Р ъководството на международното летище в Хамбург отмени около 130 полета заради ураганния циклон "Ксавер", който днес бушува в северната част на Германия.
На пътниците е било съобщено да поддържат постоянна връзка със своите авиокомпании, за да получават информация за полетите си. Както беше съобщено по-рано, прекратено е също движението на фериботите между континенталната част на страната и островите в Северно море. Няма да работят и коледните панаири в Бремен, Кил, Любек и Хамбург.
Много учебни заведения в тази част на страната са останали затворени най-малко за един ден. Според метеоролозите циклонът ще бъде най-мощният за последните няколко десетилетия. Спасителните служби съветват гражданите да напускат домовете си само при неотложна необходимост. /ИТАР-ТАСС /
Поради бушуващ циклон отменят десетки полети в Хамбург
Ръководството на международното летище в Хамбург отмени около 130 полета заради ураганния циклон "Ксавер", който днес бушува в северната част на Германия.
5 декември 2013, 15:56