A1 дарява средства за доброволци в COVID отделенията на три ключови болници
Източник: iStock Photos/Getty Images
3

А1 подкрепя здравната система в борбата с COVID-19, като направи дарение на УМБАЛСМ „Н.И. Пирогов“, УМБАЛ „Александровска“ и УМБАЛ „Св. Анна“. Компанията ще помогне на три от най-натоварените лечебни заведения в страната да мотивират доброволци – лекари, медици и санитари, които да работят в COVID отделенията на болниците в следващите месеци, които се очаква да бъдат критични по отношение на развитието на пандемията.

Дарението има за цел да подпомогне здравната ни система в условията на нарастващ брой заболели от коронавирусна инфекция. В момента проблем е не толкова осигуреността с болнични легла, а недостигът на квалифициран медицински персонал, който да се грижи за болните в лечебните заведения. Поради тази причина А1 ще подпомогне финансово „Пирогов“, „Александровска“ и „Св. Анна“ за привличането на около 100 лекари, медицински сестри и санитари, които да работят в COVID отделенията на болниците през следващите месеци.

„Груп СЕБ България“ направи дарение за медиците от ВМА и УМБАЛ „Александровска“

Изпълнителният директор на А1 България, Александър Димитров, коментира: „А1 и бизнесът в страната биха могли да помогнат за справянето с пандемията, като се ангажират с каузата и извън обичайните си бизнес операции, както направихме и през пролетта. Нещата се променят бързо и не трябва да чакаме. Поради тази причина ще подпомогнем финансово „Пирогов“, „Александровска“ и „Св. Анна“, за да наберат още доброволци, които да работят с болни от COVID-19 в идните тежки месеци. Надявам се този пример да бъде последван и от останалата част от бизнеса в страната, защото в момента всички имаме обща кауза.”

Проф. д-р Николай Габровски, заместник директор по лечебната дейност на УМБАЛСМ „Н.И.Пирогов“, коментира дарението за „Пирогов": „Осигуряването на финансов ресурс от А1, с който да привлечем още медици и санитари да се грижат за заболелите, е жест, който ценим високо. В настоящата ситуация имаме особено силна нужда от подкрепата на бизнеса и обществото, за да отговорим на нарастващия брой нуждаещи се. В „Пирогов“ има достатъчно персонал, но всички са изключително уморени от 6 месеца постоянен труд. За съжаление, много малко са доброволците, които влизат в отделенията за коронавирус, и с подкрепата на А1 ние ще имаме възможност да осигурим повече персонал в тях.“

Расте броят на дарителите в борбата с COVID-19

Дарението на А1 е продължение на подкрепата за здравната система, която компанията направи през пролетта с въвеждането на извънредни мерки в страната от 13 март. А1 подпомогна четири лечебни заведения с безвъзмездно дарение на пет дихателни апарата на УМБАЛ „Александровска“ и още три апарата на болници в Монтана, Добрич и Силистра. Средствата за тях бяха събрани в рамките на кампания за насърчаване на онлайн плащанията. Освен това телекомът даде редица дигитални бонуси на своите клиенти като мобилен интернет на максимална скорост, безплатен достъп до ТВ съдържание, минути и мегабайти в роуминг и други, за да им помогне да се справят с изолацията и социалната дистанция.

Коментари 3
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

3 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Последни

Макрон опита да скрие луксозен часовник в ефир

Макрон опита да скрие луксозен часовник в ефир

Свят Преди 42 минути

Днес милиони французи излязоха на улиците, имаше и сблъсъци с полицията

Русия търси 400 000 наемни войници

Русия търси 400 000 наемни войници

Свят Преди 53 минути

Целта да се избегне втора вълна на мобилизация

Отмениха част от полетите на „Луфтханза“ през летище София

Отмениха част от полетите на „Луфтханза“ през летище София

България Преди 3 часа

Германия се готви за сериозни нарушения на транспорта

Полша ще получи поне 3,5 млрд. евро компенсации от ЕС заради Украйна

Полша ще получи поне 3,5 млрд. евро компенсации от ЕС заради Украйна

Свят Преди 4 часа

Варшава е един от най-големите поддръжници на Киев от началото на войната

Испанският премиер: Да се вслушаме в Китай за Украйна

Испанският премиер: Да се вслушаме в Китай за Украйна

Свят Преди 4 часа

Педро Санчес ще посети китайската столица Пекин

Три български кораба са задържани на пристанище в Констанца

Три български кораба са задържани на пристанище в Констанца

Свят Преди 5 часа

Общо на корабите има десет български моряци

Протестите във Франция срещу пенсионната реформа

Иран призова Франция: "Вслушайте се в гласа на своя народ и избягвайте насилието срещу него"

Свят Преди 6 часа

Иран призова Франция да говори със своя народ и да се вслушва в гласа му

ЕК одобри 109 млн. евро за българските земеделци заради войната в Украйна

ЕК одобри 109 млн. евро за българските земеделци заради войната в Украйна

България Преди 6 часа

Помощта няма да надвишава 250 000 евро на получател

Две модерни трафик-кули следят денонощно акваторията в родното Черноморие

Две модерни трафик-кули следят денонощно акваторията в родното Черноморие

Технологии Преди 6 часа

Модерни дигитални технологии гарантират максимална безопасност на корабоплаването и свеждат до минимум риска от екологични инциденти

<p>Радев за арест на Путин: Въпросът е безсмислен</p>

Радев за арест на Путин: Въпросът в момента е безсмислен

България Преди 6 часа

Радев: България няма да даде снаряди на Украйна

Красиви или не толкова: Кои са най-привлекателните зодии

Красиви или не толкова: Кои са най-привлекателните зодии

Любопитно Преди 7 часа

Вижте кои са най-красивите представители на зодиака

Ще успее ли опозицията в Турция да детронира Ердоган?

Ще успее ли опозицията в Турция да детронира Ердоган?

Свят Преди 7 часа

На изборите този май турският президент ще бъде изправен пред най-голямото предизвикателство в 20-годишното си управление

Нова Броудкастинг Груп и УНИЦЕФ България обявиха стратегическо партньорство

Нова Броудкастинг Груп и УНИЦЕФ България обявиха стратегическо партньорство

Любопитно Преди 7 часа

Меморандумът отразява ангажимента на двете страни в подкрепа на децата и техните семейства в България

<p>Певицата Мария след ареста на съпруга ѝ: Добре съм</p>

Попфолк певицата Мария след ареста на мъжа ѝ: Добре съм

България Преди 7 часа

Съдът наложи домашен арест на Мирослав Соколов заради закана за убийство и нанесена телесна повреда

Сенатор поиска Румъния да анексира част от Украйна

Сенатор поиска Румъния да анексира част от Украйна

Свят Преди 7 часа

Диана Сосоака неведнъж е била критикувана за връзките си с Русия

Откриха 1,5 млн. евро в колата на семейство с бебе

Откриха 1,5 млн. евро в колата на семейство с бебе

България Преди 8 часа

Парите са били скрити в 8 плика