Тръмп изглежда не е слушал Сешънс
Джеф Сешънс   
Източник: EPA/БГНЕС

П резидентът Доналд Тръмп изрази много пъти в "Туитър" през последните дни недоволството си от главния прокурор Джеф Сешънс, задето последния си направи отвод от разследването на руската намеса в американските избори. Сешънс поиска отвод още в началото на март, но вместо да забрави за случая, Тръмп показва раздразнението си все по-често.

От Белия дом идват противоречиви послания. Заместничката на напусналия прессекретар, Сара Сандърс, заяви пред медиите, че Тръмп има доверие в Сешънс и медиите че би трябвало вече да познават президента - „ако той иска нещо да бъде направено, ще го заяви дирекно”.

Междувременно комуникационния директор Антъни Скарамучи, който беше замесен в скандала с напускането на бившия прессекретар Шон Спайсър, дава малко по-драматична перспектива в интервю във вторник:

„Познавам президента добре. Ако публичното напрежение в отношенията им е толкова високо, вероятно е каквото си мислите” – отговори той на въпроса дали Тръмп иска Сешънс да си върви и добави, че „архитектурата на кабинета” на Тръмп изисква някой по-лоялен на тази длъжност, „някой като Ерик Холдър” (Eрик Холдър беше главен прокурор през по-голямата част от управлението на Обама и способността му да си затваря очите за некоректни или дори незаконни действия на администрацията беше основната причина Обама да понася критики от републиканците, за това че не управлява демократично).

Тръмп упрекна главния прокурор, че не разслeдва кампанията на Клинтън

Ретроспекция

Но ако Тръмп беше слушал какво говори Джеф Сешънс през последната половин година, нямаше да е толкова изненадан или уязвен от решението му за отвод.

Сешънс бе подложен на особено тежко изслушване в Сената през януари, когато беше назначен и основна тема на въпросите към него беше какво ще бъде държанието му в случай, че се стигне до разследване на кампанията на президента. Тогава той не обеща изрично да си направи отвод, но каза, че ще се посъветва с други юристи как да избегне конфликт на интереси.

И когато си направи отвод през март, той продължи точно тази мисъл: „Посъветваха ме, че след като съм участвал в кампанията на президента, трябва да се оттегля от разследването на самата кампания.”

Интересното, че в рамките на същото изслушване Сешънс дори заяви, че ще си направи отвод от потенциално разследване срещу Хилари Клинтън, тъй като я е критикувал политически по време на кампанията. Което значи, че още през януари Сешънс е отговорил на въпроса на Тръмп от онзи ден „защо главния прокурор не разследва компрометираната Хилари?”.

Не е изключено атаката срещу Сешънс да е подготвяне на почвата за неговата смяна – във Вашингтон се говори, че Руди Джулиани иска да овладее поста му. Другото възможно обяснение и обичайното – Тръмп се справя непохватно и хаотично с разследването срещу себе си и отново привлича повече внимание отколкото има нужда.

Тончо Краевски е завършил Националната гимназия за древни езици и култури с профил История. В момента следва право в Софийския университет. Работил е в посолството на Великобритания и се интересува от международна политика с фокус върху англоамериканския свят. Член е на Института за дясна политика.

Два от неговите анализи, публикувани във Vesti.bg бяха преведени и публикувани от американското издание Watching America.

Тръмп не просто се оттегля от Парижкото споразумение - той изпраща послание - виж в Watching America

Игра на покер или световна война - виж в Watching America

Баба и внучка готвят в кухнята. -По мое време музиката беше много по-мелодична, казва бабата. -Но бабо, това е миксера.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Най-малко 16 души са загинали в САЩ при поредица от торнада

Най-малко 16 души са загинали в САЩ при поредица от торнада

Свят Преди 4 минути

Няколко души са били ранени, но броят им не е обявен

,

Киев потвърди, че украинските войски се изтеглят от Суджа

Свят Преди 1 час

Суджа се смята за най-важното завоевание на Украйна в Русия

Зеленски обвини Путин, че се стреми към по-силна военна позиция

Зеленски обвини Путин, че се стреми към по-силна военна позиция

Свят Преди 2 часа

Зеленски назначи официална делегация, която да представлява Киев във всички възможни мирни преговори

Мицотакис извърши рокади сред министрите

Мицотакис извърши рокади сред министрите

Свят Преди 2 часа

Той смени ръководителите на няколко висши министерства

,

Холандия: Да се „окаже натиск“ върху Русия за прекратяване на огъня

Свят Преди 2 часа

Това заяви холандският премиер Дик Схоф

.

Решение без прецедент: Как се стигна до изборната буря, която промени разпределението в НС

България Преди 3 часа

Над 190 дни след провеждането на последния парламентарен вот, България осъмна в нова политическа ситуация

.

Най-малко осем палестинци загинаха при израелски въздушни удари в ивицата Газа

Свят Преди 3 часа

Един от загиналите е местният репортер Махмуд Ислим

На фона на преговорите за мир: Русия и Украйна си размениха атаки с дронове

На фона на преговорите за мир: Русия и Украйна си размениха атаки с дронове

Свят Преди 3 часа

Атаките бяха извършени по-малко от 24 часа след като руският президент Владимир Путин се срещна с американския пратеник Стив Уиткоф

Кола се вряза в протестиращи в Белград, има ранени

Кола се вряза в протестиращи в Белград, има ранени

Свят Преди 4 часа

Шофьорът е задържан от полицията

„Непоносимост към месото": Може ли организмът ни да забрави как да го смила

„Непоносимост към месото": Може ли организмът ни да забрави как да го смила

Любопитно Преди 4 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Стармър: Рано или късно Путин "ще трябва да седне на масата"

Стармър: Рано или късно Путин "ще трябва да седне на масата"

Свят Преди 5 часа

Британският премиер отправи призив към световните лидери "да продължат натиска" върху руския държавен глава за спиране на огъня в Украйна

Няколко щата в САЩ са под заплаха от тежки метеорологични явления

Няколко щата в САЩ са под заплаха от тежки метеорологични явления

Свят Преди 5 часа

Динамична буреносна система заплашва да предизвика мощни торнада и градушка с големина на бейзболна топка

Конституционен съдия: Не трябва СИК да броят бюлетини и да отчитат резултат

Конституционен съдия: Не трябва СИК да броят бюлетини и да отчитат резултат

България Преди 5 часа

Според проф. Aтанас Семов са нужни промени в метода на провеждане на изборите у нас

Мъск: "Старшип" ще потегли към Марс в края на 2026 г.

Мъск: "Старшип" ще потегли към Марс в края на 2026 г.

Свят Преди 5 часа

Ако всичко премине успешно, тогава кацането на хора на Червената планета може да започне през 2029 г., добави той

Ракетата "Фалкон 9" на "Спейс Екс"

Мисия за връщане на блокирани астронавти излетя успешно

Свят Преди 5 часа

Бари Уилмор и Сунита Уилямс се намират на борда на МКС от юни, при положение че трябваше да останат на нея само седмица