Обири и румънски драми в Златни пясъци
Източник: netinfo
По повод обран този уикенд у нас румънец в. "Гъндул" пише как българските медии обвиняват румънските граждани, че сами си крадат колите, за да представят в лоша светлина Черноморието ни.

Скандалът избухна в събота, след като Флорин Ниделя, кмет на румънското село Клежани, осъмна с изчезнал близо до паркинга на хотела му в Златни пясъци джип. Той бил само един от седем други задигнати автомобила на негови спътници.


"Гъндул" цитира българския в. "Стандарт", според който полицията у нас разследва възможността румънска банда да е откраднала колите на сънародниците им, паркирани из наши курорти.


"Стандарт" разказва как кметът на селото, откъдето е известната ромска група "Тараф де хайдук", устроил зрелищен протест в яда си - събул си гащите във фоайето на 5-звездния хотел, където бил отседнал.


Освен бурните реакции на спътниците му, чиито ругатни и заплахи полицаите едва озаптили, за нула време в курорта пристигнали и представители на румънски телевизии.


Именно в тази връзка "Гъндул" цитира опасенията на българските хотелиери, че може да става въпрос за подготвена кампания, която има за цел да дискредитира българския туризъм.


В друга публикация в. "Стандарт" разказва, че Флорин Ниделя изпратил и борци, за да се саморазправят със собственика на хотела и да го сплашат с бомба.
Деян Колев обаче реагирал хладнокръвно и всичко се разминало.

"Гъндул" цитира Колев, според когото на четири езика, вкл. румънски, пред хотела е имало табела, че той не носи отговорност за коли, паркирани извън границите на паркинг зоната му.

Източници от румънското вътрешно министерство са заявили за вестника, че не знаят румънци да са замесени в кражбата на автомобили в българските курорти.

Не сме получавали подобна информация от нашите български колеги, твърдят
източниците, според които румънските полицаи са готови да се включат в разследването, но това може да стане само с искане от българска страна.

В коментари под статията в "Гъндул" се разказват истории за други откраднати в наши курорти коли и вещи, споменава се за корупцията сред българските полицаи и се намеква, че може би не си струва да се идва на почивка у нас.


Въпреки това Северното Черноморие остава сред най-популярните дестинации за румънските гости.

За юни с резервации за "Албена" например са основно румънски и руски туристи сред чужденците.
Според статистиката на курорта само за Великденските празници тази година в него са почивали 3000 души, основно от северната ни съседка.

Преди 1 май румънския в. "Куриерул национал" обяви, че румънските туроператори са продали 10 хил. пакета за България покрай празника.


Както всяка година, българското Черноморие привлича хиляди румънски туристи благодарение на услугата "ол инклузив", която нашите хотели не предлагат, отбелязва изданието.

През 2010-а се отбелязва засилен интерес сред румънските туроператори и към Поморие - заради приемливите цени, хотелската база и късите разстояния между двете страни.


Миналогодишните данни също сочеха увеличение на туристическия поток от Румъния към България, за сметка на останалите дестинации - като Турция, Испания и Гърция, където се е отбелязал спад през 2009 г.

Съпруга крещи на мъжа си: - Какъв е тоя сив косъм на сакото ти? Пак си ходил при майка си да се оплакваш!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
МВР на Северна Македония: Издирваме извършителя на нападението срещу българското посолство

МВР на Северна Македония: Издирваме извършителя на нападението срещу българското посолство

Свят Преди 1 час

Полицията ще работи по установяване на мотивите за вандалския акт

Изпращат още стотици полицаи в Минесота след протестите

Изпращат още стотици полицаи в Минесота след протестите

Свят Преди 2 часа

Този уикенд в цялата страна бяха планирани над 1000 прояви в знак на протест срещу усилията на федералното правителство за депортиране на нелегални имигранти и срещу извършеното в сряда убийството на 37-годишната Рене Гуд.

Броят на убитите при протестите в Иран надхвърли 500

Броят на убитите при протестите в Иран надхвърли 500

Свят Преди 4 часа

"Хюман Райтс Активистс" съобщиха днес, че за две седмици демонстрации са загинали 538 души - 490 демонстранти и 48 служители на силите за сигурност

Нападение над българското посолство в Скопие (СНИМКИ)

Нападение над българското посолство в Скопие (СНИМКИ)

Свят Преди 5 часа

Ведомството го определя като недопустимо посегателство срещу статута на дипломатическата мисия

Терзиев към софиянци: Ще реша проблема с боклука, колкото и да не вярват критиците

Терзиев към софиянци: Ще реша проблема с боклука, колкото и да не вярват критиците

България Преди 5 часа

Терзиев се извини на столичани за създадените неудобства и призна, че не е приятно гражданите да виждат подобни гледки пред домовете си

Загинал и ранени при тежка катастрофа на пътя Разград-Попово

Загинал и ранени при тежка катастрофа на пътя Разград-Попово

България Преди 6 часа

Инцидентът между двете леки коли с разградска регистрация е станал около 16.30 часа

Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети

Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети

Свят Преди 7 часа

В Западна Гърция силна градушка удари град Патра на полуостров Пелопонес, а в крайбрежния град Рио морето буквално излезе на брега

Почина Ерих фон Даникен – теоретикът на извънземните

Почина Ерих фон Даникен – теоретикът на извънземните

Свят Преди 7 часа

Сред неговите най-известни твърдения е, че пирамидите в Египет са построени с помощта на същества от друга планета

Зеленски обвини Русия в целенасочен терор над украинците

Зеленски обвини Русия в целенасочен терор над украинците

Свят Преди 7 часа

Той написа в социалните мрежи, че през изминалата седмица руската армия е използвала срещу Украйна около 1100 дрона, 890 управляеми бомби и 50 ракети от различни видове

Тръмп призова Куба да приеме "сделка, преди да е станало твърде късно"

Тръмп призова Куба да приеме "сделка, преди да е станало твърде късно"

Свят Преди 8 часа

Тръмп добави, че в тази страна, обхваната от тежка криза, "изглежда, всичко се разпада"

Лекари от "Пирогов" се борят за живота на 200-килограмов пациент

Лекари от "Пирогов" се борят за живота на 200-килограмов пациент

България Преди 8 часа

Освен наднормено тегло, той има извънредно тежко чернодробно увреждане, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване

Задържаха помощник на Нетаняху за възпрепятстване на разследване

Задържаха помощник на Нетаняху за възпрепятстване на разследване

Свят Преди 8 часа

Полицията не назова името на задържания, но израелски медии съобщиха, че става дума за Цахи Браверман – настоящ началник на кабинета на Нетаняху

Турският актьор Джан Яман е освободен от ареста

Турският актьор Джан Яман е освободен от ареста

Свят Преди 8 часа

Джан Яман бе задържан с още 6 души

Южна Корея ще разследва твърденията на Пхенян за нарушено въздушно пространство

Южна Корея ще разследва твърденията на Пхенян за нарушено въздушно пространство

Свят Преди 8 часа

Южнокорейската Служба за национална сигурност каза, че правителството планира да разгледа последния инцидент с дрона заедно с военните и полицията, а резултатите ще бъдат докладвани незабавно

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Свят Преди 9 часа

До изказването му се стига на фона на демонстрации, които заливат улиците на Ислямската република през последните седмици

"Да изхвърлим боклука": Граждани протестираха на ул. "Московска"

"Да изхвърлим боклука": Граждани протестираха на ул. "Московска"

България Преди 9 часа

Участниците поставиха чували с боклук на улицата пред сградата на Общината