Зеленото лице на Сливен
Източник: netinfo

Днес случайно включих телевизора и попаднах на интересно предаване по CNN. Беше свързано с природни забележителности по цял свят и показаха наистина прекрасни гледки и места. Замислих се колко сме щастливи, че природата ни е дарила с подобни красоти. Станах и отворих прозореца. Пред мен се появи най-любимата ми гледка, която може би завинаги ще остане запечатана в съзнанието ми. Видях природния парк „Сините камъни", в чието подножие е разположен родният ми град Сливен. Изпълних с положителни емоции. На лицето ми изникна усмивка. Осъзнах колко красота и съвършенство са изправени пред нас всеки ден. А вие замисляте ли се за това?

Запитах се какво е за мен природата. Още в древността римският държавник Цицерон е прозрял истината в една от своите сентенции - „Natura est semper invicta.", в превод „Природата е винаги непобедима." И наистина е така. Тя успява да ни изненада, успява да обърка плановете ни, успява да показва своите различни лица.

Често ме питат какво обичам да правя в свободното ми време? Имам разностранни интереси, но това, което наистина обичам, е да прекарвам времето си сред природата. Нима това не е едно чудесно занимание? Обичам да се разхождам, да наблюдавам как се променя природата.

Когато се разхождам там през зимата и има сняг, всичко е бяло, нежно и някак мистериозно за мен.

Започва нов живот и природата се изчиства от всичко и върху бялото платно на пролет започват да излизат уникални шарки и багри, които превръщат околностите в истински шедьовър. Нещо уникално. След тази учудваща метаморфоза идва и лятото. А след него настъпва есента, с която животът заспива.

Величествено стои и „Халката" една от най-големите гордости и символ на природен парк „Сини камъни". Който и да попитате, малки и големи, всички знаят за „Халката" и знаменитата легенда. Често ходя там и с удоволствие наблюдавам гледката, която се открива. Нима не сте ходили там? Това е едно от местата, които е задължително да посетите.

Един от моите интереси е фотографията. Обичам да наблюдавам света и природата през обектива и с апарат в ръка да запечатвам най-вълнуващото. А в паркът ни определено има какво да снимам -- незабравими гледки, птички, несекоми, редки и красиви растения.

В нашия природен парк има десетки видове растения и животни, уникални по свой начин. Всички те допринасят за богатството му. Обичам седнала под някоя дъбова сянка, притихнала да наблюдавам как си играят катеричките наоколо, как пеят птиците, как летят пеперудите. Този „спектакъл" изпълва с радост душата ми, кара ме да се чувствам щастлива и свободна.

Аз обичам родния си град Сливен. Обичам природата. Обичам и природен парк „Сините камъни", защото той е едно невероятно кътче, събрало в себе си уникални природни феномени, олицетворяващо красотата на моя роден край! Радвам се и с гордост разказвам за „зеленото лице" на Сливен!

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Задържаха висш гръцки офицер за шпионаж за Китай

Задържаха висш гръцки офицер за шпионаж за Китай

Свят Преди 1 час

Според той е предавал строго секретни военни данни чрез специализиран криптиран софтуер

Българин бе арестуван с над 6 кг хероин в Гърция

Българин бе арестуван с над 6 кг хероин в Гърция

Свят Преди 4 часа

Стойността на конфискуваното количество се оценява на повече от 150 хиляди евро

Разследват италианец за „лов на хора“ в Сараево

Разследват италианец за „лов на хора“ в Сараево

Свят Преди 4 часа

По време на войната около 11 000 цивилни са загинали от снайперски обстрел и артилерийски атаки

Съдът обяви за незаконен строежа в  „Сините камъни“

Съдът обяви за незаконен строежа в „Сините камъни“

България Преди 5 часа

Решението на Административният съд в Сливен подлежи на обжалване.

Пребит до смърт човек насред Бистрица, пуснаха обвиняемия под домашен арест

Пребит до смърт човек насред Бистрица, пуснаха обвиняемия под домашен арест

България Преди 5 часа

СГП поиска спрямо обвиняемия да бъде взета най-тежката мярка за неотклонение

ЕС удря руската енергетика, банки, стоки и услуги в нов пакет санкции

ЕС удря руската енергетика, банки, стоки и услуги в нов пакет санкции

Свят Преди 6 часа

Комисията стартира мащабен 20-и пакет с цел той да бъде приет преди войната на Русия срещу Украйна да навлезе в петата си година

ЕРП-тата обявиха - високите сметки за ток са заради повишено потребление

ЕРП-тата обявиха - високите сметки за ток са заради повишено потребление

България Преди 6 часа

Средната януарска сметка спрямо предходната е по-висока с 30-40%

Атентат в джамия в Исламабад, Пакистан

Атентат в джамия взе десетки жертви, над 100 са ранени в Исламабад

Свят Преди 6 часа

Атаката е най-смъртоносният самоубийствен атентат в Исламабад от повече от десетилетие

MAGA реагира на интервюто на боксьорката Имане Хелиф

MAGA реагира на интервюто на боксьорката Имане Хелиф

Свят Преди 6 часа

"Моля, не ме използвайте за политически битки", заяви Хелиф

Българин осъди болница, без да знае го направили баща

Българин осъди болница, без да знае го направили баща

България Преди 6 часа

Използван е негов биологичен материал, оставен за съхранение

Издирват дете след случая "Петрохан"

Издирват дете след случая "Петрохан"

България Преди 6 часа

ДАЗД се е самосезирала и своевременно е сезирала останалите компетентни органи

Мама или тате? Кой влияе повече на здравето на детето – науката разкрива

Мама или тате? Кой влияе повече на здравето на детето – науката разкрива

Любопитно Преди 6 часа

В продължение на десетилетия психологията и медицината са се фокусирали върху майките: ако нещо се обърка с детето, обществото често обвинява майчината свръхзакрила или емоционална студенина

Омбудсманът алармира за буферни паркинги в София

Омбудсманът алармира за буферни паркинги в София

България Преди 7 часа

Последиците от взетото решение ще засегне значителен брой граждани и ще доведе до увеличаване на трафика в столицата