Иван Гарелов: Защо, защо? Защото са социалисти!
Иван Гарелов   
Източник: БГНЕС

Най-новият рекламен плакат на БСП, отпечатан във вестниците, гласи: „Бойко, ела на дебат. Не се крий!" Какво самочувствие!

Най-смешният аргумент в подкрепа на нарасналото самочувствие на премиера, повтарям често напоследък, е, че за четири години във властта той е научил много и вече не е това, което е бил.

Има си хас! Ако приемем, че тогава той е бил кръгла нула, сега очевидно е нещо повече.

Най-малкото е овладял инструментите на властта. Ако знаеше и как да ги използва за общото благо на управляваните, би било чудесно. Ако ги използва обаче за задържането на властта на всяка цена за себе си и за партията си - против общото благо, нищо добро не е научил.

А може би митът за компетентността на Станишев се крие в неговото образование, макар скоро да се откри, че е получавал двойки по любимата си история. Когато завършва Московския университет, неговата дипломна работа е за ролята на униформата за поддържане на дисциплината в червената армия.

Ама че тарикатска тема си е избрал младият Сергей! Кой би възразил срещу изложеното в нея?

А по-късно защитава дисертация на тема „Гражданските чинове в предреволюционна Русия", т.е. на царската номенклатура (по тази тема ви препоръчвам книгите на Борис Акунин, той е голям специалист - истински справочник за гражданските чинове, приравнени към военните).

Но ето че все пак младият Сергей отива на специализация в Лондон, време е да се пооткъсне от руската тематика. Но и тук ученолюбивият младеж се дипломира с темата „Външната политика на Русия". Ето какви са върховете в образованието на премиера ни. С тях той би могъл да кандидатства за губернатор на някоя далечна руска губерния и в най-добрия случай за посланик в Русия.

Боже мой, защо изпадам в такава жлъч. Аз който съм запазвал хладнокръвие при всичките демократични избори от 20 години насам сега изпитвам омерзение и не мога да сдържам възмущението си.

БСП изкара мандата си, много хубаво, за пръв път й се случи. Защо тогава така силово се е вкопчила във властта, че е готова да повика и съветската армия на помощ, както се пошегува един вестник, за да се задържи? Не осъзнава ли, че така може да предизвика отново отстраняването си от властта под натиска на улицата - преди или след изборите?

Защо, защо? Защото сме социалисти!

Като си спомня само как преди 2 години изпълнени с добронамерност направихме една група с Мишо Константинов, Драго Драганов, Димитър Димитров и Илия Божинов и се обединихме около няколко идеи за промени в избирателния закон като средство да се преодолее апатията у избирателите, да се очертае идентичността на партиите, да се спре купуването на гласове и т.н.

Водихме разговори в партиите. Борисов ни подкрепи. СДС ни подкрепи. БСП кимаха и нищо не казаха.

Колко сме били наивни ние печените играчи - та те съвсем не са се интересували от активизирането на избирателите. Напротив, още тогава са си направили сметката, че така повече им изнася.

Затова отказаха изборите да са 2 в 1, което може да превърне ДПС в победител на евроизборите. Затова наложиха псевдомажоритарния вот, благодарение на който в парламента може да влязат престъпните братя Галеви, а Александър Томов поне да избегне съда. Затова прокараха и 8-процентовата бариера и само противоречието на интереси я отмени.

И ето, че сега чрез своите протежета в ЦИК и с подкрепата на „опозицията" от "Атака" отново опитаха да спрат регистрацията на СДС и Синята коалиция за парламентарните избори. Галеви могат в парламента, но не и СДС. Пълно компрометиране не само на демократичните процедури, но и на демократичните институции.

Същата тази ЦИК трябва да проведе изборите...

А преброител на изборите ще бъде фирмата, начело на която Стаиншев постави своя съветник Азер Меликов, поръчителят на черния пиар срещу опозицията. Това още повече засилва страховете, че все още не сме видели всичко и че нямат задръжки дори да манипулират резултатите от изборите.

Преди няколко броя в тази рубрика написах коментара „Очаква ли ни гореща политическа есен?", в който развих сценария, че след скандал с фалшифицирането на изборите есента може да имаме национална политическа стачка и че студентите може да започнат учебната си година с протести направо по улиците и площадите.

Не се правя на интересен. Бих искал всичко това да не се случи. Но ми се струва, че за да не се случи, те трябва да бъдат спрени още сега. Как? Който както може. Аз това мога.

 


Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Снимката е илюстративна

Какво сънуват хората точно преди да умрат, разкрива проучване

Любопитно Преди 7 минути

Ново проучване сред терминално болни разкрива, че сънищата преди смъртта не са случайни. Пациентите често виждат стълбища, бяла светлина или починали близки, които ги чакат. Учените смятат, че тези видения са механизъм за психологическо справяне и мир

Нов дрон изплува край Крапец, сапьори обезвредиха и граната в село Староселец

Нов дрон изплува край Крапец, сапьори обезвредиха и граната в село Староселец

България Преди 37 минути

Военноморските сили бяха вдигнати на крак за две паралелни операции в Североизточна България. Специализиран екип взриви на място безпилотен апарат с експлозив на плажа, след което обезопаси и корозирала ръчна граната в община Провадия

A1 Motor Park ще бъде домакин на първия мото Track Weekend в България

A1 Motor Park ще бъде домакин на първия мото Track Weekend в България

Любопитно Преди 1 час

Двудневният мото уикенд събира любители и напреднали пилоти за свободни сесии, Superpole формат и пълно пистово изживяване на новото трасе край Самоков

,

ЕС ще тества клаузата за взаимопомощ заради заплахите на Тръмп към НАТО

Свят Преди 1 час

Учението, след което ще има и второ, ръководено от министрите на ЕС, идва в момент, когато Тръмп разклаща доверието в НАТО

Изпробваха системата срещу градушки, 16 000 ракети са в готовност

Изпробваха системата срещу градушки, 16 000 ракети са в готовност

България Преди 1 час

Министър Иван Христанов съобщи за спасена продукция за над 40 млн. лв. и обяви изграждането на 21 нови станции; служителите в Агенцията за борба с градушките ще получат допълнителни възнаграждения

Русия ще засили противовъздушната си отбрана до бреговете на Балтийско море

Русия ще засили противовъздушната си отбрана до бреговете на Балтийско море

Свят Преди 2 часа

Това заяви областният губернатор Александър Дрозденко, след украински удари срещу местни енергийни и пристанищни съоръжения

Папа Лъв XIV: Шепа тирани опустошават света

Папа Лъв XIV: Шепа тирани опустошават света

Свят Преди 2 часа

С остра реторика срещу войната и неравенството, Светият отец влезе в директен сблъсък с Доналд Тръмп

,

Войната с Иран удари доставките за Европа: САЩ бавят боеприпасите за Литва

Свят Преди 2 часа

Вашингтон е информирал редица съюзници от Балтийския и Скандинавския регион, че запасите им се изчерпват заради конфликта в Близкия изток; Вилнюс остава в постоянен контакт с Пентагона

Рядка четиридневна магнитна буря ще удари Земята

Рядка четиридневна магнитна буря ще удари Земята

Любопитно Преди 2 часа

Слънцето е решило да направи истинско светлинно шоу, чиито последици ще усетим от 17 до 20 април. Космическа буря от такъв мащаб е рядкост през пролетта – и тя не само влияе на настроението ви, но буквално може да е изпитание за кръвоносните ви съдове

,

Заплаха за атака с дронове срещу израелското посолство в Лондон вдигна полицията на крак

Свят Преди 3 часа

Въпреки засиленото полицейско присъствие и сигналите за планирана атака с дронове, от Скотланд Ярд уверяват, че към момента няма повишен риск за обществената сигурност

Деница Суруджийска

„В сянката на свободата“ в „Темата на NOVA”

Любопитно Преди 3 часа

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

Яхтата на Аристотел Онасис "Christina O" отново се продава за над 50 млн. евро

Яхтата на Аристотел Онасис "Christina O" отново се продава за над 50 млн. евро

Любопитно Преди 3 часа

Легендарният плавателен съд е бил домакин на Кенеди, Чърчил и Холивудски звезди

Крепост в небесата: Какво представлява „Самолетът на Страшния съд“ на САЩ

Крепост в небесата: Какво представлява „Самолетът на Страшния съд“ на САЩ

Свят Преди 3 часа

Създаден да оцелее там, където всичко останало би се превърнало в прах, този самолет не е просто транспортно средство. Той е последната линия на отбрана на Съединените щати – летящ команден център, проектиран да функционира по време на ядрена война

<p>&bdquo;Голото&ldquo; оръжие на Aprilia и приключенски турър от Moto Guzzi</p>

„Голото“ оръжие на Aprilia и приключенски турър от Moto Guzzi

Технологии Преди 3 часа

От Италия с любов: удоволствието да минеш през серпентините на Стелвио се въплъщава в модерния едноименен турър на Moto Guzzi, докато Tuono 457 идва под формата на „гол“ адреналин с марка Aprilia

Събота е ден за размисъл преди осмите избори за НС за последните 5 години

Събота е ден за размисъл преди осмите избори за НС за последните 5 години

България Преди 3 часа

Денят преди изборите е законово установен период на "предизборна тишина"