Годишните награди за отговорен бизнес за 2011 г.
Президентът Росен Плевнелиев връчва наградата на "Райфайзен банк" в категорията "Инвеститор в обществото"
Източник: Петко Налбантов / БГНЕС
5
й йфайзен банк", "ЧЕЗ-България", банка "Пиреос-България", "Майкрософт" и "Солвей соди" са носителите на Годишните награди за отговорен бизнес за 2011 година на Българския форум на бизнеслидерите.

Шейсет и пет проекти на 43 компании от цялата страна, се състезаваха за отличията.

"Райфайзен банк" стана победител в категорията "Инвеститор в обществото" с проекта "Дарителска кампания "Избери, за да помогнеш".

На второ място в тази категория е е "Челопеч майнинг" с проекта "Подкрепа за развитието на местните общности", на трето място - "Загорка" АД с проекта "Дарителска програма на Загорка АД за 2011 г. - "Създаваме по-добро бъдеще" .

Президентът Росен Плевнелиев, който връчи наградите, заяви, че се гордее, че е президент на държава, в която бизнесът в най-тежките времена "чупи" рекорди по корпоративна и социална отговорност. Той посочи, че на висока позиция в приоритетите му е "как да вземем моженето, доброто и стъпка по стъпка, по едно добро дело на ден, по един решен проблем на месец, България да бъде едно по-добро място за правене на бизнес, едно уютно място за българите".

В категорията "Инвеститор в човешкия капитал и условията на труд" победител е "ЧЕЗ-България" с проекта "ЧЕЗ инвестира в бъдещето на служителите - обучения, превенция на здравето и активен спорт".

На второ място в категорията е "МТел" с проекта "За хората", а на трето - "Кока кола-България" с проекта "Програма за развитие на бъдещи лидери".

В категория "Маркетинг, свързан с кауза" приза спечели банка "Пиреос-България" с проекта "Подкрепа за програмата "Благодетел", на второ място е "Нестле България" с проекта "Живей активно", на трето място - "Виваком" с проекта "Жълтите стотинки са жълтици".

Победител в категорията "Инвеститор в знанието" стана "Майкрософт" с проекта "Мрежа на учителите-новатори", на второ място е "Челопеч майнинг" с проекта "Частна профилирана гимназия с чуждоезиково обучение "Челопеч", а на трето - Пощенска банка с проекта "Силен старт с пощенска банка 2009".

В категорията "Инвеститор в околната среда" спечели "Солвей соди" с проекта "Изграждане на най-голямата инсталация за когенерация на Балканите", на второ място е "Глобул-България" с проекта "Национален ден на природните паркове", на трето - "Кока кола-България" с проекта "Моят зелен град".