а ционалното движение на превозвачите подготвя нов протест на 11 януари, след като днешната среща със зам.-министъра на транспорта Анелия Крушкова завърши без споразумение. В протеста в София участваха около 80 камиона, а поводът е начинът, по който Министерството на транспорта и съобщенията (МТС) е разпределило разрешителните СЕМТ за този година, информира БНР.

Такива разрешителни се дават на фирми, които работят с тежкотоварни автомобили, покриващи стандарт "Евро 3".

Организатори на шествията са Националното сдружение на българските превозвачи, Съюзът на автомобилните превозвачи, Националната транспортна камара, Националната браншова камара на работодателите в транспорта, Съюзът на българските автомобилни превозвачи, Съюзът на международните превозвачи и Организацията на независимите превозвачи.

Седемте автомобилни сдружения още на 28 декември м.г. разпространиха декларация, с която настояват за прозрачност при разпределяне на разрешителните и се обявиха против допускането на фирмите СО МАТ (SOMAT-Sofia.com) и "Меридиан" заради многократни фалшификации при използването и отчитането им през миналата година, припомня Econ.bg.

Според Националното сдружение на българските превозвачи общо в страната днес са излезли да протестират 240 товарни автомобила. Включиха се и засегнати в Пловдив, Шумен, Свиленград, Плевен, Враца и Харманли.

Собственици и ръководители на фирмите превозвачи издигнаха днес пред сградата на министерството плакати с надпис: "Еднакви правила за всички".

Междувременно от ръководството на СОМАТ предупредиха, че компанията ще преосмисли инвестиционната си политика в България, ако транспортното менистерство не реши проблема с разрешителните за международен превоз. Търговският директор на Димитър Николов заяви още, че ще предприемат и съдебни действия, за да защитят интересите си.

Очаква се до края на месеца СО МАТ да изтеглят 50 от камионите си в чужбина, а планираните назначения на 200 шофьори няма да се осъществят.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Проучване: Нараства усещането на европейците за заплаха

Свят Преди 2 минути

По-голямата част от гражданите на ЕС биха искали повече общи усилия в областта на отбраната и са на мнение, че инвестициите в това отношение са важни

,

Френски следователи разкриха измама за над 10 млн. евро в ущърб на Лувъра

Свят Преди 14 минути

Сред заподозрените има двама служители на Лувъра, двама екскурзоводи и един човек, за когото се предполага, че е организирал цялата измамна мрежа

Кой още е на записите от „Петрохан“? Костадинов: Сандов и Терзиев си признаха, чакаме следващите политици

Кой още е на записите от „Петрохан“? Костадинов: Сандов и Терзиев си признаха, чакаме следващите политици

България Преди 16 минути

От ПП-ДБ продължават да обясняват как нищо особено не се е случило. ПП-ДБ са един изключително голям тумор в българската политическа система", каза лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов за случая "Петрохан"

Как да разпознаете онлайн романтична измама, преди да ви струва всичко

Как да разпознаете онлайн романтична измама, преди да ви струва всичко

Любопитно Преди 24 минути

В навечерието на Свети Валентин приложенията за запознанства стават по-натоварени

,

Американски съдия разпореди връщането на депортирани венецуелци в САЩ

Свят Преди 30 минути

Това е поредно съдебно поражение за Тръмп по миграционния въпрос, след като той превърна борбата с незаконната миграция в абсолютен приоритет

<p>Експерт: Няма да има AI апокалипсис за бизнеса</p>

Преекспонирани ли са страховете от AI? Според шефа на AWS няма да има апокалипсис

Технологии Преди 33 минути

Има много притеснения сред компаниите, особено в ИТ индустрията, че навлизането на изкуствения интелект ще доведе до изчезване на много професии, включително програмисти. Мат Гарман обаче смята, че опасенията не са основателни и всичко ще е наред

Украински дронове удариха Волгоградска област, има ранени и щети

Украински дронове удариха Волгоградска област, има ранени и щети

Свят Преди 34 минути

Украйна и Русия засилиха ударите с дронове и ракети на фона на това, че мирните преговори, в които САЩ са посредник, не дадоха осезаеми резултати

Двама загинали и един ранен след стрелба в общежитие на университет в Южна Каролина

Двама загинали и един ранен след стрелба в общежитие на университет в Южна Каролина

Свят Преди 48 минути

Университетските власти не са потвърдили самоличността на жертвите или състоянието на ранения

.

Най-бедните германски градове - магнит за българи и румънци

Свят Преди 49 минути

Гелзенкирхен, Дуисбург, Дортмунд и Есен са сред градовете с най-голям процент на бедност в Германия

<p>Йотова ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността</p>

Президентът Илияна Йотова ще участва в Мюнхенската конференция по сигурността

Свят Преди 1 час

В нея се очаква да се включат близо 50 държавни глави и правителствени ръководители от цял ​​свят

<p>Какво е състоянието на 15-годишното момиче, наръгано в &quot;Подуяне&quot;</p>

15-годишното момиче, наръгано в "Подуяне" е в стабилно, но тежко състояние

България Преди 1 час

Пациентката е под активно наблюдение в Клиниката по детска реанимация след многочасова операция

<p>Пхенян заплаши Сеул със &quot;страховит отговор&quot;, ако това се повтори</p>

Пхенян заплаши Сеул със "страховит отговор" в случай на нов инцидент с дрон

Свят Преди 2 часа

През януари беше свален южнокорейски разузнавателен летателен апарат близо до демилитаризираната зона между двете Кореи

Тир блъсна и уби жена на пътя Велико Търново – Русе

Тир блъсна и уби жена на пътя Велико Търново – Русе

България Преди 2 часа

Движението в участъка е временно преустановено