Червеният код за Тунджа остава, валежите спират
Тунджа   
Източник: БГНЕС

П о данни и прогнози на НИМХ утре валежите ще отслабват и постепенно ще спрат. В Югоизточна България очакваното количество ще бъде между 10-15 л/кв.м., в Североизточна - до 5-10 л/кв.м, съобщиха от МОСВ.

В четвъртък и през нощта срещу петък превалявания ще има в Южна и Източна България, а в северозападната половина от страната ще остане без валежи. Очакваното количество за дъжд е 10 л/кв.м. В петък, само в източните райони, все още е възможно да има превалявания между 2-5 л/кв.м.

Вследствие на валежите от дъжд и високата почвена влага

ще се повишават речните нива в Дунавския басейн

- р. Огоста (Ботуня), р. Искър (водосборите над яз. Искър), р. Янтра (долното течение), Добруджанските реки;

В Черноморския басейн ще се повиши нивото на р. Камчия -(Герила, Елешница, Селска река, Луда Камчия - горно течение);

В Източнобеломорския басейн

ще се повиши нивото на водосбора на р. Марица (Гуцалска, Очушница, Ибър, Стара (Костенецка), Крива, Чепинска, Тополница, Луда Яна, Стара пещерска, горно течение на р. Въча, Първенецка, Пясъчник, Чепеларска, Мулдавска, Стряма, Черкезица, Азмака, Омуровска, Мечка, Каяклийска, Текирска, Стара река, Банска, Меричлерска, Арпадере, Харманлийска, Юручка, Сазлийка, Бисерска). Критичните нива в средното и долното течение ще се задържат до 12.12.2014; Водосборът на р. Тунджа - след яз. Жребчево. Критичните нива ще се задържат до 13.12.2014.

Очаква се повишение нивото на водосбора на р. Арда - Текирска, Елховска, Маданска, Малка Арда, Давидковска, Чамдере, Перперек, Кумиджийска, Марешница, горното течение на р. Върбица; Водосборът на р. Атеринска – целият; Водосборът на р. Бяла – целият;

В Западнобеломорския басейн

- водосборът на р. Места (целият водосбор), пиринските притоци на р. Струма и долното течение на р. Струма. Възможни са поройни наводнения. Оперативното звено към МОСВ продължава да е активирано.

Прогнозата за времето

Източник: Thinkstock/Guliver

През нощта все още в по-голямата част от страната ще продължи да превалява, по Черноморието и в Южна България дъжд, но в югозападните райони валежите ще спрат. Минималните температури сутринта ще са между минус 2 и 3 градуса.

Утре и в останалата част от страната преваляванията постепенно ще спрат, най-късно в североизточните райони. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има през деня над Южна България

Вятърът в по-голямата част от страната вече ще е западен, предимно слаб, в североизточните райони ще се задържи умерен от северозапад.

Максималните температури ще са между между 0 и 5 градуса.

По Северното Черноморие ще продължи да духа умерен, вече северозападен вятър, а преваляванията до пладне ще спрат. По Южното ще се задържи предимно облачно, вятърът ще е от запад, по-слаб. Максималните температури ще са около 3-5 градуса, вълнението ще отслабне, ще е 2-3 бала. Температурата на
морската вода ще бъде 8-9 градуса.

В планините ще се задържи облачно и мъгливо. Все още по северните склонове ще продължи да превалява сняг. Вятърът по билата ще е умерен от североизток-север, по Старопланинското било и силен. Дневната температура на 1200 м н. в. ще е около 0 градуса, на 2000 м около минус 4 градуса.

В четвъртък облачността отново ще се увеличи

и на места в Южна и Източна България ще превали дъжд. Вятърът ще е слаб, но ще се ориентира от юг и дневните температури ще се повишат. В петък на места в източните райони все още е възможно да има слаби превалявания от дъжд, но от запад облачността бързо ще се разкъсва и ще намалява. Ще духа слаб до умерен вятър от северозапад-север. Температурите ще се повишат още.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Reuters: ООН обмисля мащабна реформа

Reuters: ООН обмисля мащабна реформа

Свят Преди 15 минути

Меморандумът съдържа редица предложения, които, ако бъдат приети, ще представляват най-големите промени от десетилетия насам

Шофьор помете колчета на бул. "Черни връх" в София

Шофьор помете колчета на бул. "Черни връх" в София

България Преди 39 минути

Отказал е да даде проба за алкохол и наркотици

Заместник-кметът на столичния район "Оборище" Стоян Михалев подава оставка

Заместник-кметът на столичния район "Оборище" Стоян Михалев подава оставка

България Преди 2 часа

Той беше назначен на поста заради договорена партийна квота

Частица от мощите на Свети Георги Победоносец идва у нас

Частица от мощите на Свети Георги Победоносец идва у нас

България Преди 2 часа

Тя тържествено ще бъде посрещната за втори път в България - в храм “Свети Атанасий” в Лозен

"Последният шанс на човечеството": Учените, които живеят на ледник

"Последният шанс на човечеството": Учените, които живеят на ледник

Свят Преди 2 часа

Научни екипи от Чили анализират тревожния ускорен разпад на ледовете

Икона на княз Борис

2 май: Умира един от най-забележителните български владетели

Любопитно Преди 2 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

<p>Времето в петък: Топло, но с изненади ☀️🌧️</p>

Топло, но с изненади в петък: Слънце, а след това дъжд с гръмотевици ☀️🌧️

България Преди 2 часа

Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София - около 21°

AI не пести време, а създава повече работа на хората

AI не пести време, а създава повече работа на хората

Технологии Преди 3 часа

Просто те вършат други задачи, показва проучване

Ако САЩ признаят Крим за руски: Колко опасно е това

Ако САЩ признаят Крим за руски: Колко опасно е това

Свят Преди 9 часа

Тръмп нито отрича, нито потвърждава, че САЩ са готови да признаят Крим за руски в името на мира в Украйна

Израел обяви извънредно положение заради горските пожари

Израел обяви извънредно положение заради горските пожари

Свят Преди 10 часа

Огънят затвори главния път, свързващ двата най-големи града Йерусалим и Тел Авив за денонощие

Майк Уолц ще бъде номиниран за посланик на САЩ в ООН

Майк Уолц ще бъде номиниран за посланик на САЩ в ООН

Свят Преди 10 часа

По-рано той беше принуден да напусне незабавно поста си

Снимката е илюстративна

Американската армия планира масивно увеличение в използването на дронове

Свят Преди 11 часа

В Украйна и Черно море дроновете променят начина, по който се водят войните

,

Зеленски: Сделката за полезните изкопаеми е първият резултат от срещата с Тръмп

Свят Преди 11 часа

Зеленски каза още, че сделката за полезните изкопаеми отваря пътя за модернизиране на промишлеността в Украйна

Студенти и синдикати излязоха по улиците 6 месеца след трагедията в Нови Сад

Студенти и синдикати излязоха по улиците 6 месеца след трагедията в Нови Сад

Свят Преди 12 часа

Демонстрантите почетоха паметта на жертвите точно в 11:52 ч.

Джей Ди Ванс

Ванс: САЩ ще потърсят помирение между Украйна и Русия през следващите 100 дни

Свят Преди 12 часа

Администрацията на Тръмп се фокусира върху постигането на „трайно решение“ на войната