяснява, че Брус – както и други хора с подобни състояния – имат анозогнозия