З а пръв път в историята си Audi представи концептуален автомобил по време на Конкурса за елегантност в Пебъл Бийч през изминалия уикенд. И е очевидно, че дизайнерите са се справили повече от добре, тъй като ни представят една изключително атрактивна машина, която смесва елементи на състезателен автомобил, горещ хечбек, има дори елементи от спортен мотоциклет.

Първоначалният прякор на модела е “Level Zero”, защото, независимо от многото технологии, водачът има пълен контрол и на борда няма абсолютно никакви системи за полуавтономно управление.

Отпред PB18 e-tron прилича на спортно купе, в действителност не би било трудно да го оприличим на R8 от бъдещето. Довод за това са масивната трапецовидна радиаторна решетка и също толкова големите въздуховоди от всяка страна. Но погледнат отстрани и отзад става ясно, че PB18 е 3-врат хечбек.

PB18 разчита на три електромотора – един за предната ос с 201 к.с., като другите два задвижват по едно от задните колела. При нормално шофиране концепцията разчита на 500 киловата (680 к.с.) и 830 Нм въртящ момент, но е възможно мощността да скочи временно до 775 к.с. Audi смята, че тази мощност е достатъчна за ускорение до 100 км/ч за малко над 2 секунди.

Електромоторите черпят енергия от иновативна батерия с твърд електролит (Solid State Battery) и капацитет 95 киловат часа, която се смята за следващата крачка в развитието след литиево-йонните батерии. Audi предполага, че с нея РВ18 би имал пробег от 500 км според новия стандарт WLTP. 800-волтова зарядна система зарежда батериите за само 15 минути, като е възможно и безжично индуктивно зареждане. За да се оптимизира ефективността, електромоторите са натоварени и с процеса на спиране, като така регенерират енергия. Традиционните спирачни дискове влизат в действие само при рязко спиране.

Интериорът на PB18 навява асоциации с мотоциклетите, защото кабината може да се трансформира от едноместна на двуместна, след като бъде свален капакът на задната седалка, където може да седне пътник точно като на мотоциклет – зад водача. Иначе целият кокпит е цифров и футуристичен.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

Това е върхът на сладоледа. Bugatti Divo е най-скъпият автомобил в света

Ferrari 250 GTO ще гони рекордните $60 000 000

Fabia няма претенциите на Polo, но дава най-добро от него (тест-драйв)

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Иран с изявление след неуспеха на преговорите в Исламабад

Свят Преди 2 часа

САЩ не успяха да спечелят доверието на Техеран, заяви председателят на иранския парламент Мохамад Багер

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Кремъл: Русия няма да удължи примирието, освен ако Зеленски не приеме условията

Свят Преди 3 часа

"Устойчив мир може да настъпи, когато защитим интересите си и постигнем целите, които си поставихме от самото начало", заяви Дмитрий Песков

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

Нов ръст на цените: Поскъпват зеленчуци, месо и млечни продукти

България Преди 4 часа

Цените на едро на повечето основни хранителни стоки продължават да се повишават, сочат данните на ДКСБТ

<p>Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации&nbsp;в болница &quot;Александровска&quot;</p>

Двама получиха нов шанс за живот след трансплантации в нощта срещу Велика събота в болница "Александровска"

България Преди 4 часа

Донорът е 68–годишна жена от Пловдив, изпаднала в мозъчна смърт, вследствие на мозъчен кръвоизлив

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Орбан: Тук съм, за да спечеля

Свят Преди 5 часа

Това заяви унгарският премиер след като даде своя глас на парламентарните избори в страната

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

Патриарх Даниил: Радостта от Възкресението не престава и до днес

България Преди 5 часа

Днес Българската православна църква празнува Великден – Възкресение Христово

Почина бащата на датската кралица

Почина бащата на датската кралица

Свят Преди 5 часа

Джон Далглиш Доналдсън си е отишъл от този свят на 84-годишна възраст на австралийския остров Тасмания

<p>Шега със &quot;зловещо агнешко&quot; превърна сладкарница в хит</p>

Шега със "зловещо агнешко" превърна сладкарница в Детройт в хит онлайн

Любопитно Преди 5 часа

Въпреки хумора, реакциите не са изцяло безобидни

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Мариус Куркински с откровена изповед за греховете, самотата, любовта и цената на сцената

Любопитно Преди 6 часа

"Аз съм егоистичен човек. Не съм направил достатъчно добро", споделя актьорът пред Мариян Станков – Мон Дьо

Възкресение Христово: Първите в държавата с послания към българския народ

Възкресение Христово: Първите в държавата с послания към българския народ

България Преди 6 часа

Илияна Йотова и Андрей Гюров призоваха за надежда, мир и доброта в „размирни времена”

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Полицаи застреляха мъж, нападнал с мачете хора на гара в Ню Йорк

Свят Преди 7 часа

Властите заявиха, че нямат съмнение за връзка с тероризъм в инцидента

Снимката е илюстративна

Циклон удари Северния остров на Нова Зеландия, стотици са евакуирани

Свят Преди 7 часа

В редица региони е обявено извънредно положение, като са издадени предупреждения от най-високо „червено“ ниво

Издирват млад мъж от Девня

Издирват млад мъж от Девня

България Преди 8 часа

Той страда от параноидна шизофрения и е в неизвестност от четвъртък вечер

След неуспеха на преговорите: Пакистан обеща да поддържа диалога между САЩ и Иран

След неуспеха на преговорите: Пакистан обеща да поддържа диалога между САЩ и Иран

Свят Преди 8 часа

"Наложително е страните да продължат да спазват ангажимента си за прекратяване на огъня", заяви пакистанският вицепремиер и министър на външните работи Ишак Дар

Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на великденското примирие

Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на великденското примирие

Свят Преди 8 часа

Крехкото спиране на огъня беше поставено под съмнение още в първите часове