274 нови случаи на COVID-19, в три области няма нови случаи

П рез последното денонощие у нас са установени 274 нови случая на заразяване с коронавирус, при направени общо 2447 теста, сочат данните на Единния информационен портал. Така процентът на положителни проби бележи сериозен спад - от 18,22% в петък до 11,19% днес.

Към днешна дата са направени общо 1 157 730 теста.

За изтеклите 24 часа са починали 28 души с диагноза COVID-19 и общият им брой вече възлиза на 7604.

Най-много са заразените в София (76), Варна (44) и Бургас (35). Три са областите без нито един нов случай - Велико Търново, Пазарджик и Разград.

От началото на пандемията в страната ни са регистрирани общо 202 540 случая на зараза с новия коронавирус, от които понастоящем активни са 74 593. Излекуваните досега са 120 343, вкл. 816 за последното денонощие.

Броят на хоспитализираните сега е 4747, от които 462 са под интензивни грижи.

Броят на ваксинираните остава 4739, тъй като през последните 24 часа не извършена нито една ваксинация, показват данните на Единния информационен портал.

По света

Броят на потвърдените случаи с коронавирус в Германия се е увеличил за последното денонощие с 12 690 и е достигнал 1 755 351. Това сочат огласени днес данни на Института за заразни болести "Роберт Кох", предаде Ройтерс и БТА.

Починалите с диагноза COVID-19 в страната през изтеклите 24 часа са 336 и общият им брой от началото на пандемията вече възлиза на 33 960. 

Чехия регистрира 3441 случая на заразяване с коронавирус за последното денонощие, предаде ТАСС, като се позова на изявление на чешкото министерство на здравеопазването.

Общият брой на заразените с вируса в Чехия е вече 735 469. От тях оздравелите са 608 128. Към настоящия момент през лечение преминават 115 514 души, като 5777 от тях са хоспитализирани.

От началото на епидемията в Чехия бяха регистрирани 11 827 смъртни случая от коронавирус. Първият случай на заразяване в Чехия бе регистриран на 1 март миналата година. Оттогава в страната са направени 3 819 827 теста за коронавирус.

В Чехия на 27 декември започна кампания за ваксиниране срещу коронавируса. На 5 октомври бе въведен режим на извънредна ситуация, чийто срок изтича на 22 януари. Продължават да действат строги забрани във връзка с вируса, сред които е забраната да се излиза навън през нощта без неотложна необходимост. За нарушителите са предвидени глоби. Максималната сума на глоба за физически лица е 50 хиляди крони (около 1900 евро), а за юридически лица - 3 милиона крони (около 115 хиляди крони). За спазването на ограничителните мерки следи чешката полиция. 

Предвид нарастването на новите случаи с коронавирус от днес полунощ маските стават задължителни в някои закрити обекти в Сидни като молове, обществен транспорт, кинотеатри, молитвени домове, салони за красота, игрални зали и старчески домове.

Това съобщи премиерът на щата Нов Южен Уелс Гладис Береджиклян, цитирана от ДПА.

По думите й нарушителите ще бъдат глобявани с 200 австралийски долара (ок. 140 щатски долара).

Въпреки че новата ограничителна мярка за най-населения австралийски град влиза в сила тази нощ, контролът върху изпълнението й започва от полунощ в понеделник.

Увеличеният брой новозаразени в Сидни и предградията породи налагането и на забрана за събиране на повече от пет гости в жилище за новогодишно празненство.

Градските власти в Токио ще поискат от японското правителство да обяви отново извънредно положение заради увеличаването на новите случаи с COVID-19. Той съобщи днес вестник "Никей", цитиран от Ройтерс.

Столичният губернатор Юрико Коике ще отправи искането си на среща днес следобед с министъра на икономиката Ясутоши Нишимура, пише изданието, като се позовава на няколко източника.

Премиерът Йошихиде Суга отхвърля призивите за налагане наново на извънредно положение, каквото бе обявено през април през първата вълна на пандемията. На 31 декември новозаразените с коронавируса в Токио бяха рекордните 1337.

Здравните власти в Южна Корея обявиха днес, че в столицата Сеул и околностите се въвеждат безпрецедентни правила за социално дистанциране. Новата мярка, която включва забрана за събирането на повече от четири човека на едно място, ще е в сила до 17 януари.

Вчера в Южна Корея бяха регистрирани нови 824 случая с коронавирус, а в четвъртък броят им беше 1029, съобщи Ройтерс.

Тайландските здравни власти препоръчаха налагането на по-строги ограничения на предприятията и движението на хора в 28 провинции, включително в района на столицата, на фона на нарастването на броя на новозаразените, предаде Ройтерс.

Мерките, които трябва да бъдат одобрени от премиера Прают Чан-оча, предвиждат затварянето на някои предприятия и дейности, при които се събират хора, защото те представляват риск от заразяване за обществеността. Те препоръчват на хората в тези провинции да работят от дома си и да избягват ненужни пътувания извън своята провинция.

Властите в Банкок вече наредиха затварянето на училищата за две седмици, както и временно затваряне на детските градини, спортните зали, баровете и заведенията за масаж.

Днес Тайланд съобщи за 216 нови случая и 1 жертва. Страната успява да задържи броя на жертвите относително нисък от появата на коронавируса миналата година. До средата на декември броят на новите случаи оставаше едноцифрен.

Много от новите случаи са свързани с огнище сред мигриращи работници в провинция Самут Сакон, намираща се на юг от Банкок. Друго огнище е свързано с нелегални зали за хазарт в Източен Тайланд. И двете огнища се появиха в средата на миналия месец.

Общо броят на смъртните случаи е 64, а на заразените - 7379, припомня Ройтерс.

Бионтех предупредиха за забавяне в доставките на ваксините

COVID-19: Посрещаме 2021 г. с добри новини

Ето кога ще вдигнат мерките срещу ковид-19

Красимир Вълчев издаде заповед за учениците от 5-и до 12-и клас

Проф. Иво Петров за „Ивермектин“: Проучването приключи, резултатите са обнадеждаващи

На интервю за работа: - Пиете ли? - О, не, въобще не мога да понасям миризмата на алкохол! - Изглежда не сте готови да работите…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Карол Навроцки

Полша има нов президент – националистът Карол Навроцки

Свят Преди 1 минута

Националистът и евроскептик Навроцки е спечелил 50,89%

Атаката в Боулдър, Клорадо

Терор в САЩ: Мъж атакува произраелска демонстрация

Свят Преди 17 минути

Поне една жена е в критично състояние

Покланяме се пред подвига на Христо Ботев и загиналите за свободата на България

Покланяме се пред подвига на Христо Ботев и загиналите за свободата на България

България Преди 1 час

Навършват се 149 години от героичната гибел на поета-революционер и неговата чета на връх Околчица

Ще се разоръжи ли "Хизбула", за да запази влиянието си

Ще се разоръжи ли "Хизбула", за да запази влиянието си

Свят Преди 1 час

Събитията в Близкия изток силно отслабиха ислямистката групировка "Хизбула"

Активисти отплаваха към Газа с Грета Тунберг на борда

Активисти отплаваха към Газа с Грета Тунберг на борда

Свят Преди 1 час

На борда има бебешка храна и медицински консумативи

Все повече смели жени в Иран не носят забрадка

Все повече смели жени в Иран не носят забрадка

Свят Преди 1 час

"Вече не могат да ни принудят да спазваме техните правила и да носим забрадка всеки път, когато излизаме от вкъщи"

<p>Булка разказа как младоженецът ѝ изчезнал на сватбата - сега е с братовчедка ѝ</p>

Булка разказа как младоженецът ѝ изчезнал на сватбата - сега е с братовчедка ѝ

Любопитно Преди 1 час

Шокиращата история беше разказана в австралийско радиопредаване

4 важни открития, направени след природни бедствия

4 важни открития, направени след природни бедствия

Любопитно Преди 2 часа

Много природни бедствия са помогнали на археолозите да направят големи пробиви

<p>До 32&deg; в понеделник, къде ще вали ☀️🌧️</p>

Температурите стигат до 32° в понеделник, къде ще вали ☀️🌧️

България Преди 2 часа

Атмосферното налягане е и ще се задържи малко по-високо от средното за месеца

AI може да препоръча вредни идеи в името на приятелство

AI може да препоръча вредни идеи в името на приятелство

Технологии Преди 2 часа

Обучението на алгоритмите може да се окаже погрешно

Хиляди на протест в Белград с искане за предсрочни избори

Хиляди на протест в Белград с искане за предсрочни избори

Свят Преди 9 часа

Много от участниците бяха студенти

Шигеру Ишиба

Японският премиер планира да пътува до Вашингтон, за да се срещне с Тръмп

Свят Преди 10 часа

Япония, която е основен съюзник на САЩ, е изправена пред налагането на т.нар. реципрочни мита от 24% на Тръмп от следващия месец

Макрон осъди насилието по време на празненствата след финала на Шампионска лига

Макрон осъди насилието по време на празненствата след финала на Шампионска лига

Свят Преди 11 часа

"Ще преследваме, ще наказваме, ще бъдем безмилостни", добави той

Посолството на Япония връчва дарение на БЧК за бежанските общности

Посолството на Япония връчва дарение на БЧК за бежанските общности

България Преди 11 часа

Дарението в размер на 247 791 щатски долара ще подпомогне хуманитарните дейности на БЧК за подкрепа на новопристигнали бежанци от Украйна

Египет представи мегапроект за нов град в пустинята

Египет представи мегапроект за нов град в пустинята

Любопитно Преди 12 часа

Новият град, наречен Джириан, което на арабски означава „Поток“, е част от египетската схема за делтата на Нил