5 неща, които доказват, че Samsung Galaxy S20 Ultra е телефонът на бъдещето
Източник: Samsung

Н аскоро Samsung представи Galaxy S20 серията флагмани от следващо поколение. Моделите от Galaxy S серията и досега бяха сред лидерите в сегмента и винаги са предлагали мощен хардуер и високи технологии, съобразени с актуалните тенденции и нужди на потребителите.

Изглежда, че за компанията това не е достатъчно и тя реши да предизвика сама себе си. Така до нас достигна Galaxy S20 Ultra – върховата версия на флагман серията. Целта е ясна – извличане на максимума от наличните технологии.

И те започват още от дисплея.

Дисплеят на S20 Ultra е 6,9-инчов, с резолюция 3200х1440, 511ppi, 120Hz опресняване на картината и защита с Gorilla Glass 6. Използваният панел е Dynamic AMOLED 2X със сертификация HDR10+.

Всичко това звучи като поредица от символи, затова ето малко контекст. Компанията DisplayMate от много години е призната като лидер в обработката и оптимизирането на качеството на картината за най-различни видове дисплеи. Тя има голям брой програми за тест и настройка на монитори, проектори, телевизори и всякакви други екрани. Резултатите ѝ са считани за мерило за качество в индустрията.

DisplayMate публикува резултатите и от тестовете на дисплея на S20 Ultra. Той получава оценка А+ (или „Отличен 6“ по нашите ширини), като поставя или изравнява 12 рекорда за производителност. Това е и дисплеят с най-точни реалистични цветове, който DisplayMate е тествала досега. Екранът на S20 Ultra поставя и рекорди за контраст и други характеристики в производителността.

Източник: Samsung

Друга отличителна характеристика на S20 Ultra са неговите камери. Предната камера е с цели 40МР, като по-големият сензор означава по-добро качество на заснемане и при слаба осветеност.

Основната камера на S20 Ultra има четири сензора. Един от тях е DepthVision, който позволява по-добро снимане в дълбочина. Основните три сензора са 12МР с ултра широкоъгълен обектив, 48МР телефото камера и новият 108МР сензор с широкоъгълен обектив. Galaxy S20 Ultra прави дори още една стъпка напред, като комбинира 9 пиксела в един на ниво сензор за по-висококачествени изображения при слаба осветеност, като използва най-съвременна бинарна технология.  Разнообразните възможности на камерите предлагат много режими, които се управляват както чрез ръчно активиране от потребителя, така и чрез изкуствен интелект.

S20 Ultra може да оптимизира сцените, като предлага по-подходящи настройки. Също така може да засича недостатъци и да предлага коригирането им. На разположение са и много други режими на работа, както и 10-кратно хибридно оптично увеличение и 100-кратно увеличение чрез Super Resolution. Големият сензор разполага с оптична стабилизация. Очаквано, камерата може да прави и видео в 8K резолюция. Режимът Single Take пък използва всички камери едновременно в комбинация с някои от наличните режими на снимане и след това предлага на потребителя да избере най-добрите кадри.

Хардуерът и батерията са следващата отличителна черта на S20 Ultra. Телефонът използва 8-ядрен процесор и идва във версия със 128 GB вътрешна памет и 12GB RAM. Самата памет е LPDDR5 с нови оптимизации и е по-бърза и енергоефективна спрямо предишното поколение. Вградената памет за файлове може да се увеличи с microSD карта с капацитет 1TB. Батерията е с капацитет 5,000mAh и поддържа  45W супер бързо зареждане (предлагано отделно).

S20 Ultra разполага със стерео говорители, настроени от AKG, както и възможност за съраунд звук с Dolby Atmos. Телефонът поддържа Bluetooth Dual Audio за едновременно свързване на две устройства за слушане на музика.

По традиция Galaxy S20 Ultra идва със сертификат IP68 за водоустойчивост в до 1,5 метра сладка вода за до 30 минути.

S20 Ultra работи под Android 10, надградена с най-чистия, най-опростен и най-интуитивен интерфейс досега с One UI 2 на Samsung. Можеш  също така да използваш Galaxy S20, за да контролираш своя умен дом чрез SmartThings, да постигаш своите цели за здравословен начин на живот със Samsung Health и много други. Не на последно място стои и сигурността на потребителите и техните устройства — Galaxy S20 са най-сигурните устройства, които Samsung са правили досега. Те са защитени с Knox — водеща в индустрията мобилна платформа за сигурност, която защитава устройството на всички нива – от чипа до софтуера. Galaxy S20 разполага и с нов, сигурен процесор, наречен Guardian Chip, който защитава от хардуерно базирани атаки.

Предварителните поръчки на моделите в България продължават до 8 март 2020 г. включително, като потребителите, които направят предварителна заявка за закупуване на Galaxy S20+ или Galaxy S20 Ultra, ще имат възможност да получат един от 1,500 броя Galaxy Buds+, след активация на телефона между 9-ти и 15-ти март и регистрация в приложението Samsung Members между 30-ти март и 9-ти април. Повече информация относно предварителните заявки тук.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Трима ранени при стрелба на оживен площад в Германия

Трима ранени при стрелба на оживен площад в Германия

Свят Преди 3 часа

Нападателят е успял да избяга

,

Хърватия ще въведе нова европейска система за граничен контрол

Свят Преди 4 часа

Новата система може да забави проверките по границите

.

Двама убити и петима ранени при руски въздушен удар в Донецка област

Свят Преди 6 часа

Руските удари са нанесли щети на девет къщи - частни жилища, и една църква

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Свят Преди 6 часа

Според непотвърдени данни в митинга участват няколко хиляди души

,

Председателят на СОС: Надявам се до 10 дни да има нормализиране на кризата с боклука

България Преди 6 часа

"Кметът пое ангажимент да изготви план за излизане от тежката ситуация", подчерта Цветомир Петров

.

САЩ няма да разполага американски войски в Газа

Свят Преди 6 часа

Това заяви главнокомандващият адмирал Брад Купър

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Любопитно Преди 7 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Свят Преди 7 часа

Турският лидер подчерта, че след споразумението за прекратяване на огъня „не трябва да има връщане назад“

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Свят Преди 8 часа

Последните твърдения в социалните медии предизвикаха безпокойство, че емблематичната Айфелова кула в Париж е планирана за събаряне през 2026 г.

,

„Китай не се страхува“: жителите на Пекин отхвърлят заплахата от мита на Тръмп

Свят Преди 8 часа

В петък американският президент внезапно обяви, че САЩ ще наложат допълнителни 100% мита върху целия китайски внос от 1 ноември „или по-рано“

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

Свят Преди 9 часа

Това съобщи ръководителят на канцеларията на украинския президент

,

„Ние не мълчим“: Протести в страната срещу насилието над деца

България Преди 9 часа

Протестиращите пред Съдебната палата носеха плакати с надписи „Учителят трябва да възпитава, не да травмира“ и „Насилието днес води до насилие утре“

,

Испания под вода: Армията се включи в спасителните операции след проливните дъждове

Свят Преди 9 часа

Над 300 сигнала за помощ само от един град, пътища край лагуната Мар Менор са затворени

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

Свят Преди 9 часа

Това беше изтъкнато в изявление на британския министър на отбраната Джон Хили

,

Норвежкият Нобелов институт разследва изтичане на информация

Свят Преди 10 часа

Вчера наградата беше присъдена на венецуелската опозиционна лидерка Мария Корина Мачадо