В ойната винаги показва цялата истина, тогава виждате истинския живот и колко струва. Тези снимки са само една капка от всичките страдания, болката, но и куража и смелостта на нашия народ. Това е една капка в един огромен океан, но винаги трябва да оставаме верни на себе си. Това каза външният министър на Украйна Дмитро Кулеба при откриването на фотоизложба, посветена на Украйна в Народното събрание, според Dariknews.bg.

Няма да повярвате колко пъти от началото на войната съм чувал рационални обяснения и аргументи защо някой не може да помогне на Украйна. Тези хора са много емоционални, но проблемът е, че те не са искрени и си играят с нас. Тези които искат да помогнат, винаги намират начин да го направят. Тези които обявяват, че стоят зад определени принципи, трябва да помогнат сега на Украйна.

Среща в МВнР: Теодора Генчовска и Дмитро Кулеба

Всеки, който намира причини да не помогне, да не изрази своята позиция, той всъщност подкрепя агресора. Тези аргументи могат да изглеждат изключително рационални, но по време на война всеки човек трябва да бъде на страната на жертвите, а не на агресора, посочи Кулеба.

Надявам се, че тези снимки ще помогнат на някои политици в българското правителство да вземат правилните решения.

Най-добрият начин да спрем войната сега е да подкрепим Украйна, а не да останем неутрални, заключи Кулеба.

Подкрепа за Украйна по време на посещението на Дмитро Кулеба

След откриването на изложбата, Кулеба отговори и на въпроси.

Попитан дали е получил отговор каква помощ ще окаже България на Украйна, той отговори: "Разбирам, че българското правителство има затруднения да ни даде ясен отговор на този въпрос". Той каза още, че за всеки ден, в който не се оказва помощ на Украйна, повече войници биват убивани, повече мирни граждани ще бъдат убити, повече домове ще бъдат разрушени.

Кулеба призова политиците, които разсъждават над този въпрос от своите удобни офиси, да помислят за това какво става в момента в Украйна, как хората загиват и да вземат правилното решение.

Радев към Кулеба: България се включи в санкционните режими въпреки последствията за нас

"За двата дни, в който съм в България, чух два аргумента защо не трябва да се оказва военна помощ на Украйна. Първият, е че трябва да помагаме на мира, а не на войната и втория е, че руснаците, украинците и българите са братя и не трябва да се взима страна по този въпрос. Отговорът на първата теза е, че за да помогнем на мира, ние трябва да помогнем на Украйна, защото, ако я няма тази помощ, Русия ще извърши повече убииства и ще разруши повече домове", каза още Кулеба.

По отношение на тезата за братските народи, Кулеба каза: "Как може да се смятаме за братя, когато стават такива убийства. Как може да смятаме за брат този, който дори в навечерието на Великден продължава да убива и разрушава".

Скъпи българи, не може през цялото време да сме по средата, идва време, когато трябва да вземем страна - страната на истината, посочи още външният министър на Украйна.

Радев: България да даде на Украйна бронежилетки и каски

Нямаме ясен отговор относно военната помощ, заяви Кулеба и каза, че ще чака колкото е нужно, докато получи такъв. Попитан какво мисли за каските и бронежилетки, които президентът Радев спомена, че България трябва да предостави на Украйна, Кулеба каза, че те разбира се, са нужни по време на война, но страната им се нуждае от оръжия и добави, че по този начин разбира, че "вие искате да умрем защитени".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
11 септември 2001 година, когато бе атакувано сърцето на Америка

13 август 2001: Хитрият ход на КСМ, който остава незабелязан преди 11 септември

Свят Преди 48 минути

КСМ е бил известен на американското разузнаване още от 90-те години, но през юни 2001 г. получава виза под фалшива самоличност

16 години по-късно: САЩ отново ще изпълнят три смъртни присъди за ден

16 години по-късно: САЩ отново ще изпълнят три смъртни присъди за ден

Свят Преди 57 минути

Антъни Хайнс, Джереми Уилямс и Карлос Куеста-Родригес са осъдени за убийства в три различни щата

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Свят Преди 1 час

"Унижение" за американския лидер

Взрив в Ротердам, загинал и ранени

Взрив в Ротердам, загинал и ранени

Свят Преди 1 час

От полицията заявиха, че на този етап няма непосредствени признаци за саботаж

Част от професиите, които традиционно дават първа работа на младите хора, се свиват, докато технологичните промени увеличават нуждата от нови умения.

67 милиона младежи са безработни: Технологиите променят първите стъпки в кариерата

Парите ни Преди 1 час

Младежката безработица расте, а част от традиционните начални позиции на пазара на труда намаляват

Пулев: Предотвратихме крах и хаос и спряхме шоковото покачване на цените

Пулев: Предотвратихме крах и хаос и спряхме шоковото покачване на цените

България Преди 1 час

Пулев: Правителството работи неуморно и в правилната посока

Украйна извади от строя още две руски рафинерии

Украйна извади от строя още две руски рафинерии

Свят Преди 2 часа

По-рано бе съобщено за удар и по обект на руската компания "Уайлдберис"

Повечето икономисти очакват още едно повишение на лихвите на ЕЦБ, докато инфлацията остава над целта от 2%.

Икономисти очакват ЕЦБ да вдигне лихвите през септември

Парите ни Преди 2 часа

83% от анкетираните прогнозират депозитната лихва да достигне 2,50%

Нефтът за "Нефтохим Бургас“ е договорен до края на септември

Нефтът за "Нефтохим Бургас“ е договорен до края на септември

България Преди 2 часа

Евгени Симеонов: "Лукойл“ не купува и няма да купува нефт от санкционирани дружества

Обвиниха кметицата на Трайково за купуване на гласове

Обвиниха кметицата на Трайково за купуване на гласове

България Преди 2 часа

В хода на досъдебното производство са били установени и разпитани свидетели, изготвена е и фоноскопна експертиза

.

Божидар Саръбоюков след бронза: Най-сладко е да успееш в последния опит

България Преди 3 часа

22-годишният ни лекоатлет донесе първо отличие за България от европейско първенство от 8 години насам. Саръбоюков призна, че е поел голям риск в последния си скок от 8.26 м и обяви, че му предстоят участия в Диамантената лига

Ново изригване на Етна наруши въздушния трафик в Сицилия

Вулканичната пепел от Етна продължава да нарушава въздушния трафик в Сицилия

Свят Преди 3 часа

Изригването на вулкана и вулканичната пепел са причинили около €24 млн. загуби за туристическия сектор в Сицилия

Пълна промяна: Синът на Анджелина Джоли шашна с ярка червена коса

Пълна промяна: Синът на Анджелина Джоли шашна с ярка червена коса

Любопитно Преди 3 часа

18-годишният син на Анджелина Джоли и Брад Пит – Нокс, зашемети с нова яркочервена прическа. Младежът, който наскоро взе диплома без фамилията на баща си, продължава да експериментира с визията си, следвайки хамелеонския стил на известната си майка

<p>АМ &bdquo;Струма&ldquo; през Кресна: Последната пречка вече е премахната</p>

Магистрала „Струма“ през Кресненското дефиле: Държавата осигурява 230 млн. евро за отчуждаване

България Преди 4 часа

Последната пречка пред проекта е отстранена, а обходът на Кресна се очаква да бъде готов до края на 2027 г.

.

Феноменът Gen Z: Защо младите харчат за кафе и пътувания, но се отказват от собствен дом

Любопитно Преди 4 часа

Gen Z започва да спестява за пенсия 10 години по-рано от своите родители, но отказва да купува жилища. Вместо това младите избират „икономиката на малките удоволствия“ – харчейки за пътувания, козметика и ежедневни радости.