Д войното убийство на майката и детето шокира жителите на Джебел, и малкото хора, които проговарят, настояват за незабавното наказание на убиеца, предаде кореспондентът на БГНЕС за Кърджалийска област.

Подобен кървав случай джебелчани не си спомнят да е имало в района. Вчера сутринта криминалистите се натъкнаха на зловеща гледка в жилището до гимназията в градчето, огледът трая до вечерта.

Самотната майка Джейлян Юсуф, на 24 години и 7-годишната й дъщеричка Джейда били посечени, най-вероятно с нож, а апартаментът бил целият опръскан с кръв. Според роднини на мъртвите първолачето било много по-жестоко ранено. "Смърт за убиеца на ангелчето ни, изгоряхме!", безутешни са бившата свекърва на Джейлян и жените, скупчени около нея. Други близки от страната на бившия съпруг Орхан шушукат, че последният мъж, с когото покойната поддържала връзка, е изчезнал преди седмица в чужбина. Според разследващите именно преди около седмица е извършено бруталното убийство. В понеделник майката и дъщерята са били живи.

Също преди седмица малката Джейда гостувала на баща си в родното му село Метличина, което е към кметство Кърчовско в Кирковската община. Майката изпратила детето с автобус до селото самичко. Във Фейсбук той е публикувал особена своя снимка, на която е вдигнал два пищова с ръцете си нагоре. "Неизживяно детство и незряло майчинство. Родителите й от 15 години са на гурбет в Германия и печелят доста добре, пращат редовно големи суми, за да е спокойна Джейлян за харчовете си. Тревожеха се от нейната разхайтеност. Много се мъчиха да я приберат при себе си, но тя не се съгласяваше. Брат й Джан обаче е при тях. Те са много съвременно и интелигентно семейство", коментира близка до тях учителка, настояла за анонимност.

Джейлян нямала навършени 15 години, когато пристанала на вече пълнолетния Орхан, а момиченцето се родило скоро след това. Дете да роди дете и да го гледа в къщата на свекър и свекърва, без подкрепа и помощ от собствените си родители, това е и безотговорно, и детинско решение, коментира през сълзи учителката. "Искам смърт за изверга, който уби малкото ангелче. Ако няма правосъдие, нека тоягата да играе", призовава жената, сломена от вестта за грозната смърт.

Според съкрушените приятелки на убитата, тя е била жива в понеделник и в перфектна кондиция. Същия ден Севдалина Богданова й гостувала, приготвили торта-руло, което момиченцето обожавало. Джейлян винаги разполагала с пари, шопингът в моловете й бил страст. Често гостувала на родителите си в Германия, но така и не напуснала Джебел. Последно е била при тях в началото на ноември 2013 г., когато и дъщеричката й духнала свещта за 7-ия си рожден ден. Беше много добра и грижовна майка, страхотна домакиня, казват дружките и съседите й, попарени от случая.
По неофициална информация екссъпругът е задържан в Районното полицейско управление, а други трима бивши приятели на убитата са били извикани за разпит.
Снощи чак в 19:45 часа линейка на многопрофилната болница в Кърджали прибра труповете на убитите майка и дъщеря. Разследването продължава, наблюдаващият прокурор Светлозар Лазаров обеща изявление в понеделник. /БГНЕС

-------------------------------------
Личните снимки на жертвите на бруталното двойно убийство във Фейсбук са предоставени на БГНЕС от техни близки.
/

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Католиците в България посрещат Възкресение Христово

Католиците в България посрещат Възкресение Христово

България Преди 2 минути

В град Раковски се намира една от най-големите католически общности у нас

САЩ арестуваха племенницата на Касем Солеймани и дъщеря ѝ, след като отмениха визите им

САЩ арестуваха племенницата на Касем Солеймани и дъщеря ѝ, след като отмениха визите им

Свят Преди 38 минути

Държавният секретар Марко Рубио лично е отменил статута на Хамиде Солеймани Афшар, обвинявайки я, че е възхвалявала „Великия Сатана“ и иранския режим, докато живее на американска земя

Загадката на най-древния ген: Защо някои хора имат нужда от повече месо, за да спасят паметта си?

Загадката на най-древния ген: Защо някои хора имат нужда от повече месо, за да спасят паметта си?

Любопитно Преди 3 часа

Нови проучвания разкриват, че необработеното месо може да предпази носителите на рискови гени от Алцхаймер. Междувременно японски учени доказаха, че дори рядкото готвене у дома намалява риска от деменция с близо 30%, стимулирайки мозъчната дейност

,

Мелони обсъди енергийната криза с емира на Катар

Свят Преди 3 часа

Мелони пристигна в Катар след посещение в Рияд, където се срещна с престолонаследника на Саудитска Арабия принц Мохамед бин Салман

,

Арестуваха един от най-опасните италиански мафиоти в Амалфи

Свят Преди 4 часа

Роберто Мацарела е открит в луксозна вила на Амалфийското крайбрежие

,

Съоснователят на "Телеграм": Опитът на Русия да спре VPN блокира банките и метрото

Свят Преди 4 часа

Павел Дуров обяви, че милиони руснаци се обединяват срещу „абсурдните ограничения“, докато властите в Москва се опитват да наложат държавното приложение МАКС и обвиняват „Телеграм“ в съучастие с тероризма

След седмици на блокада: Първи кораби със стоки влизат в иранските пристанища

След седмици на блокада: Първи кораби със стоки влизат в иранските пристанища

Свят Преди 4 часа

Техеран разреши преминаването на товари от първа необходимост през Ормузкия проток, но при строга координация с властите. Решението идва след почти пълната блокада на ключовия воден път, наложена в отговор на атаките от края на февруари

Най-големите звезди във Вселената могат да експлодират

Най-големите звезди във Вселената могат да експлодират

Свят Преди 5 часа

Учените отдавна разглеждат теорията за такива ултрамощни свръхнови

<p>Зеленски пристигна в Истанбул за разговори с Ердоган</p>

Володимир Зеленски пристигна в Истанбул за разговори с Ердоган

Свят Преди 5 часа

Зеленски ще се срещне и с Вселенския патриарх Вартоломей

"Той беше светла душа": С аплодисменти изпратиха Кирил Ампов в последния му път

"Той беше светла душа": С аплодисменти изпратиха Кирил Ампов в последния му път

България Преди 5 часа

Ампов си отиде на 77-годишна възраст, оставяйки след себе си богато творчество и ярка следа в българската музика

Откриха най-високото виенско колело в България в сърцето на София

Откриха най-високото виенско колело в България в сърцето на София

България Преди 7 часа

Атракционът е произведен в Нидерландия през 2024 година

Втори турски кораб премина през Ормузкия проток

Втори турски кораб премина през Ормузкия проток

Свят Преди 7 часа

Общо 13 съда остават блокирани след ескалацията в Близкия изток

Техеран обещава "скъпоценна награда", ако бъде заловен пилота от сваления американски изтребител

Техеран обещава "скъпоценна награда", ако бъде заловен пилота от сваления американски изтребител

Свят Преди 8 часа

Иран предлага 60 000 долара за предаване на пилота, докато продължава издирването след свалянето на F-15

Тежка катастрофа на бул. „България“ в София: Лек автомобил и такси се удариха рано сутринта

Тежка катастрофа на бул. „България“ в София: Лек автомобил и такси се удариха рано сутринта

България Преди 8 часа

Инцидентът е станал на кръстовището с бул. „Иван Евстратиев Гешов“, няма пострадали, а причините се изясняват от полицията

Руски дрон атакува жилищна сграда в Суми

Руски дрон атакува жилищна сграда в Суми

Свят Преди 8 часа

Най-малко трима души са ранени, съобщават местните власти