Още един британски министър подаде оставка
Джеймс Пърнъл (вдясно)   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Британският министър на труда и пенсиите Джеймс Пърнъл подаде оставка и призова премиера Гордън Браун да напусне поста си, предадоха световните агенции.

В писмо, публикувано от няколко всекидневника, Пърнъл обяви, че напуска правителството и призова Браун да направи същото за доброто на Лейбъристката партия.

"Призовавам ви да напуснете, за да дадете на партията ни реален шанс да спечели. Подавам оставка от поста си в правителството", пише Пърнъл в писмото си.

Тридесет и девет годишният Джеймс Пърнъл е третият министър от сегашното британско правителство, който подава оставка, но първият, който открито критикува премиера Гордън Браун.

Преди него оставки подадоха министърката на вътрешните работи Джаки Смит и министърката на общностите и местната власт Хейзъл Блиърс.

Смит и Блиърс обаче бяха опетнени от скандала за неправомерното възстановяване на служебни разходи на депутати и министри, който вече близо месец разтърсва Великобритания.

 Пърнъл пък бе възприеман като изгряваща звезда в Лейбъристката партия, но заявява в писмото си, че не се стреми към лидерския пост в партията.

Съобщението на оставката на Пърнъл дойде в момента, когато затваряха избирателните секции за европейските и местните избори, които се състояха едновременно вчера във Великобритания.

Според допитванията управляващите лейбъристи се сгромолясват на изборите за ЕП до унизителното трето място със само 16%. За победители се посочват опозиционните консерватори, следвани от малката партия Юкип (18%), която настоява Великобритания да излезе от ЕС.

На местните избори консерваторите, които контролират 20 района благодарение на 1048 избрани представители, може да вземат 100 от сегашните 445 места на лейбъристите и да спечелят контрол в още няколко общини.

Говорител на премиера заяви, че Гордън Браун е разочарован от оставката на Джеймс Пърнъл и през следващите дни ще работи по преструктуриране на правителството.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Швеция намали възрастта за наказателна отговорност на 14 години

Швеция намали възрастта за наказателна отговорност на 14 години

Свят Преди 35 минути

Правителството искаше да намали възрастта, на която децата могат да бъдат изпратени в затвора, на 13 години

Влак дерайлира в Англия, има пострадали

Влак дерайлира в Англия, има пострадали

Свят Преди 1 час

Двама души са сериозно ранени

Радев обеща да съхрани ТЕЦ-овете и въгледобива

Радев обеща да съхрани ТЕЦ-овете и въгледобива

България Преди 4 часа

За целта правителството е в постоянен диалог с Европейската комисия

Полицията откри 46 питбула в незаконен развъдник

Полицията откри 46 питбула в незаконен развъдник

България Преди 4 часа

На собствениците са съставени актове за административни нарушения

11 септември 2001 година, когато бе атакувано сърцето на Америка

13 август 2001: Хитрият ход на КСМ, който остава незабелязан преди 11 септември

Свят Преди 5 часа

КСМ е бил известен на американското разузнаване още от 90-те години, но през юни 2001 г. получава виза под фалшива самоличност

16 години по-късно: САЩ отново ще изпълнят три смъртни присъди за ден

16 години по-късно: САЩ отново ще изпълнят три смъртни присъди за ден

Свят Преди 6 часа

Антъни Хайнс, Джереми Уилямс и Карлос Куеста-Родригес са осъдени за убийства в три различни щата

"Бях готова да оставя кариерата си заради него": Никол Кидман с откровения за Том Круз

"Бях готова да оставя кариерата си заради него": Никол Кидман с откровения за Том Круз

Любопитно Преди 6 часа

Никол Кидман направи редки разкрития за брака си с Том Круз, признавайки, че на 23 години е била готова да съсипе кариерата си заради любовта. Актрисата проговори и за скорошния си развод с Кийт Ърбан и това как продължава да вярва в любовта

Илияна Йотова поздрави Бургас за  „Евровизия“

Илияна Йотова поздрави Бургас за „Евровизия“

България Преди 6 часа

Президентът: Нека бургазлии се гордеят с прекрасния си град

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Иранци се подиграха на Тръмп - уплашил се от Иран

Свят Преди 6 часа

"Унижение" за американския лидер

Взрив в Ротердам, загинал и ранени

Взрив в Ротердам, загинал и ранени

Свят Преди 6 часа

От полицията заявиха, че на този етап няма непосредствени признаци за саботаж

Част от професиите, които традиционно дават първа работа на младите хора, се свиват, докато технологичните промени увеличават нуждата от нови умения.

67 милиона младежи са безработни: Технологиите променят първите стъпки в кариерата

Парите ни Преди 6 часа

Младежката безработица расте, а част от традиционните начални позиции на пазара на труда намаляват

Пулев: Предотвратихме крах и хаос и спряхме шоковото покачване на цените

Пулев: Предотвратихме крах и хаос и спряхме шоковото покачване на цените

България Преди 6 часа

Пулев: Правителството работи неуморно и в правилната посока

Украйна извади от строя още две руски рафинерии

Украйна извади от строя още две руски рафинерии

Свят Преди 7 часа

По-рано бе съобщено за удар и по обект на руската компания "Уайлдберис"

Парис Джексън разкри истината за детството си с Майкъл Джексън и битката с пороците

Парис Джексън разкри истината за детството си с Майкъл Джексън и битката с пороците

Любопитно Преди 7 часа

Парис Джексън разкри неподозряни подробности за детството си с Майкъл Джексън, строгите забрани за телевизия и атракциони, както и за тежката си битка с наркотичната зависимост, от която е напълно излекувана и трезва от 2020 година насам

Повечето икономисти очакват още едно повишение на лихвите на ЕЦБ, докато инфлацията остава над целта от 2%.

Икономисти очакват ЕЦБ да вдигне лихвите през септември

Парите ни Преди 7 часа

83% от анкетираните прогнозират депозитната лихва да достигне 2,50%