Германия изгуби следите на 130 хил. мигранти и бежанци
Бежански лагер в Германия   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Германските власти не знаят къде се намират около 130 хил. души, от тези, които са пристигнали в страната през миналата година и са обявили, че търсят убежище.

Според официален документ около 13% от чужденците, които са пристигнали през 2015 г. в Германия, като търсещи убежище, така и не са се появили на мястото на новата си регистрация, т.е. в центровете за приютяване, към които са били насочени.

Министерството на вътрешните работи предполага, че изчезналите мигранти вероятно са отишли при свои роднини или приятели в други страни от ЕС или са се присъединили към престъпни групировки и са останали да живеят нелегално на територията на Германия.

Сред останалите възможни причини е и връщането им в страната на отпътуване.

Общо в Германия миналата година пристигнаха около 1,1 милиона лица, търсещи убежище. Вчера излезе информация и коя страна какви мерки взима срещу миграцията.

В случая Германия прие нови разпоредби за мигрантите, сред които ограничаване на събирането на семейства. Според одобрените вчера от депутатите промени, мигрантите, които се ползват от така наречената "субсидирана защита" (което е с една степен по-малко от бежанския статут - бел. ред.) ще трябва да изчакат две години, преди да доведат семействата си.

Берлин също така "запорира" правото на предоставяне на убежище за мигрантите от Мароко, Алжир и Тунис, след като тези три страни бяха обявени за сигурни.

От 1 януари Германия въведе и индивидуално разглеждане на молбите за убежище, в това число и за сирийците, които досега се ползваха с правото на почти автоматично предоставяне на убежище.

Междувременно Горната камара на германския парламент одобри пакет от по-строги мерки за предоставяне на убежище, насочени към намаляване на миграцията и ускоряване на процедурата за кандидатстване.

Долната камара, Бундестагът, вече направи това това. Законодателният пакет трябва да бъде подписан от президента, за да влезе в сила.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Южна Корея вдигна изтребители заради руски и китайски самолети

Южна Корея вдигна изтребители заради руски и китайски самолети

Свят Преди 33 минути

Обединеният комитет на началник-щабовете в Сеул заяви, че китайски и руски самолети са влезли и след това излезли от зоната за идентификация на противовъздушната отбрана на Южна Корея над Японско море и южно от полуострова

Гълъб Донев: Проектобюджетът за 2026 г. е бюджет на реалността

Гълъб Донев: Проектобюджетът за 2026 г. е бюджет на реалността

България Преди 44 минути

По думите му това не е бюджетът, който хората очакват, като добави, че това, което ще заложат като политики, хората ще видят в следващия бюджет за 2027 г.

Трагедия в Хасковско: Кола се заби в дърво и се преобърна, шофьорът загина

Трагедия в Хасковско: Кола се заби в дърво и се преобърна, шофьорът загина

България Преди 1 час

По неустановени засега причини, лекият автомобил е излязъл от пътното платно и се е преобърнал

Извънредно: Удариха танкер с мистериозен снаряд в Ормузкия проток

Извънредно: Удариха танкер с мистериозен снаряд в Ормузкия проток

Свят Преди 2 часа

До момента никой не поел отговорност за атаката

Арестуваните в Несебър взели подкуп, за да пуснат водата на инвеститор

Арестуваните в Несебър взели подкуп, за да пуснат водата на инвеститор

България Преди 2 часа

Двамата са били задържани след подаден сигнал от инвеститор на обект в района на село Кошарица. Предстои да бъдат повдигнати обвинения

Американските самолети цистерни на летището в София

Американските военни самолети започнаха да напускат София

България Преди 3 часа

Преди три дни премиерът Румен Радев съобщи, че американските самолети ще напуснат Летище „Васил Левски“ до края на юни

Две силни земетресения разтърсиха западното крайбрежие на Венецуела. Първият трус е бил с магнитуд 7,2 по Рихтер, по-малко от минута по-късно е последвал втори силен трус с магнитуд 7,5

Разтърсваща изповед: Майка даде живота си, за да спаси бебето си във Венецуела

Свят Преди 3 часа

Хектор Бело, защитник на втородивизионния венецуелски отбор „Маритимо де Ла Гуайра“, сподели в публикация в Instagram, че съпругата му Андреа е загинала при опустошителните двойни земетресения в сряда

Шефове на ВиК са арестувани при акцията полицията в Несебър

Шефове на ВиК са арестувани при акцията полицията в Несебър

България Преди 4 часа

Двамата държавни служители са били задържани с белязаните пари

Учен откри скрит космически убиец, причинил най-големите измирания на Земята

Учен откри скрит космически убиец, причинил най-големите измирания на Земята

Любопитно Преди 4 часа

Животът на Земята е претърпял множество масови измирания, но винаги се е изправял на крака, отърсвал се е от прахта и е продължавал своя дълъг марш към сложните форми на съществуване

<p>Родени за парти: Коя зодия оглави класацията на купонджиите</p>

Родени за парти: Коя зодия оглави класацията на купонджиите

Любопитно Преди 4 часа

Само четири зодиакални знака са известни като истински купонджии. Някои от зодиите се появяват на купони само от време на време, докато други изобщо не могат да си представят свободното време без тях.

Спешна проверка на АМ „Струма“ след катастрофата край Мало Бучино

Спешна проверка на АМ „Струма“ след катастрофата край Мало Бучино

България Преди 5 часа

Софийската районна прокуратура възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата

Ужасяващата катастрофа на АМ "Тракия" от 24 юни

Анатомия на една предизвестена трагедия: За мантинелите и катастрофите в България

България Преди 5 часа

След ужасяващата катастрофа на АМ „Тракия“, която отне живота намъж и две деца, основният въпрос, който цялото общество си задава днес, е: Защо ограничителната система не успя да спре камиона и да предотврати челния сблъсък?

Непознати ангели: Една майка разказва за доброто без име на Цариградско шосе

Непознати ангели: Една майка разказва за доброто без име на Цариградско шосе

България Преди 6 часа

Една обикновена съботна разходка до Софийската зоологическа градина на 20 юни се превръща в най-големия кошмар за двама родители. В този момент, сред шума на автомобилите и напечения асфалт около тях се спуска стена от човечност

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Брутални глоби: Гърция забрани тротинетките за деца под 17 г.

Свят Преди 6 часа

При нарушения на забраната ще бъде налагана глоба от 150 евро. Предвижда се да бъде въведена и задължителна застраховка за хората, които карат такива превозни средства

Важно за родителите: Нова задължителна ваксина за децата в България от 1 юли

Важно за родителите: Нова задължителна ваксина за децата в България от 1 юли

България Преди 7 часа

Задължителна имунизация срещу варицела се предвижда за родените след 1 януари 2025 г. в двудозова схема на прилагане, като първият прием е на 12–15-месечна възраст, а реимунизацията се извършва на четиригодишна възраст