Новата теория на конспирацията в Белия дом
Източник: ЕПА/БГНЕС

О т събота насам нова теория на конспирацията тресе Белия дом. Американският президент Доналд Тръмп директно обвини своя предшественик Барак Обама, че го е подслушвал през октомври миналата година. Наредил да слушат телефоните му в предизборния му щаб в небостъргача му "Тръмп Тауър". Наложи се ФБР да обяснява, че такова нещо не се е случвало и държавният глава на САЩ няма от какво да се притеснява.

Днес републикански председател на комисия в Камарата на представителите заяви, че не е видял преки доказателства в подкрепа на твърдението на президента Доналд Тръмп.

"До момента не съм видял нищо, което пряко да подкрепя казаното от президента", заяви Джейсън Чейфиц, председател на комисията по надзор и правителствена реформа.

Белият дом поиска от Конгреса да установи в рамките на текущата й проверка на руското влияние върху изборите, дали администрацията на Обама е злоупотребила с правомощията си на разследване.

През уикенда директорът на ФБР Джеймс Коми

поиска от министерството на правосъдието да отхвърли това твърдение на Тръмп, защото то е невярно и трябва да бъде коригирано, но министерството не е направило това.

Белият дом обяви също така, че Доналд Тръмп иска конгресът да разследва изтичането на класифицирани документи, допълва Франс прес.

В четвъртък миналата седмица в своето вечерно предаване радио водещият Марк Левин

развива теорията, че Барак Обама целенасочено е подкопавал кампанията на Доналд Тръмп. Той дори нарича действията на предишния американски президент "тих преврат" и критикува Обама за "полицейската" тактика, която е използвал. 

Марк Левин дори настоява в американския конгрес да започне разследване на действията на Обама по време на президентската кампания. Източниците, на които той се позовава обаче, са други медии. Водещият използва статии в  "New York Times" и  "Washington Post", за да подкрепи теорията си. 

На следващия ден Джоел Полак от сайта "Breitbart" публикува "разширена версия на случая". Ето и какво пише Полак: "Администрацията на Обама е поискала и в крайна сметка е получила разрешения за подслушване на кампанията на Тръмп и е продължила да следи действията на екипа на Тръмп, след като не са открити доказателства за извършени нарушения". 

Според CNN статията, публикува "Breitbart" "започва да циркулира в Западното Крило на Белия дом"

и така информацията стига до Доналд Тръмп и в събота той публикува няколко туита, в които остро критикува своя предшественик и дори заявява: "Обама е подслушвал телефоните ми през октомври". 

Премиерът на Австралия вбеси Тръмп, той му затвори телефона

Какво прави Обама по време на своята ваканция

CNN коментира, че няма доказателства, с които тази теория да бъде подкрепена, а "Washington Post" напомня, че Марк Левин не за първи път използва думите "тих преврат" и не за първи път критикува Обама. 

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Украйна удари два танкера в Азовско море

Украйна удари два танкера в Азовско море

Свят Преди 6 часа

Всеки от тези плавателни съдове е транспортирал по около 7000 тона гориво

Двама пострадаха при тежка катастрофа в Русе

Двама пострадаха при тежка катастрофа в Русе

България Преди 6 часа

Наложило се е екипи на противопожарната служба да извадят единия водач

Жена загина, пометена от влак край Бургас

Жена загина, пометена от влак край Бургас

България Преди 8 часа

Предстои оглед на местопроизшествието

Шестима ученици готвили атентат в Белгия

Шестима ученици готвили атентат в Белгия

Свят Преди 9 часа

Според белгийските служби за сигурност в случая са били пресечени сериозни намерения

Москва привика шведския посланик

Москва привика шведския посланик

Свят Преди 10 часа

Русия: Посолство в Стокхолм е било "атакувано" от два дрона

Тръмп призна, че е говорил с Инфантино за Балогун

Тръмп призна, че е говорил с Инфантино за Балогун

Свят Преди 11 часа

Тръмп: Това беше правилното решение

Италия отговори на атаката на Тръмп: Хората идват и си отиват

Италия отговори на атаката на Тръмп: Хората идват и си отиват

Свят Преди 11 часа

Таяни посочи, че е „сигурен, че трансатлантическите отношения надхвърлят отделни коментари“

Доц. д-р Койчо Коев е новият ветеринарен санитарен инспектор на България

Доц. д-р Койчо Коев е новият ветеринарен санитарен инспектор на България

България Преди 11 часа

Доц. д-р Койчо Коев има дългогодишен професионален и академичен опит

„Хамас“ официално разпусна правителството си в Газа

„Хамас“ официално разпусна правителството си в Газа

Свят Преди 12 часа

Властта поема Националният комитет за управление на Газа

Снимката е илюстративна

ЕС призова за „феърплей“, след като намесата на Тръмп за червения картон разтърси Световното

Свят Преди 12 часа

Брюксел излезе с остра позиция срещу ФИФА след скандалното анулиране на червения картон на Фоларин Балогун. Еврокомисарят по спорта предупреди, че натискът от Доналд Тръмп превръща Световното първенство в политическо оръжие.

Смениха ръководството на „Български ВиК холдинг“

Смениха ръководството на „Български ВиК холдинг“

България Преди 12 часа

Вместо от Управителен и Надзорен съвет както досега, компанията ще се ръководи от Съвет на директорите

„Лицето на една война, която уж не е за жени“: Историите на украинките, които воюват на фронтовата линия

„Лицето на една война, която уж не е за жени“: Историите на украинките, които воюват на фронтовата линия

Свят Преди 12 часа

Въпреки равните права по закон много военнослужещи разказват за дискриминация както в армията, така и след завръщането си у дома.

ДПС сигнализира Интерпол, прокуратурата и Европол за Демерджиев

ДПС сигнализира Интерпол, прокуратурата и Европол за Демерджиев

България Преди 12 часа

Калин Стоянов: Изложих конкретни факти и аргументи относно това какви злоупотреби са били извършени

Реджеп Ердоган прие Румен Радев в Турция

Реджеп Ердоган прие Румен Радев в Турция

Свят Преди 12 часа

Турският президент изрази задоволство от подхода на България към турската общност