"24 часа": Щракат белезници за дупките
Източник: Георги Димитров-Бруно, Vesti.bg

Под водещо заглавие "Щракат белезници за дупките" "24 часа" съобщава, че прокуратурата във Варна започва проверка за дупките по улиците в града и за договорите с фирмите, които трябва да ги поддържат.

Причината са зейналите "кратери" и протестите на шофьори.Това е част от проверка в цялата държава, разпоредена от Върховна административна прокуратура, заявява Вяра Алексиева, говорител на прокуратурата във Варна.

Тя ще обхване второто полугодие на 2008 г. и цялата 2009 г., а резултатите от нея трябва да са готови до 10 май.

Осеяните с дупки улици на Варна разбуниха духовете в града преди няколко седмици, припомня изданието. Тогава кметът Кирил Йорданов отстрани шефката на отдел "Инвестиционна политика" Росица Кирова.

За 8 г. на поста президентът Георги Първанов за първи път си позволи да поиска оставка на министър, отбелязва "24 часа".

Става дума за изявлението на президента: "Във връзка с накърняващи авторитета на държавния глава внушения за имоти и средства зад граница, направени в телевизионно предаване на 1 март, президентът настоява министър Симеон Дянков да изясни и докаже своята позиция или да подаде оставка."

"Във визираното от президента предаване ("Шоуто на Иван и Андрей") вицепремиерът Дянков не е правил изявления, накърняващи авторитета на държавния глава за внушения за имоти и средства на президента зад граница", беше отговорът от финансовото министерство.

Дянков нито уточни какво е имал предвид, нито подаде оставка - от ведомството му лаконично отговориха, че президентът е подведен за смисъла на разговора и пуснаха стенограма от предаването с обяснението.

В началото на есента вероятно ще има и нови политически играчи, и известно пренареждане на политическата сцена, казва в интервю за "24 часа" Даниел Вълчев, бивш министър на образованието от НДСВ.

Все ми се струва, че ще се организират една-две групи интелектуалци, спортисти и т.н., които ще припознаят в държавния глава своя бъдещ лидер, допълва той.

Според него настоящото правителство демонстрира желание за реформи в няколко важни сектора, като най-важни са промените в здравеопазването, а добри неща стават и в регионалното развитие.

Руски пари в "Белене" само ако влязат с евроинвеститор, пише "24 часа" над материала си за срещата на премиера Бойко Борисов с новия енергиен еврокомисар Гюнтер Йотингер.

Само руски пари не можем да приемем по този начин, е дословно казаното от Борисов. Според "Труд" от срещата станало ясно, че всеки детайл от енергийната политика на България ще бъде обсъждан с Европейската комисия.

На българското управление в лицето на премиера и президента ние предлагаме партньорство и съветите си - това се отнася както до инвестициите, така и до търсенето на европейски частни фирми за партньорство.

Това казва Йотингер пред "Труд". Интервюто е със заглавие  "Търсете пари за "Белене" от евроинвеститори".

Процесът на възстановяване на Хаити трябва да се използва страната да стъпи на краката си и да си реши хроничните проблеми, казва в кратко интервю за "24 часа" еврокомисарят по хуманитарната помощ Кристалина Георгиева, която се намира там.

Въпросът е как да се създаде устойчиво бизнес присъствие, да влязат инвестиции, да се развие малкият бизнес; как да се използва процесът на възстановяване не да се възпроизвежда корупционната култура и помощта да се краде, а да се създава бизнес култура, допълва тя.

Адвокатите се вдигнаха на бунт срещу проекта на правителството за промени в НПК - в писмо до парламента те протестират срещу новите текстове, които правната комисия ще гледа утре на второ четене, пише "24 часа".

"Основната тенденция на законопроекта е ограничаване правото на защита на гражданите, което е недопустимо. А голяма част от нормите толерират бездействието на прокурора и разследващите органи. В определени случаи тласкат разследващите органи към нарушение на закона", недоволстват адвокатите.

Не намирам, че правото на защита ще пострада с въвеждане на запасния защитник, обяснил зам.-главният прокурор Валери Първанов.

"Новият текст по отношение на запасния защитник е за случаите на по-тежки, общественозначими дела, които се наблюдават не само в България, но и от международната общност.

Той ще бъде назначаван в началото на процеса, ще присъства на всички следствени действия и стадии от процеса и в случаите, когато договореният защитник по една или друга причина отсъства ще вземе участие", казва той пред "24 часа".

"Управлението на ГЕРБ - ден за ден" е оценката в "Труд" на група анализатори, сред които проф. Петър-Емил Митев, Андрей Райчев, Кънчо Стойчев.

Според тях в действията на ГЕРБ преобладава тактическата политика, повечето ходове изглеждат с краткосрочен замисъл, а многообразието им създава впечатление за интензивност и динамичност.

От друга страна, реформаторската активност на кабинета по основни направления като че ли започвала да буксува. Според анализа отношението към управлението увеличава дистанцията между "Атака", Синята коалиция и РЗС -различните позиции стават знакови за бъдещо пренареждане на парламентарното пространство.

Всички похитени жертви на наглите гангстери ще бъдат повторно разпитани идните дни, съобщава "Труд".

Новите им показания ще бъдат снети по настояване на прокуратурата, за да се прецизират обвиненията на всеки един от бандитите.

ГЕРБ промени представата на Европа за България, казва доц. Антоний Гълъбoв пред "Монитор". Досега страната ни се възприемаше като азиатска периферия с манталитет на провинциализъм, добавя той.

С темповете, с които нараства реалната безработица, а не тази от Бюрата по труда, ще достигне около 500 000 души, казва бившият депутат Мария Капон в интервю за "Новинар".

Ще навлезем в депресия и масови фалити и затова готвим алтернативен антикризисен план за спасение на националната икономика, добавя тя.

Всички издания публикуват материали по повод днешния национален празник.

"24 часа" помества тест, както и обширна информация за Освобождението на България под заглавие "Какво (не) знаете за 3 март", подготвени от декана на историческия факултет на СУ доц. Пламен Митев.

Под заглавие "Сан Стефано е руски блъф" "Стандарт" помества интервю с историка проф. Божидар Димитров, което е и министър, отговарящ за българите в чужбина.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Недостигът на кадри остава голям проблем за пазара на труда

Недостигът на кадри остава голям проблем за пазара на труда

България Преди 1 час

Агенцията по заетостта отчита натиск от демографските процеси, регионалните различия и промените в икономиката

Горски пожар избухна в Португалия, има ранени

Горски пожар избухна в Португалия, има ранени

Свят Преди 1 час

Над 900 пожарникари бяха мобилизирани тази сутрин за гасенето на пожара

Разкриха самоличността на заподозряната за атентата в Монако, Интерпол я издирва

Разкриха самоличността на заподозряната за атентата в Монако, Интерпол я издирва

Свят Преди 2 часа

Разследващите идентифицираха 39-годишната украинка Анастасия Березовска; състоянието на ранената партньорка на бизнесмена остава критично

<p>Стоянов отговори на Демерджиев: Санкциите по &bdquo;Магнитски&ldquo; са неприложими в България</p>

Калин Стоянов отговори на Иван Демерджиев: Санкциите по „Магнитски“ са неприложими в България и другите държави членки от ЕС

България Преди 2 часа

Има регламент от 1996 година, който не допуска прилагането на санкции от трети страни по отношение на европейски граждани, каза Стоянов

Снимката е архивна: MV Hondius се превърна в плаваща карантинна зона под сянката на смъртоносния хантавирус

Взрив на норовирус на круизен кораб от Калифорния: Над 100 пътници се разболяха

Свят Преди 2 часа

Екипажът на Ruby Princess изолира заразените и предприе масивна дезинфекция след завръщането си в Сан Франциско

<p>Демерджиев: В страната се прилагат както българското законодателство, така и санкциите &bdquo;Магнитски&ldquo;</p>

Иван Демерджиев: В този момент в страната се прилагат както българското законодателство, така и санкциите „Магнитски“

България Преди 2 часа

Вътрешният министър бе изслушан относно информация във връзка с медийни публикации за полети, извършени от Пеевски с частни въздухоплавателни средства

<p>Стоянов: Кой разреши да се ползва системата PNR за пътуванията на Пеевски?</p>

ДПС сезира прокуратурата заради разкритията на Демерджиев

България Преди 2 часа

От партията настояват за проверка на основанията за извършените справки, свързани с полетите на Делян Пеевски

крипто

Край на анонимността при криптосделките

Парите ни Преди 2 часа

Данъчните ще получават данни за търговията с криптовалути

Майкъл Рубин

Лукс в бяло: Иванка Тръмп, Джей Зи и София Вергара на Бялото парти на Майкъл Рубин

Любопитно Преди 3 часа

Милиардерът Майкъл Рубин събра световния елит на ултра-ексклузивното си „Бяло парти“ в Хамптънс. В имението му за 50 милиона долара се забавляваха Иванка Тръмп, Джей Зи, София Вергара и Майк Тайсън, а купонът продължи до малките часове на нощта

<p>КС проверява данните за съвместното пътуване на Пеевски и Атанасова</p>

КС проверява данните за съвместното пътуване на Делян Пеевски и Десислава Атанасова

България Преди 3 часа

Това каза председателят на съда Павлина Панова, като уточни, че институцията няма законови механизми за реакция при подобни казуси

istock

Вдигат линията на бедност до 443 евро от 2027 г.

Парите ни Преди 3 часа

Промяната ще повиши част от социалните плащания и подкрепата за хората с увреждания

Тейлър Суифт и Травис Келси сключили таен брак преди партито с 1000 гости в Ню Йорк

Тейлър Суифт и Травис Келси сключили таен брак преди партито с 1000 гости в Ню Йорк

Любопитно Преди 4 часа

Поп иконата Тейлър Суифт и НФЛ звездата Травис Келси вече са законни съпрузи след тайна церемония, разкриват източници на Page Six. Двамата са дарили 26 милиона долара за благотворителност преди грандиозното сватбено парти за 1000 гости в Ню Йорк

<p>Кипър поема разходите за връщането на телата на загиналите българчета&nbsp;</p>

Кипър поема разходите по транспортирането на телата на загиналите в кола българчета

Свят Преди 4 часа

Телата на двете момчета, починали след престой в заключен автомобил край Декелия, ще бъдат транспортирани до България за сметка на кипърската държава

Екстремно време и скандали помрачават 250 години САЩ

Екстремно време и скандали помрачават 250 години САЩ

Свят Преди 4 часа

Очакват се рекордни фойерверки, мащабни прояви и засилени мерки за сигурност

Осъдиха Крис Браун да плати $13 милиона на икономка, осакатена от озлобеното му куче

Осъдиха Крис Браун да плати $13 милиона на икономка, осакатена от озлобеното му куче

Свят Преди 4 часа

Поп звездата Крис Браун беше осъден от съда в Лос Анджелис да плати близо 13 милиона долара обезщетение на бившата си икономка. Жената беше брутално нахапана и остана осакатена за цял живот от огромната кавказка овчарка на певеца в дома му