С енатът на САЩ одобри Стенли Фишер за заместник-председател на Федералния резерв (Фед, изпълняващ функциите на централна банка на САЍЩ). В хода на гласуването в горната камара на Конгреса в четвъртък кандидатурата на Фишер бе подкрепена от 63 сенатори, а 24 гласуваха против.
По-рано Сенатът одобри Фишер като член на Борда на управителите на Федералния резерв, а за назначаването му за заместник-председател се наложи допълнително гласуване. Фишер бе номиниран за този пост от президента Барак Обама през януари тази година. Той беше управител на Централната банка на Израел през 2005-2013. Според Белия дом, "успешно проведел израелската икономика през световната финансова криза". Преди шеф на израелската центална банка, в периода 2002-2005 г. той беше заместник-шеф на финансово-банковата компания "Ситигруп". И в периода 1994-2001 е работил като първи заместник-управляващ директор на МВФ. /БГНЕС
/
Стенли Фишер одобрен от Сената на САЩ за зам.-шеф на Фед
Сенатът на САЩ одобри Стенли Фишер за заместник-председател на Федералния резерв (Фед, изпълняващ функциите на централна банка на САЍЩ). В хода на гласуването в горната камара на Конгреса в четвъртък кандидатурата на Фишер бе подкрепена от 63 сенатори, а 24 гласуваха против.
13 юни 2014, 00:01