Пощенска банка и УНСС обновиха Международния център за чуждестранни студенти
Източник: Postbank

П ощенска банка и Университетът за национално и световно стопанство (УНСС) изцяло обновиха Международния център за прием на чуждестранни студенти. Новото и изключително модерно пространство е израз на визията на банката за качествено и дигитално ориентирано образование. Иновативният център е само част от дългосрочното петгодишно сътрудничество между Пощенска банка и УНСС, заложено в подписания между двете институции меморандум, който предвижда още редица съвместни инициативи в подкрепа на образованието, професионалната реализация и развитието на младите хора. Реновираното пространство се намира на първия етаж в УНСС, точно срещу главния вход, и ще се използва от преподаватели, работещи по редица международни проекти на университета, които досега са разпръснати на различни места, сред които прием по програма „Еразъм“, обучението на чуждестранни студенти, работа по международни образователни и научни проекти.

На събитието присъстваха водещи медии, преподаватели, студенти, представители на академичното ръководство, бивши ректори и представители на Студентския съвет. Официално залата беше открита от ректора на УНСС проф. д-р Димитър Димитров и г-н Димитър Шумаров, заместник-главен изпълнителен директор, главен финансов директор и член на УС на Пощенска банка.

„Идеята е, когато хората влязат тук, да бъдат обслужени по най-добрия начин – така, както го прави Пощенска банка“, отбеляза проф. д-р Димитров и подчерта, че партньорството с банката вече обхваща множество инициативи – от първата съвместна бизнес академия, през учебни програми с гост-лектори от банката, до предстоящи проекти за дуално обучение.

Димитър Шумаров припомни, че преди няколко месеца УНСС и Пощенска банка са подписали меморандум за сътрудничество и сподели, че за него винаги е удоволствие, когато идва в университета, защото е негов възпитаник и в него вижда как негови състуденти вече са преподаватели, а има и студенти, на които е преподавал, а те вече са част от академичната общност. „За нас е чест и отговорност да бъдем част от изграждането на това модерно и функционално пространство. Вярваме, че само с последователност, постоянство и визия можем да постигнем реална трансформация в образованието. А днес тук виждаме точно това – ново, съвременно начало за едно по-добро бъдеще. Много е хубаво, че този университет съществува повече от 100 години и ние всички, по някакъв начин, допринасяме за неговото развитие. И ако колегите от научната общност са носителите и властелините на знанието, то ние от Пощенска банка сме тези, които даваме възможностите за професионалното и личностното развитие на студентите, които винаги са добре дошли при нас – още докато учат като част от стажантската ни програма, а след това са добре дошли при нас като колеги“. Той добави, че Пощенска банка винаги ще бъде съмишленик на академичната общност и ще продължи да инвестира в повишаването на финансовата и дигиталната грамотност на младите хора.

Заместник-ректорът по международната дейност в УНСС, доц. д-р Янко Христозов, под чието управление ще бъде новата зала, не скри вълнението си от реализирането на своята дългогодишна мечта – всички колеги, работещи по международните проекти, да бъдат обединени в един център: „Днес съм най-щастливият човек в УНСС. Това пространство не е просто удобно и красиво – то е символ на амбицията ни да бъдем сред водещите образователни институции в Европа“. Доц. д-р Христозов благодари за сътрудничеството и си пожела заедно да бъдат силни и да се справят с всички предизвикателства.

Пощенска банка е сред лидерите в предлагането на иновативни банкови продукти и активно развива образователни и CSR инициативи, като насърчава дигиталната трансформация и знанието в обществото. С визия за бъдещето и ангажимент към устойчивото развитие, банката продължава да инвестира в инициативи с висока добавена стойност за младите хора и образователната среда в страната. Един от основните пилъри на социално отговорната ѝ дейност е с фокус върху образованието и младите хора, като компанията осъществява различни инициативи за подкрепа на средата, повишаването на финансовата грамотност и възможностите за кариерно израстване. Сред тях се отличават стратегическите ѝ партньорства с редица водещи образователни институции в страната като СофтУни, Софийския университет „Св. Климент Охридски“, НБУ, Американския университет в България, Finance Academy, Junior Achievement Bulgaria и „Училищна Телерик Академия“, както и дългогодишната подкрепа за учениците от Националната търговско-банкова гимназия, атрактивната стажантска програма на компанията, както и най-новия ѝ образователен проект „Финанси под CTRL“. Кампанията бе създадена с цел да напътства потребителите във виртуалното пространство и света на електронните плащания, така че пребиваването им онлайн да бъде максимално безопасно, удобно и приятно, като им покаже как да се грижат за сигурността на личните си данни и средства, както и да ги научи да разпознават различни онлайн измами.

Повече информация за активностите на Пощенска банка и за политиката ѝ в подкрепа на образованието може да бъде открита на www.postbank.bg.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Китай с исторически пробив: Изпрати екипаж под ледената покривка на Арктика

Китай с исторически пробив: Изпрати екипаж под ледената покривка на Арктика

Свят Преди 1 минута

Едно от най-значимите постижения на мисията е използването на дълбоководната подводница „Джиаолун“

<p>Слънчевите бури увеличават риска от инфаркти</p>

Изследване: Слънчевите бури увеличават риска от инфаркти

Свят Преди 18 минути

НАСА обяви, че Слънцето официално е достигнало слънчевия максимум – върхът на активността в своя 11-годишен цикъл

<p>Уролог: Не подценявайте проблема с уринирането</p>

Уролог разкрива: Защо не можете да уринирате и кога е спешно?

Свят Преди 59 минути

При някои симптоми незабавно трябва да отидете в болница

Украйна свали руски хеликоптер Ми-8 за милиони с дрон

Украйна свали руски хеликоптер Ми-8 за милиони с дрон

Свят Преди 1 час

Уникална операция край Котляривка свали боен Ми-8 на стойност над $10 милиона

Съдът оправда изцяло прокурор Константин Сулев

Съдът оправда изцяло прокурор Константин Сулев

България Преди 1 час

Присъдата не е окончателна и подлежи на протест пред горната инстанция

Кремъл: Мнозина в Одеска и Николаевска област искат да свържат съдбата си с Русия

Кремъл: Мнозина в Одеска и Николаевска област искат да свържат съдбата си с Русия

Свят Преди 1 час

Песков добави, че за Европа би било по-добре да търси диалог с Русия по въпросите на сигурността

<p>Дори малко алкохол увеличава риска от деменция</p>

Проучване: Дори малко алкохол увеличава риска от деменция

Свят Преди 1 час

За хората с по-малък генетичен риск от Алцхаймер често зависи „кога“ и „как“ пият

Снимката е архивна

4 загинали, включително 3 деца, при пожар по време на рожден ден в Пенсилвания

Свят Преди 1 час

Четирима души, включително 1-годишно бебе, 4-годишно дете и 17-годишен младеж, загинаха, след като огън обхвана къща по време на рожден ден в Лебанон

"Да, България" предлага служителите на ДАИ да носят бодикамери

"Да, България" предлага служителите на ДАИ да носят бодикамери

България Преди 1 час

Това съобщи във Facebook съпредседателят на политическата формация Ивайло Мирчев

Обявиха продължението на „Семейство Симпсън“ на големия екран

Обявиха продължението на „Семейство Симпсън“ на големия екран

Любопитно Преди 1 час

Семейството ще се завърне в киносалоните след 20-годишна пауза

От Ози Озбърн до папа Франциск: Личностите, които загубихме през 2025

От Ози Озбърн до папа Франциск: Личностите, които загубихме през 2025

Любопитно Преди 1 час

Ето кои забележителни личности ни напуснаха тази година

След гонка с полицията в Гърция - хванаха българин, превозвал мигранти

След гонка с полицията в Гърция - хванаха българин, превозвал мигранти

България Преди 1 час

Българин е арестуван в Северна Гърция с мигранти в багажника

Стартират строги проверки срещу спекулата: Глоби за търговци, качили цените необосновано

Стартират строги проверки срещу спекулата: Глоби за търговци, качили цените необосновано

България Преди 2 часа

На санкции подлежат компаниите, които при липсата на икономически предпоставки, а към момента такива не съществуват, необосновано покачват цените си

.

Календар за подстригване през октомври: Най-добрите дати за нова визия

Любопитно Преди 2 часа

През октомври 2025 г. Луната ще премине през четири фази, всяка от които със собствено влияние

Експлозия на кола бомба в Пакистан, десетки жертви

Експлозия на кола бомба в Пакистан, десетки жертви

Свят Преди 2 часа

Местни жители казаха, че експлозията е била толкова мощна, че е била чута в радиус от километри

.

Мода за дъждовни дни: Как да носим гумени ботуши със стил през есента

Любопитно Преди 2 часа

Гумените ботуши за хип за есента на 2025 г.