А мбицирани сме голф индустрията да продължи да бележи сериозен ръст, заяви министърът на икономиката Драгомир Стойнев.
Той и заместникът му с ресор туризъм Бранимир Ботев участваха в церемонията по връчването на призовете на Международната асоциация на голф туроператорите IAGTO (International Association of Golf Tour Operators). Българският голф комплекс "Тракийски скали" завоюва авторитетната награда "Европейски голф курорт за 2014 г.". Клубът до нос Калиакра грабна отличието на заключителната гала вечер от Световното изложение за голф туризъм IGTM (International Golf Travel Market) в Коста Дорада (Испания), съобщиха от МИЕ. Класацията се определя от гласовете на членовете на IAGTO – над 516 туроператорски агенции от 62 страни. Критерии за вота са удовлетвореност на клиентите, качество на игрището и на условията за настаняване, съотношение качество–цена, подкрепа от партньори и др.
Голяма чест е, че тази престижна награда се печели от български голф курорт, заяви на тържеството министър Драгомир Стойнев. Той подчерта, че при силната конкуренция в голф индустрията по света за страната ни е от огромно значение високата оценка на световната браншова организация на голф туроператорите. Тази награда показва, че дори и една млада голф дестинация като България може да се позиционира на първо място в Европа. Само за две години след откриването си клуб "Тракийски скали" придоби световна популярност, а това е знак, че голф индустрията в България бележи сериозен ръст, каза още г-н Стойнев. Според него това е признание не само за курорта, но и за туризма в Югоизточна Европа. Отличието е голяма отговорност и затова сме амбицирани България да стане престижна "Signature" дестинация с доказана репутация. Ще продължим да поддържаме високото ниво на услугите в нашите голф комплекси, които да предоставяме на играчи от цял свят, обобщи министърът.

Отличието в Коста Дорада е ново голямо признание за България, твърдят експерти. През 2011 г. на IGTM в Белек (Турция) страната ни получи също от IAGTO приза "Неразкрита голф дестинация за 2012 г." ("Undiscovered Golf Destination for 2012").
Преди церемонията министър Стойнев и зам.-министър Ботев се срещнаха с президента на IAGTO Питър Уолтън и разгледаха изложението. На него България се представи с рекламен щанд с участието на Министерството на икономиката и енергетиката и 5 туристически фирми, специализирани за голф и СПА услуги. Изложителите споделиха пред министър Стойнев, че интересът към българските голф и СПА оферти расте трайно.
Състоя се и видеопрезентация на страната ни като нова, но перспективна дестинация. У нас голфът се развива активно едва от десетина години, но вече предлага база със световни качества. Изградени 8 голф игрища, които съчетават красива природа, приятен климат, СПА услуги, а някои и близост до Черно море. Нашите голф туроператори поддържат много атрактивни цени в сравнение с други страни. Българските голф курорти се посещават предимно от туристи от Русия, Великобритания и Ирландия, Украйна, Македония, Румъния, но и от доста българи. Потенциални пазари са скандинавските страни, Германия, Франция, Холандия, Чехия и др.
Голф комплексът "Тракийски скали" край Каварна е открит през 2011 г. Негов дизайнер е прочутият експерт Гари Плеър. През месец май клубът бе домакин на професионалния турнир от европейския тур Volvo World Match Play Championship 2013. Състезанието с награден фонд 3 млн. евро бе отразено от над 250 световни медии и гледано от над 1,5 млрд. души.
IGTM e най-голямото събитие за професионалисти в туристическата голф индустрия. 16-ото издание на борсата се състоя от 11 до 14 ноември 2013 г. Всяка година домакин е различна страна. Сега в него се включиха около 1500 професионалисти, в това число около 400 голф туроператора от 70 държави. /БГНЕС /

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Орбан обвини Киев за намерените експлозиви в сръбския участък на газопровод

Орбан обвини Киев за намерените експлозиви в сръбския участък на газопровод

Свят Преди 5 часа

"Украйна от години работи за прекъсване на (руските) газови доставки за Европа", каза унгарският премиер

Израелският военен началник обеща засилване на ударите срещу "Хизбула" в Ливан

Израелският военен началник обеща засилване на ударите срещу "Хизбула" в Ливан

Свят Преди 6 часа

Това заяви началникът на израелската армия, генерал-лейтенант Еял Замир

Китай и Русия обсъдиха деескалация на конфликта в Близкия изток

Китай и Русия обсъдиха деескалация на конфликта в Близкия изток

Свят Преди 8 часа

Китай и Русия са близки икономически и политически партньори, като отношенията им се задълбочиха още повече след руската инвазия в Украйна през 2022 г.

,

Гардиън: Унгария избира между досегашния курс и промяна

Свят Преди 9 часа

Унгарците ще гласуват на 12 април на най-значимите избори в Европа тази година

,

Северна Македония намали акцизите на горивата

Свят Преди 9 часа

Решението беше обявено на пресконференция от премиера Християн Мицкоски

.

Десетки мигранти са в неизвестност след корабокрушение в Средиземно море

Свят Преди 10 часа

От началото на 2026 г. най-малко 683 мигранти са загинали или са в неизвестност при опити да прекосят морето

Сбогом на Малдивите и Венеция? Учените посочиха кои легендарни дестинации губим завинаги

Сбогом на Малдивите и Венеция? Учените посочиха кои легендарни дестинации губим завинаги

Любопитно Преди 10 часа

Учени предупреждават, че много легендарни места ще изчезнат завинаги

,

Полицията в Залцбург залови българи крадци на гуми

Свят Преди 10 часа

В петък вечер двамата българи – на 45 и 48 години – отишли с микробус до склад на фирма за продажба на гуми с намерението да влязат вътре с взлом

.

Кралското семейство се събра в Уиндзор за Великден, бившият принц Андрю остана в сянка

Любопитно Преди 11 часа

Крал Чарлз III и принцеса Кейт присъстваха на традиционната литургия в параклиса „Сейнт Джордж“, докато скандалите около по-малкия брат на монарха доведоха до неговото отсъствие

Зеленски: Русия предоставя на Иран разузнавателна информация за израелски енергийни обекти

Зеленски: Русия предоставя на Иран разузнавателна информация за израелски енергийни обекти

Свят Преди 11 часа

Това заяви президентът на Украйна Володимир Зеленски на 5 април – поредното от серия украински твърдения, че Москва оказва военна подкрепа на Техеран

„Вторник ще бъде Денят на електроцентралите“: Доналд Тръмп с остра закана към Техеран

„Вторник ще бъде Денят на електроцентралите“: Доналд Тръмп с остра закана към Техеран

Свят Преди 12 часа

Американският президент предупреди Иран, че страната ще се превърне в „ад“, ако не отвори Ормузкия проток, и обяви предстоящи удари по цивилни обекти

Атанас Запрянов: Самостоятелната отбрана е непосилна за България

Атанас Запрянов: Самостоятелната отбрана е непосилна за България

България Преди 12 часа

Военният министър подчерта, че сигурността на страната е гарантирана чрез НАТО

Орбан: Откриха експлозиви в Сърбия край газопровод, доставящ газ за Унгария

Орбан: Откриха експлозиви в Сърбия край газопровод, доставящ газ за Унгария

Свят Преди 12 часа

Унгарският премиер заяви, че президентът на Сърбия Александър Вучич го е информирал в телефонен разговор

Сикрет Сървис разследва стрелба до Белия дом

Сикрет Сървис разследва стрелба до Белия дом

Свят Преди 13 часа

След "обстойно претърсване на парка и околността" не е бил открит заподозрян, се посочва в изявлението

Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив

Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив

България Преди 13 часа

Причините за инцидента все още се изясняват

Вучич: Открити са взривни вещества край газопровода "Балкански поток"

Вучич: Открити са взривни вещества край газопровода "Балкански поток"

Свят Преди 14 часа

Вучич предупреди за сериозна заплаха за енергийната инфраструктура