Кирил Домусчиев в елита на американския бизнес
Г-н Кирил Домусчиев подчерта пред американския бизнес необходимостта от насърчаване на повече чуждестранни инвестиции от Европа в САЩ, и особено от България   

П редседателят на управителния съвет на най-голямата работодателска организация в България – КРИБ, г-н Кирил Домусчиев, стана част от елита на американския бизнес.

На 22 март Huvepharma беше представена като най-новия член на Консултативния съвет към Президента на Търговската камара на САЩ във Вашингтон.

Беше проведен обяд в чест на г-н Кирил Домусчиев, даден съвместно от бившия президент и главен изпълнителен директор на Камарата на САЩ Томас Дж. Донохю и Посланик Карол Б. Халет, съветник в Камарата на САЩ. Сред присъстващите бяха висши директори на Камарата и избрани членове на Борда.

Г-н Кирил Домусчиев с Посланик Карол Б. Халет, съветник в Камарата на САЩ и бившия президент и главен изпълнителен директор на Камарата на САЩ Томас Дж. Донохю
Г-н Кирил Домусчиев с Посланик Карол Б. Халет, съветник в Камарата на САЩ и бившия президент и главен изпълнителен директор на Камарата на САЩ Томас Дж. Донохю

Кирил Домусчиев се обърна към събралите се, като подчерта необходимостта от насърчаване на повече чуждестранни инвестиции от Европа в Съединените щати, и особено от България, за укрепване на трансатлантическите връзки и стимулиране на нови отношения.

„През 2005 г. нашата първоначална цел беше да навлезем на пазара на САЩ чрез износ на фармацевтични и здравни продукти за животни на Huvepharma от нашите европейски производства. Накратко, новият ни главен изпълнителен директор на Huvepharma USA, Глен Уилкинсън, ме убеди, че трябва да инвестираме в производство и тук. Седемнадесет години по-късно, след като следвахме внимателно дефинирана стратегия за растеж, ние присъстваме в шест американски щата с пет завода и два центъра за научноизследователска и развойна дейност. Нашите продукти се продават в цялата страна. Ние не само се научихме да се конкурираме на този голям пазар, но и да станем водеща компания в бранша. Гордеем се с тези постижения”, каза г-н Домусчиев. „Ще продължим да се стремим да доставяме най-добрите иновативни продукти, за да гарантираме здравето на животните“.

Като член на Консултативния съвет на Президента, Huvepharma ще има глас в ексклузивните сесии на Камарата по икономически, сигурност, регулаторни и търговски въпроси с водещи експерти, държавни служители и членове на Конгреса. Посланик Халет подчерта как бизнес опитът на г-н Домусчиев в България, ЕС и Съединените щати съответства на мисията на Камарата за насърчаване на по-широки трансатлантически бизнес връзки за стимулиране на икономическия растеж тук, у нас, и в Европа.

Huvepharma USA стартира през 2005 г. и разполага със заводи и изследователски центрове в шест американски щата: Арканзас, Колорадо, Флорида, Мисури, Небраска и Северна Каролина. Тя е със седалище в щата Джорджия. Компанията се превърна в лидер на американския пазар за ветеринарни фармацевтични продукти и други помощни средства за здравето на животните.

Търговската камара на САЩ е най-голямата бизнес организация в света. Нейните членове варират от малки бизнеси и търговски камари в цялата страна, които подкрепят своите общности, през водещи индустриални асоциации и глобални корпорации, които са иновативни лидери и решават предизвикателствата на света, до нововъзникващи и бързо развиващи се индустрии, които оформят бъдещето. Камарата е създадена през 1912 г. и седалището ѝ е във Вашингтон.

През 2019 г. г-н Домусчиев получи отличието „Почетен гражданин на Небраска“ заради направените от „Хювефарма“ инвестиции в щата. Година по-рано пък компанията бе отличена от кмета на Сейнт Луис, Мисури, с наградата „Бизнес на годината“ за подпомагане на икономическото развитие на града.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Скандал на концерт на Coldplay: Крис Мартин обвинен в унижение на израелски фенове

Скандал на концерт на Coldplay: Крис Мартин обвинен в унижение на израелски фенове

Любопитно Преди 7 минути

Видеоклип от случката, заснет на стадион „Уембли“ в Лондон в неделя вечер, бързо стана популярен

Марио Рангелов се е отказал от депутатския си имунитет

Марио Рангелов се е отказал от депутатския си имунитет

България Преди 8 минути

момента Марио Рангелов е народен представител, нечленуващ в парламентарна група, след като напусна групата на "Алианс за права и свободи"

Салма Хайек впечатли с огненочервен бански на 59-ия си рожден ден

Салма Хайек впечатли с огненочервен бански на 59-ия си рожден ден

Любопитно Преди 34 минути

Хайек отпразнува рождения си ден на яхта, със слънчеви очила и на фона на живописен залез над океана

Горещ политически сезон: Ще има ли нов вот на недоверие срещу правителството?

Горещ политически сезон: Ще има ли нов вот на недоверие срещу правителството?

България Преди 48 минути

Депутатите се завърнаха в пленарната зала след 33-дневна ваканция

Близки на пребития таксиметров шофьор в Шумен се страхуват да не се потули случая

Близки на пребития таксиметров шофьор в Шумен се страхуват да не се потули случая

България Преди 1 час

"Психически не съм много добре след този случай. Имам счупена челюст. Бях със силно главоболие. Имах замъглено зрение"

Тонове почистен боклук, кен преси и Пиринско Чисти Планини

Тонове почистен боклук, кен преси и Пиринско Чисти Планини

България Преди 1 час

Доброволчески акции за почистване и личната отговорност са път към чисти планини

От "Брекзит" до коронацията: Седем скандални разкрития от новата кралска книга

От "Брекзит" до коронацията: Седем скандални разкрития от новата кралска книга

Любопитно Преди 1 час

„Властта и дворецът“, която ще излезе следващата седмица, разглежда сложните отношения между монархията и политиката

<p>Каква ще е съдбата на ватмана, който допусна дерайлирането на трамвай в София</p>

Предупреждение или уволнение грози ватмана, допуснал дерайлирането на трамвай в София

България Преди 1 час

Това обяви Милен Миньов, началник на отдел „Технически и качествен контрол“ от "Столичен електротранспорт"

Ивайло Мирчев: Внасяме вот на недоверие за завладяна държава

Ивайло Мирчев: Внасяме вот на недоверие за завладяна държава

България Преди 1 час

Народните представители се събират днес на първо заседание от есенната сесия на 51-вото НС

<p>Кметът на район &quot;Средец&quot; с коментар за щетите от дерайлиралия трамвай в София</p>

Щетите от дерайлиралия трамвай в София са за "десетки хиляди левове"

България Преди 1 час

Още вчера сутринта започна работа от експерти по оценяване на щетите, каза той

Земетресение от 6 по Рихтер разтърси Камчатка

Земетресение от 6 по Рихтер разтърси Камчатка

Свят Преди 1 час

Засега няма данни за пострадали хора и нанесени материални щети

<p>Русия разкри какво иска от Украйна за траен мир</p>

Лавров: Преговорите продължават с нови териториални реалности

Свят Преди 2 часа

Лавров заяви, че Москва очаква неутрален, извънблоков и безядрен статут на Украйна

Русия отрече обвинения в подслушване на правителството в Аржентина

Русия отрече обвинения в подслушване на правителството в Аржентина

Свят Преди 2 часа

Руското посолство отрече всякакво участие и отхвърли „публичните спекулации“

<p>Кадри показват пожар над&nbsp;столичния квартал &quot;Илиянци&quot;</p>

Овладян е пожарът в склад за фолио в столичния квартал "Илиянци"

България Преди 2 часа

Движението в района се осъществява нормално

Вяра в смутни времена: Историите на Св. Фива и Св. Антим

Вяра в смутни времена: Историите на Св. Фива и Св. Антим

Любопитно Преди 2 часа

Тя е първата жена с такова служение, упомената в Новия Завет

Разсекретиха хиляди документи от скандала "Епстийн"

Разсекретиха хиляди документи от скандала "Епстийн"

Свят Преди 2 часа

Засега не е ясно какво ново съдържат публикуваните досега материали