Нр режението между Русия и САЩ по въпроса за Украйна и изборите в Ирак нараства, обявява в заглавие на първа страница "Файнаншъл таймс".

Руският президент Владимир Путин е подложил на съмнение политиката на американския си колега Джордж Буш относно изборите в Ирак, а срещата на външните министри в София е завършила с остра размяна на обвинения между Москва и Вашингтон, съобщават кореспондентите на вестника от Истанбул и столицата на САЩ.

Западни дипломати се надяваха, че на срещата на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ), на която присъстваха държавният секретар на САЩ Колин Пауъл и руският външен министър Сергей Лавров, ще бъде постигнато споразумение за изтегляне на руските войски от Грузия и Молдова.

Срещата в София обаче бе помрачена от разногласия за изборите в Украйна и споразумение не се постигна, а Пауъл и Лавров си размениха критики, отбелязва "Файнаншъл таймс".

Оставаме загрижени за събитията в Русия, особено относно свободата на печата и върховенството на закона, заяви шефът на Държавния департамент.

Обещанието на Русия да изтегли войските си от Молдова и да се споразумее с Грузия за продължителността на военното присъствие там остават неизпълнени, припомни Пауъл и предупреди, че САЩ няма да продължат преговорите за ограничаване на конвенционалните оръжия в Европа, докато Москва не предприме мерки за решаване на тези въпроси.

В руската столица президентът Путин от своя страна изрази дълбок скептицизъм към плановете за избори в Ирак на 30 януари, допълва "Файнаншъл таймс".

Пред намиращия се на посещение в Москва иракски премиер Ияд Алауи руският президент заяви, че не вижда как иракските власти сами ще възстановят страната и ще я предпазят от разцепление, както и че не може да си представи как ще бъдат организирани избори при пълна окупация на страната от чужди войски.

Изразеното от Путин мнение го противопоставя открито на президента Буш, който винаги се e изказвал оптимистично за вота през януари, отбелязва вестникът.

Междувременно в София Лавров обвини ООСЕ, че прилага двойни стандарти, и предупреди, че изпратените нейни наблюдатели на изборите в Украйна могат да се превърнат в инструмент за политическа манипулация и фактор на дестабилизация.

Русия ще спре вноските си в бюджета на ОССЕ, ако в организацията няма сериозни реформи, категоричен бе първият димполат на Москва.

Пауъл от своя страна отрече ОССЕ да се е намесила във вътрешните работи на Украйна и да насочва усилията си в бившите съветски републики по политически причини, посочва още "Файнаншъл таймс".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Етна отново изригна - ограничения на полетите в Катания

Етна отново изригна - ограничения на полетите в Катания

Свят Преди 1 час

Пътниците са призовани да проверяват актуалната информация за полетите си при съответните авиокомпании

Лидерът на "Кръв и чест" в Пловдив остава в ареста

Лидерът на "Кръв и чест" в Пловдив остава в ареста

България Преди 2 часа

Колев е сочен от прокуратурата за извършител, а другите двама задържани за помагачи

84-годишният Харисън Форд се завръща към ролята на Индиана Джоунс

84-годишният Харисън Форд се завръща към ролята на Индиана Джоунс

Любопитно Преди 3 часа

Холивудската легенда Харисън Форд обяви изненадващото си завръщане към ролята на известния археолог Индиана Джоунс, след като стана ясно, че ще бъде пряк модел за нова атракция в увеселителния парк на Walt Disney World

Полша връща временния таван на цените на бензина и дизела и намалява ДДС върху горивата до 8% до края на август.

По-евтини горива в Полша

БезГранично Преди 3 часа

ДДС пада, държавата слага таван на цените

Кой е най-щастливият ден за зодията ви между 17 и 23 август

Кой е най-щастливият ден за зодията ви между 17 и 23 август

Любопитно Преди 3 часа

Макар предстоящата енергия да изглежда предимно спокойна, не се заблуждавайте – нещата все пак се развиват във ваша полза

Общата фактура за сезона показва разликата между прогнозно начисленото през годината и реално отчетеното потребление на топлинна енергия.

Излязоха изравнителните сметки за парното в София

Парите ни Преди 3 часа

Клиентите вече могат да проверят дали имат да доплащат или да получават пари обратно

Кметът на Бургас не се интересува от президентския пост

Кметът на Бургас не се интересува от президентския пост

България Преди 3 часа

Николов: С политика до "Евровизия" аз няма да се занимавам

Част от електронните услуги на НАП ще бъдат временно ограничени, но декларации и заявления ще продължат да се приемат.

НАП ограничава част от услугите си за няколко дни

Парите ни Преди 3 часа

Плащанията с карти и някои електронни услуги няма да работят от вечерта на 26 август до края на месеца

Кание Уест

Кание Уест планира два концерта в Русия през есента

Любопитно Преди 3 часа

Музикалният промоутър SAY Agency съобщи, че американският рапър Кание Уест планира два мащабни концерта на стадион „Газпром Арена“ в Санкт Петербург през октомври, пренебрегвайки международния бойкот на западните изпълнители срещу Русия

Застреляха бременна жена, майка ѝ и дете в Испания

Застреляха бременна жена, майка ѝ и дете в Испания

Свят Преди 3 часа

Двама маскирани мъже, придвижващи се с мотоциклет, са открили огън по жертвите

Подготвяните промени трябва да уредят нови модели на заетост, при които една длъжност или един служител могат да бъдат споделяни по начин, който сегашният Кодекс на труда не регламентира изрично.

Един служител за няколко работодатели: Готвят нови трудови договори

Парите ни Преди 3 часа

Предвиждат се и споделено работно място и нови правила за работа през дигитални платформи

Британският министър-председател Анди Бърнам

Скандал на Острова: Новият премиер на Великобритания водил преговори с фалшив съветник на Тръмп

Свят Преди 4 часа

Анди Бърнам падна в капана на измамник, представящ се за шефа на кабинета на Белия дом, преди дипломатите да вдигнат тревога

Близки на починал пациент нападнаха медици в Павликени

Близки на починал пациент нападнаха медици в Павликени

България Преди 4 часа

Мъжът починал в следствие на остра сърдечносъдова недостатъчност

Мълния уби американски турист на вулкана Етна

Мълния уби американски турист на вулкана Етна

Свят Преди 4 часа

В Алто Адидже планински спасители откриха мъртъв друг турист

"Корпорация КУБ" излезе с позиция за Баба Алино

"Корпорация КУБ" излезе с позиция за Баба Алино

България Преди 4 часа

Няма незаконно свързване към мрежата на "Енерго Про" и ВИК - Варна, твърдят от дружеството