Герджиков: Ако има запис, няма да е в полза на Костов
Източник: БГНЕС

„Надявам се да има запис, защото ако има запис, той няма да е в полза на Георги Костов. Това заяви служебният премиер Огнян Герджиков в отговор на твърденията, че по телефона миналата сряда е оказал натиск на гл. комисар Костов да си подаде оставката като главен секретар на МВР. Той призна, че е имало телефонен разговор между двамата. 

Самият Костов заяви, че има запис от разговора му с премиера. 

Според бившия вече главсек на МВР, уволнен във вторник, на среща със служебния министър Пламен Узунов миналата сряда, той му казал, че кабинетът е свалил политическото си доверие от него и да си подаде оставката. В противен случай щял да бъде дискредитиран. След това последвало обаждане от страна на проф. Герджиков, който също му казал, че е загубил политическо доверие и да си подаде оставката. 
 
"Ако нарича натиск това аз да го помоля да си подаде оставката, това е наистина жесток натиск.

Аз мисля, че беше съвършено коректно от моя страна.

След като министърът на вътрешните работи е свалил доверие от него, след като има сериозни нарушения от страна на главния секретар, аз не бих си позволил да бламирам министъра на вътрешните работи", заяви премиерът.

Костов: Натискът срещу мен е и от министъра, и от Герджиков

Георги Костов беше шумно уволнен и обвинен, че е оказвал политически натиск над свои подчинени да напуснат, а пред тях казвал, че самият той е натискан да ги освободи по политически причини.

Служебният министър на вътрешните работи Пламен Узунов отрече днес да има лични мотиви и реваншизъм от негова страна при отстраняването на Костов.

Пред журналисти Узунов коментира, че уважава професионализма на Костов и признава, че той е влагал старание в работата си, и допълни, че мотивите за исканата оставка на Костов са посочени в доклада, който той е внесъл в Министерския съвет.

Узунов отказа да коментира тезата на Костов, че е отстранен под натиска на служебния премиер Огнян Герджиков, като заяви, че няма да коментира медийните му изяви.

Източник: БГНЕС

Във вторник президентът Румен Радев подписа указ, с който освободи от длъжност главния секретар по предложение на МС. Тогава Герджиков отрече да е настоявал за оставката: „Е, как ще настоявам аз като не съм бил никога в МВР и мога ли да знам аз какво е правил той, че да настоявам аз”. Според обвиненията, отправени от служебния вътрешен министър, през 2015 г. (когато Георги Костов пое щафетата от Светлозар Лазаров) и 2016 година той е оказвал натиск на петима шефове в МВР - директорите на полицията в Монтана, Ловеч, Плевен, Перник и Видин. Бившият премиер Борисов заподозря, че това е с цел БСП да купи изборите. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Доналд Тръмп

Тръмп доминира в Давос - напрежение за Гренландия и Украйна

Свят Преди 1 минута

Заплахата на президента на САЩ Доналд Тръмп да анексира Гренландия преобърна тазгодишния Световен икономически форум в Давос

Аштън Къчър твърди, че Gucci го е уволнил, защото е бил „твърде дебел“

Аштън Къчър твърди, че Gucci го е уволнил, защото е бил „твърде дебел“

Любопитно Преди 2 минути

Къчър, който сега е на 47 години, призна, че той и емблематичният дизайнер си спомнят за случая с усмивка

След два сезона: Netflix спира шоуто на Меган Маркъл "С любов, Меган"

След два сезона: Netflix спира шоуто на Меган Маркъл "С любов, Меган"

Любопитно Преди 40 минути

Въпреки че подновяване на поредицата изглежда не предстои, това не е помрачило настроението на херцогинята

Президентът на Иран Масуд Пезешкиан

Иран заплаши САЩ с „пълномащабна война“

Свят Преди 40 минути

Един неназован ирански служител съобщи за Ройтерс в неделя, че властите са потвърдили смъртта на поне 5000 души по време на мащабните протести в страната

Майка и 10-годишното ѝ дете пострадаха при катастрофа в Бургаско

Майка и 10-годишното ѝ дете пострадаха при катастрофа в Бургаско

България Преди 45 минути

Колата им аварирала и била блъсната от друг автомобил

Политическа безизходица? Западни издания с коментари за обръщението на Румен Радев

Политическа безизходица? Западни издания с коментари за обръщението на Румен Радев

България Преди 47 минути

"Оставката му бележи първия случай на държавен глава, който се оттегля от поста от края на комунизма"

Ужас в столичен мол: Мъж заплаши съпругата си със заливане с киселина и убийство

Ужас в столичен мол: Мъж заплаши съпругата си със заливане с киселина и убийство

България Преди 48 минути

46-годишен софиянец е задържан под стража, след като се заканил на жената на публично място с думите: „Ще те очистя“

Сидни Суини влезе в ролята на секси куче в "Еуфория" (СНИМКИ)

Сидни Суини влезе в ролята на секси куче в "Еуфория" (СНИМКИ)

Любопитно Преди 56 минути

В новия сезон на хитовия сериал, персонажът на Суини, Каси, създава еротично съдържание в стил Only Fans

<p>Доган към Радев: Поздравления, г-н Президент!&nbsp;</p>

Доган към Радев: Вие сте факторът, ние сме безрезервно с Вас!

България Преди 58 минути

Почетният председател на АПС обяви мащабна мобилизация за „демонтиране на дълбоката държава“ и припозна в отиващия си президент единствения лидер на антимафиотския фронт

Напрежение между Франция и Германия застрашава общия фронт на ЕС срещу Тръмп

Напрежение между Франция и Германия застрашава общия фронт на ЕС срещу Тръмп

Свят Преди 1 час

Берлин обещава "обща позиция" с Париж срещу Тръмп, но най-важното партньорство в ЕС е затънало в подозрения, спорове и политическо съперничество

,

Пет графики, които показват защо Гренландия е толкова важна

Свят Преди 1 час

Остров с 56 000 жители се оказа в центъра на сериозен геополитически сблъсък

<p>Време е AI да навлезе в нов етап: полезен на практика</p>

Време е AI да навлезе в нов етап: полезен на практика и за всички в ежедневието

Технологии Преди 1 час

Пред изкуствения интелект стои огромната възможност да се сближи с хората и да им покаже по-добри резултати в най-важните сектори и индустрии, като това ще се случи още тази година, казва финансовият директор на OpenAI

Силвестър Сталоун: Става все по-трудно да съм във форма (СНИМКИ)

Силвестър Сталоун: Става все по-трудно да съм във форма (СНИМКИ)

Любопитно Преди 1 час

„Всяка година става все по-трудно и по-трудно, но затова трябва да се напъвате все по-силно и по-силно“, заяви актьорът

След 30 години: Откриват ГКПП "Рудозем – Ксанти"

След 30 години: Откриват ГКПП "Рудозем – Ксанти"

България Преди 1 час

Предвижда се на този етап разрешеният трафик да бъде за коли до 3,5 тона

Доналд Тръмп

„Акт на огромна глупост“: Тръмп критикува Великобритания за Чагос

Свят Преди 1 час

Причината е намерението на английското правителство да предаде суверенитета над островите Чагос на Мавриций