18-годишната Магдалена от Хасково е удушена с примка, тялото ѝ - открито в бидон
Източник: БТА

Н а 26 април 17-годишен умишлено е умъртвил 18-годишната Магдалена Русева. Убийството е извършено по особено мъчителен начин - затягане чрез примка от въже или друга връв, която предстои да бъде установена. Жертвата е удушена. На момчето е повдигнато обвинение. Това съобщи на брифинг окръжният прокурор на Хасково Иван Стоянов, съобщи NOVA.

Протест пред полицията в Хасково след убийството на Магдалена Русева

"Има данни, че убийството е извършено не на адреса, на който в бидон е открито тялото на момичето. Деянието е извършено сутринта. Извършителят изцяло е съдействал на оперативните служби. По жертвата е имало единствено следи по врата от удушаване. Безспорно е настъпил срив в отношенията им. Експертиза ще установи дали е имало и друг вид насилие. Не е ясно дали са имали връзка. Момчето няма данни за предишни криминални прояви", заяви прокурорът. 

Припомняме, че на 30 април в изоставена къща в Хасково беше открито тялото на издирваното от 4 дни 18-годишно момиче. Магдалена Русева беше обявена за издирване в събота.

Намериха мъртво изчезналото момиче от Хасково

По подозрение за убийство беше задържан 17-годишен младеж, с когото момичето е било видяно за последно. Според държавното той е привлечен като обвиняем, като има доказателства, които категорично сочат виновността му. "Ще бъде внесено искане за постоянна мярка за непълнолетния извършител. Двамата са ученици в една и съща гимназия. Ще пледираме за максимално наказание, въпреки че е непълнолетен. Разследването се провежда от следовател", заяви прокурор Стоянов.

Директорът на ОД на МВР в Хасково Иван Расоков заяви, че веднага щом е подаден сигнал, момичето е обявено за общодържавно издирване. "Снети са обяснения от лица, разпитани са нейни близки. Направен е обход на района на Хасково, извършили сме необходимите действия при изчезнал човек, снети са и записи от камери. Провели сме беседи със съученици и приятели. От тях имахме данни, че може би с укривала от родителите си. Работили сме по всички възможни версии, включително убийство и самоубийство. Категоричен съм, че отвличане няма, момичето само е отишло при момчето. Имало е и още един човек, който си е тръгнал и ги е оставил сами. Къщата, в която е извършено убийството, е била проверена, но тялото е било преместено още в деня на извършване на деянието. Знам, че двамата са били приятели от дълго време", обясни Расоков. Той уточни, че би удовлетворил исканията на близките на момичето да си подаде оставката, само ако вътрешният министър му я поиска.

"Той е искал да я изпрати, но момичето е отказало. Това разказва задържаният. Едно от доказателствата е видеозапис, на него ясно се виждат неща. Задържаният призна, че е извършил убийството. Няма данни да е имал съучастници", разкри още Расоков.

При първоначалното издирване полицията откри мобилния ѝ телефон, като тогава не бяха намерени доказателства за отвличане. Днес от 17 ч. близки и приятели на 18-годишната Магдалена Русева организират протест пред Районното управление в Хасково заради "бездействието на органите на реда". 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ООН: Рекорден брой цивилни убити и ранени в Украйна

ООН: Рекорден брой цивилни убити и ранени в Украйна

Свят Преди 4 часа

Нападенията с дронове край фронтовата линия са довели до 24% от жертвите

Пожар в землището на Угърчин

Пожар в землището на Угърчин

България Преди 4 часа

На място са пет екипа на пожарната, много доброволци, помагат и земеделски производители с техника

Пожар в защитена местност край Тутракан

Пожар в защитена местност край Тутракан

България Преди 6 часа

Гъстият дим се вижда от километри

След акцията в оръжейна фирма: Няма данни за задържани

След акцията в оръжейна фирма: Няма данни за задържани

България Преди 6 часа

Неизвестно остава и какво точно е поискало в молбата си за правна помощ Националното антикорупционно бюро на Украйна

Вучич не може да се кандидатира за президент повече

Вучич не може да се кандидатира за президент повече

Свят Преди 8 часа

Той посочи, че и през ум не му минава да променя конституцията

Тайфун удари Тайван - изчезнал, десетки ранени

Тайфун удари Тайван - изчезнал, десетки ранени

Свят Преди 8 часа

Проливните дъждове заплашват да нанесат още по-големи щети

<p>Мъж от Пловдив отправил заплахата към самолета до Лондон</p>

Арестуваха мъж от Пловдив за терористичната заплаха към самолета до Лондон

България Преди 9 часа

Заради сигнала самолетът беше отклонен от въздушното пространство на Чехия

<p>Заплаха със смърт за журналисти на N1 TV в Сърбия</p>

Международни организации за медийна свобода реагират на нападение над екип на N1 TV

Свят Преди 9 часа

Комитетът за защита на журналистите изрази загриженост от тормоза над екипа на N1 TV

Шефът на ЕЦБ показа българското евро

Шефът на ЕЦБ показа българското евро

Свят Преди 9 часа

Лагард: Разгледайте за първи път дизайна на българската монета от 1 евро

<p>Джеси Джей:&nbsp;Косата ми пада &bdquo;като луда&ldquo;, боли ме&nbsp;5 седмици след операцията</p>

Джеси Джей: Косата ми пада „като луда“ след мастектомията, усещам болка 5 седмици след операцията

Свят Преди 10 часа

Джеси Джей споделя как тялото й се е променило след мастектомията

Причината за смъртта на Лони Андерсън е разкрита

Причината за смъртта на Лони Андерсън е разкрита

Свят Преди 10 часа

Актрисата почина на 3 август на 79-годишна възраст, само дни преди юбилея си

Обвиниха адвокатски сътрудник за имотни измами и принуда

Обвиниха адвокатски сътрудник за имотни измами и принуда

България Преди 10 часа

Наньо Турлаков е с две обвинения и е в ареста за срок до 72 часа

Вкараха в затвора македонски наркотрафикант в България

Вкараха в затвора македонски наркотрафикант в България

България Преди 10 часа

Подсъдимият е признат за виновен за контрабанда на високорисково наркотично вещество

Незаконни убийства в България отчитат САЩ

Незаконни убийства в България отчитат САЩ

България Преди 10 часа

Какво гласи частта за България от доклада на Държавния департамент на САЩ за правата на човека

<p>Скандалните коментари за Кейт, запалили&nbsp;семейна война в кралското семейство</p>

Принц Андрю и "неприятните коментари" за Кейт Мидълтън предизвикаха вражда с принц Уилям

Свят Преди 10 часа

Оскърбеният херцог на Йорк е в отчуждение както с принц Уилям, така и с принц Хари от години

"Умореното момиче“: Когато сенките под очите станат тенденция

"Умореното момиче“: Когато сенките под очите станат тенденция

Любопитно Преди 10 часа

Най-новата мода в красотата е да изглеждаме уморени, недоспали и леко болни