Н еобходим е обмислен и разумен план за намаляване на ограниченията.

Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова в предаването "Здравей, България" по NOVA.

"Да обърнем внимание на това, че вчера Европейската комисия обяви три условия, за да започне да се разхлабва карантината. Това предлагаме - да се види как в европейските държави започва облекчаване на мерките. Дания например вчера отвори училищата. Според нас е необходим план - обмислен и разумен за намаляване на ограниченията и лека полека за освобождаване", каза още Нинова. 

Гостът на телевизията заяви, че БСП има критики към това, че се е създал сериозен административен хаос.

"И хаосът продължава. Вие казахте за маските. Един да ги има, един да ги няма, после пак да ги има. КПП-ата: първо да даваш декларация, след това бележка от работодателя. Първо полицаите само я гледат, след това я събират. В парковете да ходиш с куче, да не ходиш с куче. Един хаос, едно непостоянство, което създава у хората напрежение, липса на предсказуемост как да се държат, какво да правят", каза още Корнелия Нинова. 

Според нея неразумните предложения трябва да се критикуват. Нинова заяви, че няма чуваемост, а от управляващата партия върви по принципен път, който следва от години и гласи, че "щом е предложено от опозицията, то е лошо".

"Ние предложихме за семействата, останали без работа, минимална заплата. Отхвърлиха го с много груб спор. Сега се приеха 375 лв. за тези семейства, което е твърде недостатъчно. Но щом е предложено от ГЕРБ, то се приема", заяви лидерът на БСП.

Нинова обясни, че поведението на БСП не е на обидени хора, а на такива, които държат на институциите. Според нея извънредното положение не може да бъде безконтролно. Тя разкри, че много хора я търсят, за да я попита с какво им помагат част от мерките.

Лидерът на БСП разкритикува постановлението на Министерски съвет за търговските вериги и изрази съмнения, че то ще проработи. 

"Постановлението пише, че търговските вериги трябва да предлагат регионална българска стока. И в момента търговските вериги го правят. Няма нищо повече като задължения към тях. Добре, на отделно, но няма нито какъв процент, нито колко да е площта. Нито да са освободени българските производители от такси", каза още Нинова. "Просто се заковава сегашното положение", посочи още тя.

Корнелия Нинова припомни, че това е битка на БСП от 2016 г.

"Смятам, че този въпрос трябва да бъде трайно уреден, а не в рамките на кризата. Българските земеделци получават по-малко финансиране от европейските. Това трябва да се предоговори. Българското земеделие има диспропорция - много голяма част зърнени култури се финансират за износ, а много малка част от финансирането отива за плодове, зеленчуци и месо. Държавната политика трябва да се насочи към тяхното финансиране", смята тя.

Танева и големите търговски вериги постигнаха съгласие за българските стоки

Добрев: Радев има право на критика, но е време за диалог

ЕК одобрява помощ от 770 млн. евро за покриване на част от заплатите у нас

Големите търговски вериги се обявиха против налаганото им задължение да предлагат местни стоки

Само българско агнешко месо за Великден в големите вериги

Всичко за развитието на епидемията с коронавируса и извънредното положение четете ТУК

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуално съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

– Скъпи, чувствам се дебела. Кажи нещо мило! – Имаш прекрасно зрение...
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Сблъсъците при протестите в Мадагаскар в края на миналия месец

Президентът на Мадагаскар предупреди за опит за преврат

Свят Преди 14 минути

Изявлението му идва ден след като армейско подразделение, известно като CAPSAT, осъди употребата на сила от силите за сигурност при справяне с неотдавнашните протести

Язовирната стена край русенското село Николово съхне, нивото падна с 15 см

Язовирната стена край русенското село Николово съхне, нивото падна с 15 см

България Преди 28 минути

„Продължаваме с източването на водата от язовира, което се извършва бавно по съвет на експерти за безопасност на стената“, обясни кметът на Русе Пенчо Милков

Кирил Домусчиев

Кирил Домусчиев: КНСБ взривява диалога с драстични данъци за бизнеса

България Преди 2 часа

Председателят на УС на КРИБ коментира исканията на КНСБ за драстично увеличаване на данъчната тежест върху българския бизнес

Експерт: Зарази след порои, COVID и грип идват, ваксинирайте се

Експерт: Зарази след порои, COVID и грип идват, ваксинирайте се

България Преди 2 часа

За натрупаният боклук на места в София д-р Аспарух Илиев, ръководител на лаборатория в университета в Берн заяви, че „Единични струпвания на боклук за седмица-две не са фатални“

Откраднатото жито на Украйна

Откраднатото жито на Украйна

Свят Преди 3 часа

Украинските земеделци се чувстват окрадени и настояват за по-голям натиск върху Русия

Защо мечтаем за по-добър живот, но изпадаме в паника, когато той започне да се случва

Защо мечтаем за по-добър живот, но изпадаме в паника, когато той започне да се случва

Любопитно Преди 3 часа

Често казваме „Искам да променя всичко“, но когато се появи реална възможност, започваме да се съмняваме

Заплатите в държавния сектор изпреварват тези в частния в 226 общини

Заплатите в държавния сектор изпреварват тези в частния в 226 общини

България Преди 3 часа

Държавата става най-голям работодател и блокира растежа на регионите

Християн Мицкоски

Мицкоски постави условия: Права за македонците в България, после ЕС

България Преди 4 часа

Мицкоски говори в Прилеп, където РСМ чества Деня на народното въстание

Михаела Василева

Инфлуенсърката Михаела шокиращо напусна Big Brother

Любопитно Преди 4 часа

Тя не получи най-нисък вот от зрителите, а взе решение да напусне Къщата по собствено желание

Президентът на Камерун Пол Бия и първата дама - шармантната му съпруга Шантал Бия на единствения митинг на държавния глава преди изборите

Пол Бия - президентът на 92 г., който се готви за осми мандат

Свят Преди 4 часа

Най-възрастният действащ държавен глава в света управлява Камерун вече 43 години

Китай обвини САЩ в лицемерие, търговската война ескалира

Китай обвини САЩ в лицемерие, търговската война ескалира

Свят Преди 5 часа

Според Министерството на търговията на Китай действията на САЩ през последните месеци „сериозно увреждат интересите на Китай“

Пазарджик на избори - търсят се 41 общински съветници

Пазарджик на избори - търсят се 41 общински съветници

България Преди 5 часа

Общо 597 са кандидатите за 41 мандата

Фатална катастрофа край Благоевград: 21-годишен мъж почина

Фатална катастрофа край Благоевград: 21-годишен мъж почина

България Преди 5 часа

Инцидентът е станал около 18:40 ч. в събота в района на разклона за селата Бучино и Бело поле

Днес е празник на доброто сърце, кой празнува имен ден

Днес е празник на доброто сърце, кой празнува имен ден

България Преди 6 часа

Четвърта Неделя след Въздвижение – време за размисъл, молитва и благословение

Маргарет Тачър

12 октомври: Атентатът, който шокира света, но не и Желязната лейди

Любопитно Преди 6 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Бурен вятър и 20 градуса в неделя, кога ще застудее пак

Бурен вятър и 20 градуса в неделя, кога ще застудее пак

България Преди 6 часа

Вижте прогнозата за времето за следващите няколко дни