ЕК не разполага с данни за джихадистка заплаха срещу нея
Източник: Thinkstock/Guliver

Е вропейската комисия заяви днес, че не разполага с данни за джихадистка заплаха срещу нея, предаде Франс прес.

Изявлението бе направено в отговор на твърдения в медиите, според които централата ѝ в Брюксел може би е застрашена от екстремисти, завърнали се от Сирия, посочва агенцията.

"Комисията не е получила никакви сведения за специфични заплахи", заяви неин говорител, като препрати настояващите за повече информация към местните власти.

Говорител на прокуратурата в Брюксел обаче отказа коментар по въпроса, а тази сутрин нямаше никакви признаци за засилени мерки за сигурност пред централата на ЕК в белгийската столица.

Властите в Белгия потвърдиха вчера, че са предприели редица арести в стремежа да не допуснат джихадистки атентати в страната.

Холандската радиотелевизионна компания НОС (NOS) съобщи в събота, че най-малко двама от арестуваните в Белгия са пристигнали от Хага.

"Те са подготвяли атентат. Сред мишените е била сградата на Европейската комисия в Брюксел", информира НОС, като се позова на анонимни източници.

Според холандската медия терористичният акт е бил замислян с цел "да бъдат убити възможно повече хора" като при стрелбата в брюкселския Еврейски музей през май, когато загинаха четирима.

Заподозреният френски гражданин от алжирски произход Мехди Немуш, очакващ процес за тероризъм в Белгия, се е сражавал над една година в редиците на ислямистките екстремисти в Сирия, посочва АФП.

Смята се, че в сирийските битки са участвали 400 белгийци и близо 90 от тях са се завърнали в страната, писа белгийският в. "Еко", цитиран в материала.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>ФБР предлага 200 000 долара награда за бивша служителка на ВВС на САЩ</p>

ФБР предлага 200 000 долара награда за бивша служителка на ВВС на САЩ, дезертирала в Иран

Свят Преди 24 минути

Моника Уит е обвинена в шпионаж и предаване на класифицирана информация на иранското правителство.

<p>САЩ са ликвидирали втория човек в йерархията на &quot;Ислямска държава&quot;</p>

Тръмп: САЩ ликвидираха втория човек в йерархията на "Ислямска държава"

Свят Преди 2 часа

Абу Билал ал Мануки е бил убит при съвместна военна операция на Съединените щати и Нигерия

Заради фалшиви срокове на годност: БАБХ унищожава почти тон био храни

Заради фалшиви срокове на годност: БАБХ унищожава почти тон био храни

България Преди 3 часа

Причините са от манипулиране на срокове на годност и липса на проследимост до съхранение на продукти с изтекла годност заедно с годни

<p>Тръмп и Си Цзинпин с &quot;нов етап&quot; в отношенията, но останаха дълбоки разногласия (ОБЗОР)</p>

Между топовните салюти, чая и розите: Тръмп и Си Цзинпин с "нов етап" в отношенията, останаха дълбоки разногласия

Свят Преди 3 часа

Визитата бе белязана от тържествени церемонии и дипломатически жестове, докато ключовите конфликти между Вашингтон и Пекин останаха нерешени

Два дни, посветени на родителството: Форумът на „Ох, на мама“ стартира в НДК с нови знания и изненади

Два дни, посветени на родителството: Форумът на „Ох, на мама“ стартира в НДК с нови знания и изненади

Любопитно Преди 3 часа

Местата за лекционната програма бяха изчерпани дни преди старта, но експо зоната ще посрещне всички с богато разнообразие

Дара излиза на големия финал на Евровизия 2026

Дара излиза на големия финал на Евровизия 2026

България Преди 3 часа

Българската певица откри втория полуфинал на конкурса във Виена с песента "Бангаранга"

Духовният път на един от ранните египетски монаси от IV век

Духовният път на един от ранните египетски монаси от IV век

Любопитно Преди 4 часа

Живот, подвизи и духовно наследство в златната епоха на монашеството

Един загина, а десетки пострадаха при изтичане на токсично вещество в Бавария

Един загина, а десетки пострадаха при изтичане на токсично вещество в Бавария

Свят Преди 4 часа

Разследващите все още не могат да установят какво е било токсичното вещество

<p>Мъск изстреля &quot;Карго Драгън&quot; към Космоса</p>

"Спейс Екс" изпрати товарен кораб към МКС

Свят Преди 4 часа

Корабът доставя 2,9 тона оборудване и научни експерименти до МКС

<p>Израел ликвидира &quot;архитект&quot;&nbsp;на масовото убийство от 7 октомври?</p>

Израелски източници: Лидерът на военното крило на "Хамас" вероятно е убит

Свят Преди 5 часа

Израелската операция идва по време на напрежение около следвоенния план на Доналд Тръмп за Газа

"Посланик за един ден": Три вдъхновяващи момичета спечелиха конкурса на Британското посолство

"Посланик за един ден": Три вдъхновяващи момичета спечелиха конкурса на Британското посолство

България Преди 5 часа

Те успяха да покажат силата на гласа си и лидерски качества

Защо толкова много млади хора обмислят да напуснат Германия

Защо толкова много млади хора обмислят да напуснат Германия

Свят Преди 5 часа

Все повече германци на възраст между 14 и 29 години заявяват, че активно планират да напуснат родината си

Идва голяма промяна за лаптопите и тяхната памет

Идва голяма промяна за лаптопите и тяхната памет

Технологии Преди 5 часа

Модерните лаптопи са много усъвършенствани в почти всички аспекти, но имат и слабо място - тяхната системна памет. RAM модулите използват от най-старите слотове, които не дават достатъчно бърза връзка или разчитат на запояване, което спира ъпгрейдите

Митът за 10 000: Как японската реклама накара света да брои стъпки

Митът за 10 000: Как японската реклама накара света да брои стъпки

Любопитно Преди 5 часа

Митът за 10 000 крачки на ден се оказа успешен трик на японския маркетинг от 1965 г. Проучвания на Харвард и The Lancet разкриват колко движение ни е нужно всъщност и защо преминаването на тази граница не носи допълнителни ползи за здравето