"Труд": Проверяват 10 души за атентата в Бургас
"Труд": Проверяват 10 души за атентата в Бургас   
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg
Бг гарите, които са ползвали болнични през първото полугодие на годината, са по-малко, отколкото през същия период на миналата година, но затова пък са вземали повече на брой болнични и са били неработоспособни по-дълго. Това показва справка на НОИ за временната неработоспособност, изготвена за "Сега".

Болните с право на обезщетение през полугодието на 2012 г. са били 1,437 млн. души, или с около 40 хил. по-малко спрямо същия период на 2011 г., когато броят им е 1,477 млн.

В същото време към юни 2012 г. изплатените обезщетения за общо заболяване са били почти 1,168 млн., което е с около 13 700 броя или с 2.06% повече от полугодието на 2011 г. Тогава болничните листове са били малко над 1,154 млн. броя. Ръстът е от по-топлите месеци, тъй като през първите три месеца на годината осигурителният институт отчете с 10 хил. обезщетения по-малко, което може да се обясни с по-ниската заболеваемост през зимата на т.г. Броят работни дни, загубени заради болест, също е нараснал доста.

За полугодието на 2012 г. той е 12 364 196 дни, докато година по-рано е бил 11 906 817 дни, или с над 457 000 по-малко. Увеличение с близо 11 млн. лв. има и при сумата за обезщетения - към юни 2012 г. тя е над 144.4 млн. лв., а през 2011 г. - около 133.6 млн. лв.

Най-малко десет души са заподозрени като съпричастни към бомбения атентат
срещу автобуса с израелци на летище Сарафово, обявил пред "Труд" източник от специалните структури, ангажирани в разследването.

Двама шведи, един австриец, един австралиец и един французин са сред проверяваните по подозрение, че са съпричастни към кървавия терористичен акт, който потресе Бургас на 18 юли т.г.

Моловете в България ще бъдат екипирани с пунктове за кръводаряване, пише в. "Труд"."Ще приложим ноу-хау от Дубай, където в шопинг центровете можеш да влезеш в 9 ч. и да излезеш в 21 ч, както е и у нас. Там има не само кина и театри, но и пунктове за кръводаряване", съобщил за "Труд" доц. Андрей Андреев, директор на Националния център по трансфузионна хематология в София.

Той решил да започне преговори за съвместна дейност с моловете след среща с две млади българки, които наскоро се върнали от Дубай.

Хората отделят повече средства за здравеопазване, отколкото държавата дава за тях, заяви по БНР зам.-председателят на Българския лекарски съюз д-р Юлиан Йорданов, цитиран и от в. "Преса".

"Парите за здраве в България са много малко. Процентът, който се отделя за здравеопазване от БВП, е един от най-ниските в ЕС. Тази година този процент е 4,1", посочи зам.-председателят на БЛС.

Действително заслугата за това здравеопазването да е качествено е изключително само на медицинските специалисти и на лекарите. Д-р Йорданов коментира бюджета за здравеопазване за 2012 година с думите "нищо ново под слънцето". Отново здравеопазването не е приоритет, силовите министерства са приоритет. За съжаление здравното министерство и финансирането на здравеопазването чрез НЗОК също не е приоритет.

"Висшето образование изветрява за около 5-6 години", пише "Монитор".

След този срок знанията, придобити по време на следването, не са адекватни с изискванията на пазара на труда. Това съобщи вчера шефът на Балканския институт по труда и социалната политика Иван Нейков, позовавайки се на изследване на Световната банка. С двойно по-дълъг „срок на годност" са знанията от средното образование -- около 9-13 години.

Референдумът ще се провали
, казва пред в. "Труд" проф. Огнян Герджиков, председател на 39-ото народно събрание.

 


 


- Повече не искам да си ми шофьор! Вече втори път за тази седмица си на косъм да ме убиеш! - Шефе, моля те, дай…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Почина оперната прима Стефка Евстатиева

Почина оперната прима Стефка Евстатиева

България Преди 2 часа

През последните дни Евстатиева е била в болница в София

Арестуваха рапъра Род Уейв - часове след като бе номиниран за „Грами“

Арестуваха рапъра Род Уейв - часове след като бе номиниран за „Грами“

Свят Преди 3 часа

Срещу него са повдигнати четири обвинения

Гърция блокира излизането на автомобили от страната при неплатена глоба

Гърция блокира излизането на автомобили от страната при неплатена глоба

Свят Преди 5 часа

Митническите власти ще получават в реално време информация по регистрационните номера дали има наложена глоба за пътно нарушение

Откриха нарушения в девет автошколи след смъртни случаи на пътя

Откриха нарушения в девет автошколи след смъртни случаи на пътя

България Преди 5 часа

В един от учебните центрове вече са издадени 3 акта, а за други 8 санкционирането предстои

Разкриха кой е мистериозният мъж с шапка пред Лувъра в деня на обира

Разкриха кой е мистериозният мъж с шапка пред Лувъра в деня на обира

Любопитно Преди 5 часа

Оказа се, че мистериозният мъж е всъщност 15-годишният тийнейджър Педро Елиас Гарсон Делво

Германия отбеляза 36 години от падането на Берлинската стена

Германия отбеляза 36 години от падането на Берлинската стена

Свят Преди 6 часа

Берлинската стена разделя Берлин - на столицата на Германската демократична република Берлин и на град Западен Берлин от Федерална република Германия, в продължение на 29 години

Възстановяват обслужването на цветните контейнери в 16-те района на София

Възстановяват обслужването на цветните контейнери в 16-те района на София

България Преди 6 часа

В рамките на няколко дни ще се положат усилия да бъдат наваксани и пропуснатите обслужвания

Близки на мъжа, обявен за мъртъв през 2020 г. и открит жив в Пирин, проговориха

Близки на мъжа, обявен за мъртъв през 2020 г. и открит жив в Пирин, проговориха

България Преди 6 часа

През есента на 2013 година Боян изчезва от дома си в Ново село, където живеел с майка си

Ебру от Big Brother: Жертва съм на дискриминация! (ВИДЕО)

Ебру от Big Brother: Жертва съм на дискриминация! (ВИДЕО)

Любопитно Преди 7 часа

Ебру гостува минути след отпадането си в най-известната къща в България в „Голямата сестра Podcast“ с водещ Елена Сергова

"Хамас" върна останките на офицер Хадар Голдин, убит в Газа през 2014 г.

"Хамас" върна останките на офицер Хадар Голдин, убит в Газа през 2014 г.

Свят Преди 7 часа

Досега "Хамас" никога не е потвърждавала смъртта му, нито че притежава останките му

Великобритания праща експерти и техника на Белгия за борба с дроновете

Великобритания праща експерти и техника на Белгия за борба с дроновете

Свят Преди 8 часа

Множество дронове бяха забелязани над летища и военни бази в Белгия през последната седмица

Украински удари предизвикаха мащабни прекъсвания на тока в Русия

Украински удари предизвикаха мащабни прекъсвания на тока в Русия

Свят Преди 8 часа

Нанесени са щети и на жилищни сгради и превозни средства

Цените на олио, захар, яйца скочиха, доматите и картофите поевтиняха

Цените на олио, захар, яйца скочиха, доматите и картофите поевтиняха

България Преди 8 часа

Повечето основни хранителни стоки и плодове поскъпват, докато цените на повечето зеленчуци се понижават на борсите у нас

Зов за помощ: 55-годишният Димитър Колев има нужда от помощ, за да пребори тумора

Зов за помощ: 55-годишният Димитър Колев има нужда от помощ, за да пребори тумора

България Преди 8 часа

„За първи път от месеци имаме надежда. Но лечението е дълго, скъпо и непосилно за нашето семейство.", разказва дъщерята на Митко

Огромен пожар бушува в Нова Зеландия, горят над 2000 хектара

Огромен пожар бушува в Нова Зеландия, горят над 2000 хектара

Свят Преди 9 часа

Пожарникарите започнаха да се борят вчера с пожара в парка "Тонгариро", а около 40 туристи трябваше да бъдат евакуирани по въздух

Израел погреба Итай Чен - последното освободено от "Хамас" тяло на заложник

Израел погреба Итай Чен - последното освободено от "Хамас" тяло на заложник

Свят Преди 9 часа

Хиляди хора днес се сбогуваха с Итай Чен на траурна церемония в Тел Авив