Бареков: Искаме избори три в едно
Николай Бареков   

"Искаме избори три в едно", каза лидерът на "България без цензура" Николай Бареков.

При опъването на палатките пред президентството Бареков коментира: "До формалния край на мандата на Плевнелиев ще бъдем тук, но не вярвам, че той ще изкара мандата си до край. Ние идваме и ще бъдем пред "Дундуков 2", а моят път е да вляза тук като президент или в Народното събрание."

Идеята на палатката била да дава правни консултации на граждани, които са върнати от администрацията на президента.

Според Бареков, Плевнелиев трябва да си подаде оставката, защото разследванията, които излизат за него, били много сериозни. "Уведомил съм прокуратурата и НАП за всички нередности, които са свързани с него. Той продължава да действа с Иво Прокопиев, с няколко офшорни компании. След това разследване няма как да не се стигне до импийчмънт", разясни Бареков. Той отбеляза, че площадът в Петрич е бил пълен за срещата с него и че

ще регистрират партията по-рано, като за учредителното събрание мислят да ангажират зала "Арена армеец"

в София. Лидерът на "България без цензура" отбеляза, че почти всички малки провинциални структури на "Движение на България на гражданите" са решили да се влеят в неговата формация, както и голяма част от СДС го подкрепяла.

Бареков отбеляза, че е готов на диалог с всички хора и формации, които не са компрометирани от властта и са с чисто минало. "Ние сме хора, които обичат Европа, но повече от нея обичаме България. За нас ляво и дясно са остарели политически модели. Ще има нов модел и ние ще бъдем основна фигура в него", поясни Бареков и продължи:

"Ние мислим, че ГЕРБ се провали като опозиция, а парламентът е в насипно състояние. Крадат се наши идеи. Борисов и Цветанов не дават градивни идеи за страната, а за капак беше гласуван и псевдо-фалшивият мораториум за забрана за закупване на земеделски земи от чужденци".

Бареков прогнозира и разпадането на ГЕРБ през идните дни, защото Борисов няма да може да обясни за офшорната си компания. Оказа се, че са прикривали данъци и са дублирали тяхна фирма в България, каза той.

"Вероятно става дума за производство на синтетична дрога, въпреки че фирмата е регистрирана като производител на химикали и текстил. Става дума за сериозни нарушения и ще сезирам Интерпол и американските служби, както и партньорските служби на България. Другата седмица ще има и повече подробности по темата.

Оттук нататък предстоят събития, които ще разтърсят държавата, а след 6 месеца аз ще управлявам държавата като премиер. Ще нося и политическата отговорност за решенията си. Доказал съм се като управленец и в телевизията. Познавам добре всичките си врагове и знам, че те се страхуват от мен", каза още Бареков.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Девет полицаи загинаха при израелски удар в Газа

Свят Преди 1 минута

Атаките се случват въпреки примирието, влязло в сила на 10 октомври

Пропускателният пункт "Рафах" се отваря частично в сряда

Пропускателният пункт "Рафах" се отваря частично в сряда

Свят Преди 35 минути

Пунктът беше затворен след съвместния израелско-американски удар срещу Иран

МАЕ: Стратегическите запаси от петрол ще бъдат освободени незабавно Азия и Океания

МАЕ: Стратегическите запаси от петрол ще бъдат освободени незабавно Азия и Океания

Свят Преди 3 часа

Това съобщи Международната агенция по енергетика

Две години по-късно: Защо медицинските хеликоптери не спасяват достатъчно животи

Две години по-късно: Защо медицинските хеликоптери не спасяват достатъчно животи

България Преди 3 часа

Въздушните линейки са извършили само около 200 мисии у нас

.

Песков: Преговорите за Украйна са на пауза, САЩ имат други приоритети в момента

Свят Преди 4 часа

По думите му европейските страни правят грешка, настоявайки Киев да продължи военните действия срещу Москва

,

5 модни неща за пролетта, които задължително трябва да са в гардероба ви

Любопитно Преди 5 часа

Една от основните тенденции на сезона се завръща от 2000-те

Зеленски: Украйна трябва да затегне правилата за износ на дронове

Зеленски: Украйна трябва да затегне правилата за износ на дронове

Свят Преди 5 часа

Украинският президент обясни, че правителството му вече е отпратило предупреждение към една компания

,

26 самолета и 7 кораба: Тайван алармира за масирано китайско присъствие

Свят Преди 6 часа

Китай е решен да завземе острова, ако се наложи и със сила

,

„Враговете да внимават“: Ким Чен Ун тества ракети, способни да носят тактическо ядрено оръжие

Свят Преди 6 часа

По данни на КЦТА ракетите са поразили цел на остров в Източно море на разстояние около 364,4 километра с „точност от 100 процента“

,

Кои са водачите на листите на ГЕРБ

България Преди 6 часа

Партията публикува информацията в своя Instagram профил

Иранските Гвардейци заплашиха Нетаняху с убийство

Иранските Гвардейци заплашиха Нетаняху с убийство

Свят Преди 7 часа

Заплахата идва на фона на нова ескалация на конфликта между Иран, Израел и Съединените щати

<p>&quot;Това е истинска катастрофа&quot;:&nbsp;Токсичен &quot;черен дъжд&quot; падна над Техеран</p>

Токсичен „черен дъжд“ падна над Техеран след ударите по нефтени съоръжения

Свят Преди 7 часа

Стълбове от тъмен дим бяха наблюдавани и в други части на региона през двете седмици на войната

Франция гласува на местни избори - тест преди президентския вот през 2027 г.

Франция гласува на местни избори - тест преди президентския вот през 2027 г.

Свят Преди 7 часа

Право на глас имат около 48,7 милиона избиратели

Нов кръг от търговски преговори между САЩ и Китай в Париж

Нов кръг от търговски преговори между САЩ и Китай в Париж

Свят Преди 8 часа

Разговорите се очаква да подготвят държавното посещение на президента на САЩ Доналд Тръмп в Пекин